Úvod Magazín

Magazín Krásné paní

Jak se vaří v Austrálii?

Po dvaatřiceti letech v Čechách a dalších třinácti v Německu mě osud zavál až na druhý konec Zeměkoule, mezi klokany a koaly – do Austrálie. Původně jsem následovala kamarádku z dětství, která tam žila už léta. Ale časem jsem se osamostatnila, až se ze mne po šesti letech stala Australanka se vším všudy.

Jaro - Těžká rána zimních spáčů

Jaro je považováno za nejkrásnější roční období roku. V té době se k nám vrací světlo a teplo, probouzí se vše živé, aby předalo štafetu dalším pokolením, a naplnilo tak smysl své existence na této planetě.

Život s květinami (3. díl)

To největší, co mi naši pro život dali, byla láskyplná rodinná atmosféra, kterou s jakousi samozřejmostí dovedli vytvořit. Rodiče, ač byli jedno tělo a jedna duše, nevyjížděli na dovolené. Byli přesvědčeni, že nikde by jim nebylo tak dobře jako u jejich květin.

Radim Uzel - Byl jsem horší než Freud

Radim Uzel – gynekolog a zřejmě nejznámější český sexuolog. Narodil se v roce 1940 v Ostravě (ve znamení Berana). Čtvrtstoletí šťastně ženatý, otec jedné dcery. Milovník divadla a vážné hudby a ředitel společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu.