Osobnosti a rozhovory

Kategorie: Osobnosti a rozhovory

Zakázaná láska (1. díl)

Zakázaná láska (1. díl)

Letošní rok je vyhlášen Evropskou unií rokem multikulturního dialogu. Příběh české modelky Petry Bochníčkové (dnes produkční) žijící v Paříži je jeho praktickou aplikací. Petra, atraktivní blondýna, dívka bez konvečních předsudků, se seznámila se svojí životní láskou Charlesem. Nic neobvyklého, kdyby Charles nebyl konzervativní žid a Petra gój(ka) – nežidovka.

Matka a syn

Matka a syn

Nevím, zda mám poděkovat mamince, že mě vychovala mezi nákresy šatů, látkami a módními časopisy. Můj šatník se už nikam nevejde.

Jane Russell

Jane Russell

V USA, ve státu Minnesota, v městečku Bemidji se prvního letního dne roku 1921 narodila ve spořádané, přísně věřící rodině Russellových holčička. Chtěla být herečkou, což si holčičky zhusta přávají – ale jen tato se hned na počátku své kariéry zapsala do dějin showbyznysu coby bohyně lásky.

Klára Červenková: profesorka z podhradí (2. díl)

Klára Červenková: profesorka z podhradí (2. díl)

Tomáš G. Masaryk nejednou s Klárou Červenkovou debatoval o politice, školství a ženských spolcích. Kdo by se divil, že ve své osamělosti, bez generačních druhů, občas k paní profesorce zaskočí, v tichu pod střechou si oddychne od hlučného Hradu a popovídá si třeba o Aristotelovi nebo Goethovi nebo o Klářině mamince, kterou pamatoval?