Magazín

Magazín Krásné paní

Mládí? No a co!

Mládí? No a co!

Milé čtenářky, říkají, že píšu přespříliš nostalgicky, ale jinak to neumím. Mám pocit, že to ke vzpomínání patří...

Estée Lauder

Estée Lauder

Společnost podporující krásu a péči o sebe samé je také neskutečným příkladem odhodlanosti, cílevědomosti a podnikatelského úspěchu.

Hubnutí s makrobiotikou

Hubnutí s makrobiotikou

Co to je – makrobiotika? Podle Wikipedie poprvé tento pojem použil roku 1876 německý lékař Christoph Wilhelm Hufeland, který napsal knihu Makrobiotika neboli Umění jak prodloužit lidský život. Jinak je to „východní filozofické učení, založené na udržování rovnováhy mezi póly jin a jang. Zkoumá jídlo, ale i psychickou stránku člověka z hlediska pěti proměn energie. Standardní talíř: 50 procent celozrnné obiloviny (převážně vařená zrna), 30 procent zeleniny (tepelně upravená, syrová i kvašená), 15 procent luštěnin a mořských řas, 5 procent polévky“.

Marilyn Monroe & Joe DiMaggio

Marilyn Monroe & Joe DiMaggio

Jeho otec Giuseppe byl sicilský rybář, zakládal si na tom a chtěl, aby v rodinném řemesle pokračovali jeho synové. Dělal pro to, co mohl, synů měl pět. Ale všechno bylo nakonec jinak.

Ivan Wernisch - Vichrné podvlékačky

Ivan Wernisch - Vichrné podvlékačky

Wernischův svět byl od počátku zvláštní silnou přítomností fantazie a komiky a básník ho již nikdy neopustil: ani v překladech z němčiny, ani ve své vlastní tvorbě. V roce 2018 získal Cenu Franze Kafky. Podle mezinárodní poroty se básník svým dílem řadí mezi mimořádné osobnosti světové literatury.

Petra Balvínová - Nebát se zasmát sama sobě!

Petra Balvínová - Nebát se zasmát sama sobě!

Vysoká štíhlá dlouhovlasá blondýnka v originálních, naprosto neopakovatelných džínách. Určitě by obstála jako modelka, jenže ona si vybrala profesi na opačném pólu náročného světa módy: pod oslnivými světly reflektorů se neprochází sama, předvádí tam na krásných dívkách výplody své výtvarné invence, náročné modely a šperky vzešlé z jejího ateliéru TIQE, a na přehlídkovém molu se krátce objeví jen na konci prezentace svých módních návrhů jako tvůrkyně vší té krásy, aby sklidila obdiv a potlesk publika.

Řeč našeho těla (2. díl)

Řeč našeho těla (2. díl)

Zatímco řeč se musíme učit, porozumění mimice, gestům a jiným neverbálním signálům je ze šedesáti až sedmdesáti procent vrozené. Neverbálních signálů existuje okolo šedesáti tisíc.

Filmové kukátko

Filmové kukátko

Střihači jsou specialisté a specialisté jsou zaujatí. Přesto je zajisté pravda, že bez ohledu na zbytek nutných přísad je to právě střih, který dělá film.

České vynálezy – hlubotisk a oblouková lampa

České vynálezy – hlubotisk a oblouková lampa

Významní představitelé technické a vědecké inteligence patří, či alespoň by měli patřit, vedle inteligence kulturní vždy k národním pokladům každé země. Možná ani nevíte, které všechny známé i méně známé vynálezy a objevy dali světu lidé, kteří žili a tvořili nebo se alespoň narodili v českých zemích. Důmysl, vtip, zručnost, neúnavná práce a originální nápady nikdy nechyběly českým lidem, z nichž se mnohým podařilo nesmazatelně se zapsat mezi světové velikány svých oborů.

Řeč našeho těla (1. díl)

Řeč našeho těla (1. díl)

Člověk nemluví jen svými ústy. Používá gesta, mimiku, postoje, to, čemu se říká neverbální signály. Psychologové dokázali, že právě tyto signály jsou mnohem důvěryhodnější a přesvědčivější než řeč.

Obchod na korze

Obchod na korze

Co by byla televize bez filmu? Zprávy, sport, žvanění, soutěže, muzika a reklama. Žádné velké povyražení! Teprve film dělá televizi televizí. Osudové střety, zvraty, napětí… Příběh.