Magazín

Magazín Krásné paní

Andělská setkání

Andělská setkání

Čím jsem starší, tím více se utvrzuji v tom, že ze všech lidských citů je soucit tím nejzákladnějším a nejdůležitějším. Od něj se odvíjí dobrota srdce a ten, kdo má dobré srdce, je taky dobrým a slušným člověkem!

Rodáci

Rodáci

Sám sebe označoval za dítě, dobrodruha, světoběžníka a filmaře. Pomocný dělník, komunista, odbojář, britský špion, kontrarozvědčík, pedagog, křesťan, jogín, Moravan, Němec, a především filmový režisér. Dlouhý krásný život plný zvratů, tak to má být…

Verlaine a Rimbaud: vášnivé hvězdy francouzské poezie

Verlaine a Rimbaud: vášnivé hvězdy francouzské poezie

Když se Paul Verlaine (30. 3. 1844 – 8. 1. 1896) a Arthur Rimbaud (20. 10. 1854 – 10. 11. 1891) poprvé setkali, byl Verlaine čerstvě ženatý s bohatou ženou, jako autor byl již do jisté míry známý, v bohémských kruzích Paříže však především jako homosexuál bez zábran a násilnický piják.

Obávaní poslové pravěku - Štíři (2. díl)

Obávaní poslové pravěku - Štíři (2. díl)

Je zajímavé, že jedovatost různých druhů štírů souvisí s tím, v jakém prostředí žijí. Druhy obývající termitiště, ztrouchnivělé kmeny nebo hrabanku loví malé bezobratlé živočichy a na ty jim stačí poměrně silná klepeta. Jedový aparát i bodec mívají zakrnělé, protože je nepotřebují.

Obávaní poslové pravěku - Štíři (1. díl)

Obávaní poslové pravěku - Štíři (1. díl)

Štíři dokázali přežít nesčetné evoluční zvraty a katastrofy a v takřka nezměněné podobě se dožili dnešních dnů. Pokusy dokázaly, že to jsou velmi pozoruhodní živočichové, dokážou například bez úhony snést poměrně vysoké dávky radioaktivního ozáření.

Štír o Štíru - Marie Rotrová

Štír o Štíru - Marie Rotrová

Štír je pevné vodní znamení, které se počítá od 23. října do 21. listopadu. Je opředeno tajemstvím a tajemství miluje. Je to neúnavný hledač, který si potřebuje odpovědět na otázky smyslu života a udělat zásadní reformu ve svém vývoji. Vládnou mu dvě planety, a to Mars a Pluto. Mars mu dává bojovnost, kterou Pluto trochu tlumí. Lidé narození ve znamení Štíra mají údajně velmi jasné myšlení, bystrý úsudek a přesný odhad situace. Jestli to opravdu platí, jsme se zeptali zpěvačky Marie Rottrové, která se v tomto znamení narodila.

Velmi úzký pohled

Velmi úzký pohled

Jaký je pohled na svět zpod burky? Nebo abych byla přesná, skrze nikáb, závoj, který zakrývá i obličej a nechává jen úzkou škvírku přes oči ve stylu ninja?

Kočár do Vídně

Kočár do Vídně

Venkovské ženě oběsili muže. Nebojoval proti nikomu. Zabili ho pro výstrahu, ukradl pár pytlů cementu. Pohřbila mrtvého téže noci, blížila se fronta, kdo ví, jak dlouho by potom čekal. Před kuropěním vešli do domu smutku dva vojáci, netušili, co se stalo, poručili vdově připravit vůz, zapřáhnout koně a jet s nimi.

Vegetariánství a hubnutí

Vegetariánství a hubnutí

Vegetariánství je sice především životní a filozofický postoj, určovaný láskou ke všemu živému a umocňovaný odporem k zabíjení a týrání zvířat – my se ale dnes v našem seriálu o hubnutí budeme zabývat jeho velice příjemným vedlejším účinkem v podobě těla štíhlého jako proutek. 

Zříceniny - Velhartice

Zříceniny - Velhartice

Víte, kde je najdete? Např.: Zříceninu gotického paláce zvaného Rajský dům najdete na Šumavě v Plzeňském kraji. Původní hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století jako sídlo pánů z Velhartic.