Magazín

Magazín Krásné paní

Řeč našeho těla (1. díl)

Řeč našeho těla (1. díl)

Člověk nemluví jen svými ústy. Používá gesta, mimiku, postoje, to, čemu se říká neverbální signály. Psychologové dokázali, že právě tyto signály jsou mnohem důvěryhodnější a přesvědčivější než řeč.

Obchod na korze

Obchod na korze

Co by byla televize bez filmu? Zprávy, sport, žvanění, soutěže, muzika a reklama. Žádné velké povyražení! Teprve film dělá televizi televizí. Osudové střety, zvraty, napětí… Příběh.

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

Jeden z největších velikánů francouzské módy dvacátého století, bázlivý muž se silnými obroučkami, alkoholik i narkoman, citlivý člověk trpící depresemi a především génius.

Intuitivní numerologie, čísla v nás a čísla kolem nás, číslo 1

Intuitivní numerologie, čísla v nás a čísla kolem nás, číslo 1

Životní jednička, je-li posílena ještě dnem 1., 10., 19., 28., jako silná individualita je vždy nezávislá a kreativní. Je originální – cítí se jiná než druzí, mnohdy se chová tak, jak se cítí. Vnitřně má odlišný náhled na život, na jeho prožívání. Často nesnáší kritiku, která se týká její osoby. Je však ochotna vnitřně o ní přemýšlet. Je si vědoma vlastní hodnoty. Je autoritou.

Helmut Newton - Génius, legenda i zvrhlík

Helmut Newton - Génius, legenda i zvrhlík

Svůj první fotoaparát si pořídil ve dvanácti letech. A zhruba v tomto věku ho také začaly fascinovat ženy a erotika. Jeho první zkušeností byla rudovlasá berlínská prostitutka, která se pro něj stala inspirací i v následujících letech. Výstavu jeho fotografií můžete navštívit do 28. 10. 2019 v Museu Kampa.

Růže je královnou našich zahrad

Růže je královnou našich zahrad

Tato květina byla často spojovaná s Pannou Marií. Růženec užívaný k modlení se někdy navlékal ze sušených šípků. Růže byly známy již v antice, v egyptských hrobkách byly nalezeny růžové věnce ve velmi zachovalém stavu.

Jak se dopracovat k dobré kondici - narozeniny

Jak se dopracovat k dobré kondici - narozeniny

V listopadu na mě čekají narozeniny, a v tomhle roce dokonce padesáté! Ženy z mého okolí narozeniny nijak zvlášť neslaví a svůj věk nezdůrazňují, jako by šlo o kormutlivou, skličující záležitost. Takhle jsme se nechaly zmanipulovat a vystresovat všeobecně panujícím kultem mládí!

Sandra

Sandra

Jak ji popsat? Štíhlá, dlouhonohá, nesmírně vzdělaná dáma s očima egyptské sfingy. Je to dáma v letech, která jsou vidět na jejích krásných rukou, plných prstenů. Ruce zakleté magií, kouzly…

Mao Gua

Mao Gua

Mezi neodmyslitelné součásti orientální kuchyně patří zelenina Legenarie, latinsky Legenaria Siceraria nebo Legenaria Leucanta, využívána v Číně, Japonsku i Indii.

Kamila Moučková - usínání

Kamila Moučková - usínání

Miluji usínání. Ano, čtete dobře – usínání. Spaní, to je trochu jiná kapitola. Samozřejmě, spánek je strašně důležitý. Vím to od své dcery, která je notorický nespavec a pak je z toho někdy unavená a úplně vyřízená. Já si nemůžu stěžovat. Spím jako dudek, a když na to přijde, zimu můžu strávit v posteli.

Zachovat vztah a rodinu za každou cenu?

Zachovat vztah a rodinu za každou cenu?

Kompromis je, tedy vlastně není řešením. I když se zabalí do líbivého obalu VYŘEŠENO. Kompromis totiž znamená, že obě strany ustoupí, aby byl konflikt urovnán navenek, odsunut, odložen, oddálen na neurčito. Protože, jak se pozná, že oba ustoupili stejně? Po takovém kompromisu zůstává hořká pachuť v ústech, zápach nespravedlivého ústupku, příchuť trapného ponížení. A přesto. Děláme kompromisy.

Přežitek, nebo tradice? (2. díl)

Přežitek, nebo tradice? (2. díl)

Býčí zápasy se na počátku 21. století z morálního hlediska stávají přežitkem, to je zřejmé. Je ovšem třeba poznamenat, že korida není jedinou zábavou tohoto druhu. Na podobném principu jsou založeny kohoutí nebo obzvláště surové psí zápasy. Ty jsou ve většině zemí zakázány, o to víc jsou pro určité skupiny lidí přitažlivé.

Pražská Grébovka, místo krásy, vína a velkého skandálu

Pražská Grébovka, místo krásy, vína a velkého skandálu

Nad potokem Botičem (kdysi nečistým a páchnoucím), který protéká Nuselským údolím, se tyčí přirozená jižní stráň, proslulá pěstováním vína. Je dislokovaná od Vršovic a Nuslí a její stráně byly využívány k pěstování vinné révy již od středověku. V tomto roce slavíme 650 let od doby, kdy svým dekretem (roku 1358) nařídil zakládání pražských vinic císař Karel IV. Pro ně byly ideálním místem stráně pod Vyšehradem, kKarlovem a za městkými hradbami.

Zahrada mých snů - Čínská zahrada

Zahrada mých snů - Čínská zahrada

Po romantických zahradách z minulého čísla si dnes odskočíme i do zahrad čínských proto, že průvodcem tohoto čísla i symbolem čínských zahrad jsou pivoňky, a také proto, že rozvojem cestování v 19. století působily v Evropě nejrůznější vlivy, tedy i čínské a japonské. Na rozdíl do japonských zahrad, které u nás známe poměrně dobře už proto, že se jejich obliba opět vrátila, o zahradách čínských se obecně neví.

Přežitek, nebo tradice? (1. díl)

Přežitek, nebo tradice? (1. díl)

KORIDA, TORERO, PIKADOR, MATADOR…slova vyvolávají představy šílících tribun, jezdců na koních, odvážných mužů s muletou a kordem, rozběsněného zvířete a a tmosféry prostoupené pachem potu a krve. Fenomén a kolorit býčích zápasů se v průběhu věků staly součástí evropské civilizace a našly svůj odraz i v kultuře národů, kterým je jinak toto svérázné a krvané divadlo naprosto cizí - a nemusí to vždy být jen podmanivý příběh Carmen.

Pojďte s námi!

Pojďte s námi!

Milé dámy, když v klidu, pomalu a rozhodně začnete odhánět své dítě od počítače a sednete si na jeho místo před zářící obrazovku, stane se toto: a) vaše dítě bude nadávat, ale možná půjde i na čerstvý vzduch, protože je léto b) vy se začnete postupně seznamovat s kouzlem virtuálního světa.

Co je co? Jan Sokol vysvětluje jak slyšíme

Co je co? Jan Sokol vysvětluje jak slyšíme

Jak je to se sluchem? Učili jsme se, že člověk slyší zvuky. Budiž. Sedíte u otevřeného okna a slyšíte, jak si někdo na ulici píská písničku Žlutá ponorka. Dejme tomu, že nejste muzikant a neznáte noty. Žlutou ponorku byste nedovedl v notách napsat a ani nevíte, jestli začíná na c nebo na g. Takže neslyšíte či nepoznáte jednotlivé tóny, ale právě Žlutou ponorku.