Magazín

Magazín Krásné paní

Velká jarní inventura

Velká jarní inventura

Málokteré ženy jsou tak obdivuhodné a důsledné, že se udržují celou zimu ve formě. Pokud tedy spíše patříte k těm, které své prohřešky schovávají pod tlustými svetry a s příchodem každého jara začnou panikařit, nebojte se.

Čtvero ročních období v říši zvířat - Jaro

Čtvero ročních období v říši zvířat - Jaro

aro je považováno za nejkrásnější roční období roku. V té době se k nám vrací světlo a teplo, probouzí se vše živé, aby předalo štafetu dalším pokolením, a naplnilo tak smysl své existence na této planetě. Krajina se oděje do pestrobarevného šatu zeleně a barev květů. Země, voda i vzduch se zaplní mláďaty všech možných tvorů.

Zvířata a lidé na cestách

Zvířata a lidé na cestách

K životu každé zoologické zahrady neodmyslitelně patří transporty zvířat. Takřka denně se nějaké zvíře někam stěhuje, ať už je to v rámci zahrady, nebo mimo její brány – což někdy bývá stovky a tisíce kilometrů daleko.

Internetová galerie INI

Internetová galerie INI

V dubnu letošního roku zahájila provoz nová galerie současného umění INI Gallery. Klára Adamcová je jednou z jejích zakladatelek. Vystudovala management muzeí a galerií v Praze a dějiny umění na Masarykově univerzitě v Brně. Pět let pracovala v Museu Kampa – Nadaci Jana a Medy Mládkových a následně pro sochaře Aleše Veselého. V oblasti výtvarného umění se pohybuje 10 let.

Desatero RYB - Simona Stašová

Desatero RYB - Simona Stašová

Ryby patří mezi vodní znamení. Lidé v něm narození jsou stejně jako zrozenci ve Vodnáři vystaveni vlivu dvou planet, a to Jupitera, který jim dává smysl pro spravedlnost, sociální cítění i ochotu pomáhat druhým.

Žádný den neprožijeme dvakrát

Žádný den neprožijeme dvakrát

Od devatenácti let jsem pracovala aktivně jako manekýna a fotomodelka pro nejrůznější instituce včetně Ústavu bytové a oděvní kultury, Oděvní služby, Salonu Eva (bývalá Podolská), pro módní časopisy (Žena a móda, Praktická žena, Vlasta, Květy a další). Účastnila jsem se mezinárodních výstav a veletrhů, natáčení televizních pořadů o módě a také jsem dostala pár malých roliček ve filmu.

Bižuterie

Bižuterie

V knížce Tajemník lásky z roku 1866 se píše: Jest už v povaze ženy chtíti se líbiti mužům. Můžeme snad tuto snahu zváti zavrženíhodnou? Zajisté nikoliv. Avšak přehnané zdobení zastiňuje krásu ženy, leč šerednost činí mnohem nápadnější.

Tomáš Garrigue Masaryk: 173 let od narození (*7. března 1850)

Tomáš Garrigue Masaryk: 173 let od narození (*7. března 1850)

Knihy Tomáše Garrigua Masaryka čítají dohromady na tisíce stran, snad nejznámější jsou Světová revoluce a Česká otázka. Kromě mnoha oslavných knížek a knížtiček, které bývají k dostání v antikvariátech a jsou pohledem dnešní doby někdy až úsměvné, mají čtenáři rádi Čapkovy Hovory s TGM.