Magazín

Magazín Krásné paní

Jak si užít postel

Jak si užít postel

V době, kdy se singl domácnosti skloňují ve všech pádech, mívá řada samostatných žen občas problém vyrovnat se s tím, že jim do jejich tak intimního prostoru, jako je postel, někdo vstoupil – a neodejde a neodejde! U starších dvojic zase často vzniká nežádoucí trojúhelník. Tím třetím není milenec, ale chrápání. Zdaleka však nejde jen o živé partnery: užít si postel totiž znamená pamatovat na spoustu věcí!

Korzety: bitva o zdraví

Korzety: bitva o zdraví

Korzet vznikl z francouzského slova corps – tělo. Korzety neboli šněrovačky se objevují už u antických národů. Pod chitóny a tunikami se nosily kožené pásky, které stahovaly tělo, nově ho formovaly. Korzet se měnil s módou nejen vzhledově a tvarem, ale i funkčností.

Vitamin M, prevence stresu a stárnutí

Vitamin M, prevence stresu a stárnutí

Snad opravdu všichni lidé znají jako prevenci chorob z nachlazení vitamin C – kyselinu askorbovou. Poznatky o jeho vlivu na lidské zdraví se předávaly z generace na generaci. Na venkově nebyla rodina, jež by na zimu neměla dostatek šípků, plodů šípkové růže, divoce rostoucí v přírodě. Čaj z šípků byl prevencí i zázračným lékem.

Susan Sarandonová -  Celebrity ve službách UNICEF:

Susan Sarandonová - Celebrity ve službách UNICEF:

Susan Sarandonová se narodila ve znamení Vah 4. října 1946 v New Yorku jako nejstarší z devíti dětí přísně katolických rodičů v irsko-velšské rodině. Na Catholic University ve Washingtonu vystudovala matematiku, filozofii, dramatické umění a vojenskou strategii.