Úvod Magazín Krásná v každém věku

Krásná v každém věku

Také s oblibou nakupujete stále novou kosmetiku, zkoušíte nejrůznější novinky,
nebo se vám ještě stále nepodařilo objevit to, co vaší pleti vyhovuje nejvíc?
Možná svou pleť zbytečně dráždíte.

V různých přípravcích jsou různé látky, které se nemusejí mít
navzájem zrovna nejraději. Jak si tedy naordinovat péči přímo na míru?

18 AŽ 25 LET

V tomto věku pracují mazné žlázy ve vaší pokožce na plné obrátky, a proto, pokud nepatříte k menšině
lidí se suchou či přecitlivělou kůží, by vaše pleť měla být dobře hydratovaná a pružná. Naopak u většiny žen
v této věkové skupině je tvorba mazu v kůži až příliš vysoká, což mnohdy vede k tvorbě pupínků nebo nevzhlednému lesku. K vaší denní péči vám postačí univerzální hydratační krém na den i na noc a konzistenci si vybírejte podle typu pleti. Té suché bude dělat dobře extra hutný krém, pokud se vám tvář mastí na T-zóně (brada, nos a čelo), vyberte si jemnou emulzi či lehký gelový krém. Základem by také mělo být čištění pleti, pro sušší opět odličovače na bázi pleťového mléka a pro mastnější pleť pěnivé čisticí gely a tonika s malým obsahem alkoholu. Pleť si nezapomeňte čistit ráno i večer, právě pravidelné odličování se vám jednou vrátí, až bude pleť starší. Jednou týdně si můžete udělat i pleťovou masku a to opět hydratační nebo vitaminovou. Jestliže dáte spíš na přírodní produkty, udělejte si masku z tekutého medu.

25 AŽ 35 LET

I zde stále platí, že základem zdravé a dobře vypadající pleti je čištění a odličování. Zvolte však jemnější formu, není dobré kůži natahovat kartáčkem nebo houbičkou. Nyní už byste si měla místo univerzálního krému pořídit krémy dva, jeden určený pro den, který bude obsahovat SPF 15 a bude vaši tvář chránit
před volnými radikály, a druhý krém na noc, který bude pleť regenerovat. Jelikož se v pleti rapidně snižuje produkce kolagenu, je dobré přidat také oční krém. Kůžička v okolí očí je velmi jemná, proto krém do očního okolí vždy jen vklepávejte konečky prstů, nikdy pleť nemněte. I zde platí, že by měl krém obsahovat ochranný faktor SPF 15. Používání peelingu jednou týdně vám z kůže odstraní odumřelé buňky, čímž je pleť donucena rychleji si vytvořit ty nové, a působí tak napjatějším a svěžím dojmem. Pleťové masky je dobré střídat hydratační a vitaminové, například vitamin C má vyhlazující schopnosti stejně jako retinol. Také je dobré začít věnovat pozornost krku a dekoltu. Nešetřete na sobě a vždy si kromě obličeje krémem natřete celý krk.

35 AŽ 45 LET

 

Tvorba kolagenu, který kůži regeneruje, se zastavila a na pleti se začínají opravdu ukazovat známky jejího stárnutí. Vyberte si odličovací přípravky na olejové či krémové bázi raději než gely nebo produkty s obsahem alkoholu, které mohou kůži vysušit. Pokračujte v pravidelném provádění peelingu, avšak nezapomeňte pleť ihned po jeho použití hydratovat, jelikož je zbavená svého přirozeného ochranného filmu.
Je zapotřebí pořídit si denní i noční krém vyloženě proti vráskám pro tuto věkovou skupinu.
Masku je dobré udělat si asi dvakrát do týdne, můžete si vybrat buď masku vitaminovou, která má detoxikační účinky, nebo osvěžující, takzvanou revitalizační, která vyrovnává malé prohlubně a vrásky,
nebo je můžete střídat.

V tomto věku je už oční krém opravdu nutností, stejně tak jako péče o krk a dekolt, na který byste při používání pleťové masky nebo krémování neměla nikdy zapomenout. Pokud nejste zvyklá používat krém
na ruce, bylo by dobré se to naučit. Začněte tím, že si pořiďte velký krém s pumpičkou a ten si postavte
na umývadlo hned vedle mýdla. Teprve až se naučíte používat krém pravidelně, pořiďte si i menší balení, které mějte vždy v kabelce.

45 LET A VÍC

Až na pár drobných změn se péče od předchozího sloupečku zas tak moc nemění. Jedině snad provádění peelingu nechte teď na každý druhý týden. Také byste si měla pořídit jeden oční krém na den a druhý na noc, které luxusnější kosmetické značky nabízejí. Ale protože oči jsou okna do duše a často právě úsměv plný radosti a života neprozradí náš skutečný věk, neměla byste na nich šetřit. Denní krém vám bude jemnou kůžičku kolem očí chránit před větrem, špatným životním prostřením, volnými radikály a ten na noc kůžičku do hloubky vyživí a napumpuje kolagenem, který už si pleť není schopna tvořit sama. Také váš krém na ruce by měl být přizpůsoben vaší věkové kategorii, aby nejen chránil jejich pokožku, ale také zabraňoval tvorbě pigmentových skvrn. Ze stejného důvodu by bylo dobré pořídit si takzvanou bělicí či zesvětlující pleťovou masku, která se stejným způsobem stará o kůži na obličeji. A hlavně nezapomeňte, jste tak stará, jak se cítíte!

Životní styl
Šedesátnice, která omračuje svět Sněhová Královna