Osobnosti a rozhovory

Kategorie: Osobnosti a rozhovory

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

Jeden z největších velikánů francouzské módy dvacátého století, bázlivý muž se silnými obroučkami, alkoholik i narkoman, citlivý člověk trpící depresemi a především génius.

Helmut Newton - Génius, legenda i zvrhlík

Helmut Newton - Génius, legenda i zvrhlík

Svůj první fotoaparát si pořídil ve dvanácti letech. A zhruba v tomto věku ho také začaly fascinovat ženy a erotika. Jeho první zkušeností byla rudovlasá berlínská prostitutka, která se pro něj stala inspirací i v následujících letech. Výstavu jeho fotografií můžete navštívit do 28. 10. 2019 v Museu Kampa.

Sandra

Sandra

Jak ji popsat? Štíhlá, dlouhonohá, nesmírně vzdělaná dáma s očima egyptské sfingy. Je to dáma v letech, která jsou vidět na jejích krásných rukou, plných prstenů. Ruce zakleté magií, kouzly…

Jan Šibík – jsem citlivka (2. díl)

Jan Šibík – jsem citlivka (2. díl)

V roce 2004 obsadil v soutěži World Press Photo třetí místo v kategorii Sportovní příběhy. V soutěži Czech Press Photo získal v různých kategoriích 41 ocenění, z toho dvakrát hlavní cenu. Třikrát byl oceněn v soutěži Fuji Press Photographer. Dvakrát získal hlavní cenu na mezinárodní soutěži fotografických kalendářů Golden Prisma Award.