Astronomie

Kategorie: Astronomie

Blíženci

Blíženci

Úkol Blíženců je dát životu prvotní zkušenost mentální činnosti. Jaro vrcholí a je třeba zamyslet se nad mnoha věcmi. Proto jsou Blíženci lidé, kteří poletují od jednoho tématu ke druhému. Jejich Merkur je klučinou, který se učí a objevuje nové věci.

Beran

Beran

Jak známo, jaro je charakterizováno tím, že se rodí nový život. A právě znamení Berana bychom mohli označit za jakousi jiskru, z níž se rodí nové věci. Proto jsou Berani plní chuti objevovat stále nové a neznámé.

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Energie se uvolňuje a odevzdává, je čas na dietní a očistné kúry. Organismus má větší schopnost se všeho zbavovat. Chceme-li odstranit škodlivé látky z těla, omezíme nezdravé jídlo - tuk, cukr, sůl, uzeniny, smažená a tučná jídla.

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Energie se přijímá a ukládá, je čas na zpevnění a posílení. Organismus má větší regenerační schopnost. Co tělu dodáme, to lépe využime k načerpání nových sil - čerstvá zelenina a ovoce jako přirozený zdroj vitaminů a minerálních látek, pohyb, léčivé koupele a masáže.

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelci (23. listopadu až 21. prosince) bývají prý velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu jsou dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Práce činí pak Střelcům potěšení. To může možná potvrdit i herečka Petra Černocká.