Magazín

Magazín Krásné paní

Jak vychovávat děti? (1. díl)

Jak vychovávat děti? (1. díl)

Dnes je na trhu mnoho příruček radících, jak vychovávat děti. Na tajemství výchovy však musí každý rodič přijít sám. Přesto pár rad a informací z odborné literatury neuškodí.

Totemová zvířata - Datel

Totemová zvířata - Datel

Indiáni říkají, že každého člověka provází životem dvanáct zvířat. Postupně se s nimi seznámíme. Jsou jiná než zvířata v klasické astrologii. Jsou jiná než zvířata v čínské astrologii. Jsou jiná proto, že jsou indiánská, že jsou to tzv. totemová zvířata.

Léto je tady - Kosmetika

Léto je tady - Kosmetika

Také už jste se nemohli dočkat, až vytáhnete ze skříně letní oblečení, budete plánovat dovolenou a vystavíte se hřejivým paprskům sluníčka? Jenže pozor na ně...

Čističky zvané ledviny

Čističky zvané ledviny

Naše tělo je v podstatě továrna s nepřetržitým provozem. Pořád se v něm něco děje. Tak třeba přijímaná potrava prochází látkovou výměnou. Odpadové produkty, které při tom vznikají, musejí být opět vylučovány. Bez ledvin by tělo bylo v krátké době otráveno.

Dělená strava a Měsíc (2. díl)

Dělená strava a Měsíc (2. díl)

Dělená strava vychází z předpokladů, že bílkoviny vyžadují v žaludku prostředí kyselé, kdežto sacharidy zásadité. Proto se v jídle nemají vyskytovat bílkoviny se sacharidy dohromady, aby tak nedocházelo k neutralizaci trávicích šťáv a tudíž nedocházelo k poruše trávicího procesu. V případě neutralizace by se nemohly účelně rozkládat ani tuky, ani bílkoviny, takže by sacharidy kvasily a bílkoviny hnily.