Magazín

Magazín Krásné paní

Manuál pro starší dámy

Manuál pro starší dámy

Teď mne budou opravdu ty kosmetické firmy nenávidět, ale já si nemohu pomoci, mám to těch minimálně čtyřicet let vyzkoušené. To je totiž tak – alespoň si to myslím – že......

Matka a syn

Matka a syn

Nevím, zda mám poděkovat mamince, že mě vychovala mezi nákresy šatů, látkami a módními časopisy. Můj šatník se už nikam nevejde.

Strava na podzim

Strava na podzim

Co naplat, léto už je za námi a vrátí se zas až za rok. Sice je ještě pořád hezky a babí léto se činí, seč může, ale trocha nostalgie už v něm uvízla a bude ještě narůstat. Vychutnejme si tedy každý krásný den a využijme ho do maxima, ale neměli bychom přitom zapomenout, že přijde zima, a je nutné se na ni pořádně zásobit nejen hmotně: podzim tuto přípravu i výstrahu už vlastně má ve svém názvu.

Jane Russell

Jane Russell

V USA, ve státu Minnesota, v městečku Bemidji se prvního letního dne roku 1921 narodila ve spořádané, přísně věřící rodině Russellových holčička. Chtěla být herečkou, což si holčičky zhusta přávají – ale jen tato se hned na počátku své kariéry zapsala do dějin showbyznysu coby bohyně lásky.

Váhy o Vahách - Monika Absolonová

Váhy o Vahách - Monika Absolonová

Ve znamení Vah (24. září až 23. října) se prý většinou rodí milí a sympatičtí lidé, kteří podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Tito lidé jsou převážně intelektuálně zaměření, s hlubokým citovým životem. Radují se z každého příjemně prožitého dne. Mají hluboký vztah k umění a dobré předpoklady pro vlastní uměleckou tvorbu. Proto dosahují úspěchů v umělecké oblasti. O tom může své říci i zpěvačka Monika Absolonová, která se ve znamení Vah narodila.

Zahradníkův říjen

Zahradníkův říjen

Ono se řekne říjen; ono se řekne, že příroda se ukládá k spánku; zahradník to ví lip a poví vám, že říjen je stejně dobrý měsíc jako duben. Abyste věděli, říjen je první jarní měsíc, měsíc podzemního rašení a klíčení, skrytého rozpuku, nalévajících se pupenů; jen trochu hrábněte do půdy, a najdete nadělaných puků, tlustých jako palec, a křehkých klíčků a dychtivého kořání – nic platno, jaro je tady; i vyjdi ven, zahradníče, a sázej (jen pozor, abys nepřekrojil rýčem rašící cibulku narcisu).

Kdo je to??

Kdo je to??

Kdo je to? Třeba: Vynikající francouzský sochař, pravý génius moderní plastiky, který byl svého času obviňován, že odléval tvary na živém lidském těle. Narodil se roku 1840 a zemřel roku 1917. Ač nejlepší sochař posledních dvou století ve Francii, byl zprvu soustavně odmítán ze Salonu. Je to...

Chodím městem: Dillí -  Jak přežít Dillí

Chodím městem: Dillí - Jak přežít Dillí

Město se prostě jen tak nedá, skrývá se, uniká nám. Na vysoké škole jsem měla kolegu, který v Dillí vyrostl, chodil do školy, jeho rodiče tam pracovali. V době, kdy nikdo nebyl nikde, jsem na něho koukala jako na zjevení.