Životní styl

Kategorie: Životní styl

Jídlo a zvěrokruh (2. díl)

Jídlo a zvěrokruh (2. díl)

Lunární sílu intenzivně prožívají lidé žijící v souladu s přírodou, citlivě vnímající reakce a signály svého těla. Během dlouhého vývoje lidstva dokázali vypozorovat, co komu prospívá v různých lunárních obdobích, co je kdy nejvýhodnější jíst i kdy je nejlepší nejíst vůbec.

Jídlo a zvěrokruh (1. díl)

Jídlo a zvěrokruh (1. díl)

Měsíc nás ovlivňuje, ať chceme nebo nechceme, ať jeho vliv uznáváme nebo zpochybňujeme. Na Měsíci závisí také mořský příliv i odliv naprosto nezanedbatelně. Moře o tom ví své a Měsíc taky. Ale vyprávět by i mohl náš žaludek!

Ekologické stopě na stopě (2. díl)

Ekologické stopě na stopě (2. díl)

Rodinu Hřibových znají příznivci ekologického způsobu života z několik let starého dokumentu Heleny Třeštíkové z doby, kdy Lenka s Mírou a dvěma malými synky žili na samotě v Řepčicích u Litoměřic. Jejich dům byl tehdy otevřený alternativcům a snílkům všeho druhu.

Jak nakupovat zdravou stravu (2. díl)

Jak nakupovat zdravou stravu (2. díl)

Při všech nákupech bychom měli sledovat nápisy, jenže ty problematičtější jsou psány malinkým písmem a přečte je snad jen ostrozraké dítě – které bohužel tyhle záležitosti vůbec nezajímají. Sledujme všechna „éčka“, všímejme si modifikace surovin (ty jsou geneticky manipulovány) a zasmějme se léčkám typu „přírodně identické aroma“ – na tohle jim rozhodně neskočíme! A stále mějme na paměti, že strava by měla být pestrá!

Ekologické stopě na stopě (1. díl)

Ekologické stopě na stopě (1. díl)

Kdo by nechtěl žít tak, aby co nejméně ubližoval životnímu prostředí, nepřispíval ke všeobecné ekologické zkáze a zhoubě naší planety a – lyricky řečeno – „našlapoval lehce po zemi“?