Astronomie

Kategorie: Astronomie

Váhy o Vahách - Monika Absolonová

Váhy o Vahách - Monika Absolonová

Ve znamení Vah (24. září až 23. října) se prý většinou rodí milí a sympatičtí lidé, kteří podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Tito lidé jsou převážně intelektuálně zaměření, s hlubokým citovým životem. Radují se z každého příjemně prožitého dne. Mají hluboký vztah k umění a dobré předpoklady pro vlastní uměleckou tvorbu. Proto dosahují úspěchů v umělecké oblasti. O tom může své říci i zpěvačka Monika Absolonová, která se ve znamení Vah narodila.

Souhvězdí podzimní oblohy (1. díl)

Souhvězdí podzimní oblohy (1. díl)

S příchodem podletí a začátkem podzimu se bohatství letních souhvězdí večer stále více sklání k západu a noční obloha nad jihem jakoby chřadne. Připomíná podzimní usínání přírody. Zatímco se však krátí dny, noci se prodlužují. Podzimní souhvězdí si můžeme prohlédnout za temných hvězdnatých nocí kolem říjnových půlnocí.

O nebi, hvězdách a Měsíci

O nebi, hvězdách a Měsíci

Ve starých knihách slovanských, germánských a románských národů nacházíme zmínky o vlivu Měsíce na šlověka a přírodu. Nad mnohými se dnes pousmějeme, jiné nás překvapí, přesto zkušenosti předávané po staletí z generace na generaci osvědčují jejich platnost.

Desatero Lva - Filip Renč

Desatero Lva - Filip Renč

Lev je symbolem vlády a odvahy. Toto ohnivé znamení ovládá Slunce a lidem narozeným mezi polovinou července a srpna dává do vínku zdravý rozum a spolehlivou paměť. Jeho zrozenci však často bývají idealisté a stavějí zájem celku nad zájem jednotlivce. Brání ty, kterým je ubližováno. Lev je tvůrčí znamení, proto v práci dokážou projevit svoje nadání, schopnosti a tvořivost.