Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Rak

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Rak

Dávno jsou pryč doby, kdy se hráze našich rybníků a potoků hemžily raky. Dnes jsou tito zajímaví a trochu tajuplní korýši u nás velkou vzácností. Jejich tělo je chráněno pevným krunýřem, a když povyrostou, musí krunýř vyměnit. Dělají to obyčejně v srpnu.

Mají pět párů noh. Na prvním páru mají pořádná klepeta. Raci se přes den skrývají pod vymletými břehy a na lov kořisti se vydávají opatrně až po setmění: loví pulce, měkkýše a žáby. Velmi často se spokojí se zbytky po hodech jiných živočichů – ryb či vyder. Občas se pustí i do žížal navlečených jako návnada na háčku. Rybář si často láme hlavu, co je to za podivnou rybu, když splávek neurčitě a nesměle putuje po hladině, místo aby se potopil jako při razantním útoku dravé ryby.

Lidé narození v Raku….

Jsou klidní, přizpůsobiví, nedokážou se vnucovat a nedovedou ukázat svou pravou tvář. Jsou ostýchaví a nejistí a v případě nenadálých situací hledají bezpečnou náruč či úkryt.

Při charakteristice znamení vycházeli lidé z toho, že pokud je rak vyrušen, mocnými stahy svalů zadečku zajede pozpátku do úkrytu a klepety výhružně hájí svůj domov. Právě ona váhavost a schopnost pohybovat se dozadu předurčily raka jako předobraz znamení tichých lidí toužících po poklidu a jistotě, lidí prchajících do svého úkrytu, kdykoliv se jich něco nebo někdo dotkne. Příslovečný račí pohyb vzad má ještě jeden aspekt – v době vlády tohoto znamení se už velmi pomalu, nicméně nezadržitelně zkracuje den – couvá směrem k podzimní rovnodennosti.

Energie znamení Raka je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Raka je voda, zde znamená city, které jsou spojené s proměnlivostí Luny. Je to znamení podivínů, kteří ukrývají svoji přecitlivělost. Období Měsíce v Raku je charakteristické zájmem o domov a rodinu. Všichni pociťují ve větší míře chuť se o někoho starat. Klíčové slovo je „soucit“, klíčová myšlenka „cítím“.

Rak ovlivňuje žaludek, dvanáctník, hruď, mléčné žlázy a trávení. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se smminulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Raku připomíná, že nesmíte propadnout představě o své neomylnosti a pocitu, že máte vždycky pravdu.
Úplněk v Raku vyvolává sklon k sebelítosti a melancholii.

Fáze Měsíce v Raku

Novoluní: červenec
Dorůstající Měsíc: červenec až leden
Úplněk: leden
Couvající měsíc: leden až červenec

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Pražské maličkosti - Dům, kde žil cestovatel do Svaté země Jiří Slíva - Jsem člověk mnoha malých forem