Pel-mel

Kategorie: Pel-mel

Mosaika

Mosaika

Věděli jste, že v trojlístku lučního jetele je celkem asi devět milionů buněk, v nichž jest na 60 milionů zelených chlorofylových zrníček?

Ořešák

Ořešák

Ořešák královský, latinsky Juglans regia, opadavý, listnatý strom, dorůstá do výšky kolem 25 metrů. Má značně širokou kulovitou korunu, kmen je většinou rozvětven poměrně nízko nad zemí s kůrou u mladých stromů hladkou a šedou, později rozpraskanou a světle hnědošedou.

Koriandr

Koriandr

Zmínku o koriandru najdeme už ve Starém zákoně. Koriandr se přidával do kadidel při různých rituálech, vhazoval se do ohně.

Zoologie v říši bájí a legend - Harpyje, Chiméry

Zoologie v říši bájí a legend - Harpyje, Chiméry

Žádný jiný tvor na této planetě není obdařen takovým darem fantazie a představivosti jako člověk. Realitu kolem sebe nejen citlivě vnímá, ale dokáže ji i dál rozvíjet a přetvářet. Vznikají tak fenomény, které existují jen v představách a mysli člověka, jsou výplodem lidského ducha.

Zoologie v říši bájí a legend - Starověké pověry

Zoologie v říši bájí a legend - Starověké pověry

Žádný jiný tvor na této planetě není obdařen takovým darem fantazie a představivosti jako člověk. Realitu kolem sebe nejen citlivě vnímá, ale dokáže ji i dál rozvíjet a přetvářet. Vznikají tak fenomény, které existují jen v představách a mysli člověka, jsou výplodem lidského ducha. Typickým příkladem jsou bájná zvířata, která nikdo nikdy neviděl, a přesto se stala součástí mýtů a legend různých civilizací a posléze kulturním dědictvím celého lidstva.