Úvod Magazín

Magazín Krásné paní

Zříceniny - Zvířetice

Víte, kde je najdete? Např.: Zříceniny hradu Zvířetice najdete v Bakově nad Jizerou v Libereckém kraji. Hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století Zdislavem z Lemberka, synem purkrabího Pražského hradu Havla z Lemberka a Zdislavy, dnes již svatořečené české světice.

Karel Laštovka - Květa Fialová, herečka

Mám pocit, že s Karlem Laštovkou jsem se znala odjakživa. Už když jsme se potkali, tak jsem hned věděla, že tenhle člověk do mého života patří. Od té doby, co tady s námi není, mi neuvěřitelně schází, odešel trestuhodně brzy. Jeho umělecký salon poznamenal kulturní život Prahy minulých let a směle ho přirovnám k věhlasným a slavným salonům, které ovlivňovaly život celých generací. 

Jaroslav Róna napůl sochař, napůl malíř (2. díl)

"Mám těch způsobů, jak o něčem začít přemýšlet, mnoho. Třeba i proto mám doma na celé stěně fotografie děl umělců, které mám rád, i obrázky z cest, protože mě baví sklouzávat na ně pohledem a často mě pak napadají různé nezvyklé věci,“ prozrazuje přední český malíř a sochař Jaroslav Róna, který o sobě říká, že je trochu rozpolcený. Napůl se věnuje sochařství a napůl malířství. Navíc předává své zkušenosti mladší generaci na Akademii výtvarných umění v Praze a je i úspěšným příležitostným hercem. Od roku 1983 vystupuje s Františkem Skálou a Alešem Najbrtem v komickém triu Tros Sketos.