Magazín

Magazín Krásné paní

Nacistické létající talíře

Nacistické létající talíře

Obžalovaní nacističtí zločinci v Norimberku nechápali s největší pravděpodobností vůbec nic. Nechápali, z čeho jsou obžalováni, nechápali, kdo si je to troufá soudit. A navíc mnozí z nich do poslední chvíle nechápali, že opravdu prohráli. Prý má vůdce novou zázračnou zbraň „Wunderwaffe“, která jediným úderem obrátí nemilosrdný chod dějinných událostí.

Aromaterapie je věčná!

Aromaterapie je věčná!

Již v dávné minulosti byly aromatické byliny využívány k ovlivnění lidské psychiky, ať již v náboženském nebo lékařském ohledu. Krása a zdraví byly vždy nerozlučně spojeny s kulturou všech historických národů stejně tak jako masáže, rostlinné oleje a aromatické byliny se zdravím a krásou.

Domácí francouzský sýr

Domácí francouzský sýr

Země vyhlášená pro své kvalitní a jedinečné sýry, i tak by se dala popsat Francie, země vínu zaslíbená. Sýry se ve Francii podávají nejčastěji s bílou bagetkou a kvalitním, nejlépe francouzským vínem. Stejně jako vína, i mnohé sýry jsou chráněny známkou kvality AOC, kdy nejstarším zatříděným je sýr Roquefort (1925). V mnohé literatuře pak najdeme číselný údaj 350 – 400 druhů sýra.

Giovanni Pisano – neznámý génius

Giovanni Pisano – neznámý génius

Giovanni Pisano tesal sochy z kararského mramoru, jehož kvality oceňovali už antičtí umělci. Do nahrubo opracovaného bloku kamene Giovanni tesal pomocí dřevěné palice a železných dlát a to rovnoměrně ze všech stran. Postupně tak odhaloval lidskou nebo zvířecí postavu.