Osobnosti a rozhovory

Kategorie: Osobnosti a rozhovory

Marek Ztracený: frontman ze Železné Rudy (1. díl)

Marek Ztracený: frontman ze Železné Rudy (1. díl)

Od malinka hrál na piano, s tátou na kytaru a jednou chtěl být jako Freddie Mercury. Pak přišla konzervatoř a touha stát se frontmanem vlastní kapely už se nedala vydržet. Našel pár sponzorů, nahrál demo a poslal jej hledači talentů, jehož jméno našel jako první na netu.

Bonifác z Wessexu

Bonifác z Wessexu

14. května se připomíná památka třetího ledového muže, sice také světce a mučedníka Bonifáce, ale jiné postavy – třetí „ledový světec“ svatý Bonifác se podle legendy narodil v Římě ve 3. století. Bohatá Římanka – křesťanka – jej poslala do Tarsu v Malé Asii (dnešní Turecko), aby tam pro ni se svými druhy vyhledával ostatky mučedníků. V Tarsu byl svědkem toho, jak byli zabíjeni křesťané pro svou víru. Pod vlivem hrůzných zážitků se veřejně přihlásil k víře Ježíšově. Byl okamžitě uvězněn a po krutém mučení jej biřicové vhodili do vařící smůly. Legenda říká, že jeho zděšení přátelé přinesli nakonec do Říma ostatky jenom jednoho mučedníka – Bonifáce. Tam jej pohřbili na via Latina. To vše se mělo stát kolem roku 306.

Býk o Býkovi - Tereza Brodská

Býk o Býkovi - Tereza Brodská

Znamení Býka (21. dubna až 21. května) dává svým zrozencům do vínku cit pro krásu, ale také způsobuje emotivní a iracionální jednání. Lidé narození v tomto znamení působí silně, klidně a vyrovnaně. Zda tomu tak je, jsme se zeptali herečky Terezy Brodské, která se v tomto znamení narodila.

Pražské maličkosti - Císař na penzi

Pražské maličkosti - Císař na penzi

Druhého prosince 1848 se vzdal trůnu rakouský císař Ferdinand I. jako král český a uherský známý jako Ferdinand V. ve prospěch osmnáctiletého synovce, Františka Josefa I. Jeho choti Marii Anně zněla v uších poslední slova, jimiž mladému císaři předával úřad ten, kterému se říkalo „Dobrotivý Nandl“ a který byl lehce choré mysli. Řekl, aniž si uvědomoval vážnost chvíle: „Rádo se stalo!“ 

Jonathan Rhys Meyers

Jonathan Rhys Meyers

První řada historického romantického dramatu Tudorovci o Jindřichu VIII. a jeho šesti ženách u nás vyvolala totéž co v ostatních zemích – zájem o mladého představitele hlavní role Jonathana Rhyse Meyerse. Jak se vlastně charismatickému Irovi hraje anglický král?