Magazín

Magazín Krásné paní

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

Jeden z největších velikánů francouzské módy dvacátého století, bázlivý muž se silnými obroučkami, alkoholik i narkoman, citlivý člověk trpící depresemi a především génius.

Intuitivní numerologie, čísla v nás a čísla kolem nás, číslo 1

Intuitivní numerologie, čísla v nás a čísla kolem nás, číslo 1

Životní jednička, je-li posílena ještě dnem 1., 10., 19., 28., jako silná individualita je vždy nezávislá a kreativní. Je originální – cítí se jiná než druzí, mnohdy se chová tak, jak se cítí. Vnitřně má odlišný náhled na život, na jeho prožívání. Často nesnáší kritiku, která se týká její osoby. Je však ochotna vnitřně o ní přemýšlet. Je si vědoma vlastní hodnoty. Je autoritou.

Helmut Newton - Génius, legenda i zvrhlík

Helmut Newton - Génius, legenda i zvrhlík

Svůj první fotoaparát si pořídil ve dvanácti letech. A zhruba v tomto věku ho také začaly fascinovat ženy a erotika. Jeho první zkušeností byla rudovlasá berlínská prostitutka, která se pro něj stala inspirací i v následujících letech. Výstavu jeho fotografií můžete navštívit do 28. 10. 2019 v Museu Kampa.

Růže je královnou našich zahrad

Růže je královnou našich zahrad

Tato květina byla často spojovaná s Pannou Marií. Růženec užívaný k modlení se někdy navlékal ze sušených šípků. Růže byly známy již v antice, v egyptských hrobkách byly nalezeny růžové věnce ve velmi zachovalém stavu.

Jak se dopracovat k dobré kondici - narozeniny

Jak se dopracovat k dobré kondici - narozeniny

V listopadu na mě čekají narozeniny, a v tomhle roce dokonce padesáté! Ženy z mého okolí narozeniny nijak zvlášť neslaví a svůj věk nezdůrazňují, jako by šlo o kormutlivou, skličující záležitost. Takhle jsme se nechaly zmanipulovat a vystresovat všeobecně panujícím kultem mládí!

Sandra

Sandra

Jak ji popsat? Štíhlá, dlouhonohá, nesmírně vzdělaná dáma s očima egyptské sfingy. Je to dáma v letech, která jsou vidět na jejích krásných rukou, plných prstenů. Ruce zakleté magií, kouzly…

Mao Gua

Mao Gua

Mezi neodmyslitelné součásti orientální kuchyně patří zelenina Legenarie, latinsky Legenaria Siceraria nebo Legenaria Leucanta, využívána v Číně, Japonsku i Indii.

Kamila Moučková - usínání

Kamila Moučková - usínání

Miluji usínání. Ano, čtete dobře – usínání. Spaní, to je trochu jiná kapitola. Samozřejmě, spánek je strašně důležitý. Vím to od své dcery, která je notorický nespavec a pak je z toho někdy unavená a úplně vyřízená. Já si nemůžu stěžovat. Spím jako dudek, a když na to přijde, zimu můžu strávit v posteli.