Osobnosti a rozhovory

Kategorie: Osobnosti a rozhovory

Alice Masaryková - Které jméno chybí v učebnicích?

Alice Masaryková - Které jméno chybí v učebnicích?

Nebyla tak milována jako Jan, který „mohl jen vstoupit do místnosti, to rozkošné dítě s vyvalenýma očima, a měl společnost u svých nohou“. V porovnání s bratrem, o sedm let mladším, se o Alici Masarykové (3. 5. 1879–29. 11. 1966), narozené ve znamení Býka, říkalo, že byla bezbranná, on byl ochráncem. Dojem křehké květiny však zmizí při vědomí, kolik záslužného vykonala za dvacet let první republiky. Bez pompy, bez televize.

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar (2. díl)

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar (2. díl)

Krásná paní vzpomíná na úžasného filmového i divadelního herce a dabéra Luďka Munzara. Přečtěte si pokračování rozhovoru, který jsme s ním a jeho ženou, herečkou Janou Hlaváčovou, zveřejnili v časopise Krásná v roce 2008.

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar (1. díl)

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar (1. díl)

Krásná paní vzpomíná na úžasného filmového i divadelního herce a dabéra Luďka Munzara. Přečtěte si rozhovor, který jsme s ním a jeho ženou, herečkou Janou Hlaváčovou, zveřejnili v časopise Krásná v roce 2008.

Živí mě básně

Živí mě básně

Štíhlá postava, plné rty a mezírka mezi zuby. Lyrický hlas v Maríně, Kataríně, Ženském zákoně, Velkém štěstí či v dabingových rolích. Pronikavý pohled a nebezpečný smích – to je poetická divadelní a filmová herečka Mária Kráľovičová.

Václav Cílek

Václav Cílek

Kdo že to je, ten Václav Cílek? Inu, takový geolog. V intelektuálních kruzích se o něm říká, že je blázen, a říká se to s náležitou úctou. Tak je označován ten, kdo něčím přesahuje – ať meze oboru nebo naši mozkovou kapacitu.