Úvod Magazín Zirkon (2.díl)

Zirkon (2.díl)

Podle Mahabharata, velkého indického eposu, byla v boji o získání nesmrtelnosti Danava Rahovi odělena hlava od těla a 180 stupňů od sebe vzdálené byly přineseny na oběžnou dráhu planety Země, takže se nikdy nemohou spojit.

Rahu a Ketu jsou tzv. stínové planety nebo poloplanety s negativním vlivem. Ne opravdové planety. Vždy, když jsou Slunce a Měsíc v konjunkci s Rahu (vzestupným měsíčním uzlem) nebo Ketu (sestupným nebo jižním měsíčním uzlem), dojde k zatmění Slunce (způsobené Rahu) nebo zatmění Měsíce (způsobené Ketu). Rahu podobně jako Saturn zdůrazňuje instinkty a jeho barva je kouřově modrá nebo tmavěmodrá. Je starý, zlý, ničící a neustále nespokojený, inteligentní ale líný, tamasický a náleží k elementu vzduch. Přestože nevládne žádnému astrologickému znamení, patří ke znamení Panny, kterému vládne Merkur.

Rahu působí hlavně na nohy, způsobuje svalovou sílu, tvrdou práci, špatnou karmu, má hedonickou náturu, přináší těžkosti, trápení, strach, nepřátelství, neukojitelné světské chtíče, ignoranci a lásku k světským věcem a uspokojení smyslů. Je-li jeho postavení dobré, dopomáhá ke slávě, úspěchu v politice, penězům, tělesné kráse a přitažlivosti. Je-li aspektován Jupiterem nebo Venuší, dostane se člověku přístupu k tajnému nebo tántrickému vědění, talentu k malování, spisovatelství a vydavatelství.

V těle ovládá kosti, tukovou tkáň a kůži a ovlivňuje lidi, kteří mají co dělat se stroji, fotografiemi, tiskem a vydáváním, malířstvím a lovem a též násilné a agresivní lidi, námořníky a cestovatele, detektivy, špiony, zločince, revolucionáře, anarchisty a teroristy.

V numerologii je rahu přiřazeno číslo 4. Zirkon-hyacint neutralizuje negativní působení rahu. Modré, zelené a bezbarvé zirkony nemají k rahu žádný vztah.

Podle tántrických léčitelů mají hyacint nosit lidé, kteří ho potřebují podle astrologie anebo pracují-li v politice, s kriminálními osobami (např. právníci) nebo vydělávají-li peníze hazardními hrami nebo ilegálně.

Hyacint má vážit min. 2,36 ct a má být zafasován do prstenu ze slitiny pěti kovů (železa, stříbra, mědi, zlata a zinku) nebo do prstenu ze železa nebo oceli tak, aby se kámen dotýkal kůže. Prsten se má nosit na prsteníčku nebo malíčku levé ruky. Varujete se před kameny vážícími 7,10 nebo 16 rattika a 6,11 nebo 13 ct.

Jako talisman je hyacint vážící min. 5 ct zafasován do kovové desky ve formě ryby, která je slitinou jedné části zlata, dvou částí stříbra, tří částí olova, čtyř částí mědi a pěti částí železa.

Kámen se má dotýkat kůže a na zadní straně desky je vyryta jantra rahu. Talisman je nošen na řetízku nebo modré šňůře. Tento talisman působí jako ochranný štít, pomáhá k vítězství nad nepřáteli, přináší zdraví, bohatství a vnitřní mír, chrání před jedy a blesky a uklidňuje nervy, posiluje mužnou sílu a léčí nemoci, které nejsou diagnostikovatelné.

Podle evropské astrologie je zirkon drahokamem lidí narozených ve znamení Vodnář.

Astronomie
Totemová zvířata - Jelen Aleš Lamr