Astronomie

Kategorie: Astronomie

Blíženci

Blíženci

Úkol Blíženců je dát životu prvotní zkušenost mentální činnosti. Jaro vrcholí a je třeba zamyslet se nad mnoha věcmi. Proto jsou Blíženci lidé, kteří poletují od jednoho tématu ke druhému. Jejich Merkur je klučinou, který se učí a objevuje nové věci.

Beran

Beran

Jak známo, jaro je charakterizováno tím, že se rodí nový život. A právě znamení Berana bychom mohli označit za jakousi jiskru, z níž se rodí nové věci. Proto jsou Berani plní chuti objevovat stále nové a neznámé.

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Energie se uvolňuje a odevzdává, je čas na dietní a očistné kúry. Organismus má větší schopnost se všeho zbavovat. Chceme-li odstranit škodlivé látky z těla, omezíme nezdravé jídlo - tuk, cukr, sůl, uzeniny, smažená a tučná jídla.

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Energie se přijímá a ukládá, je čas na zpevnění a posílení. Organismus má větší regenerační schopnost. Co tělu dodáme, to lépe využime k načerpání nových sil - čerstvá zelenina a ovoce jako přirozený zdroj vitaminů a minerálních látek, pohyb, léčivé koupele a masáže.

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelci (23. listopadu až 21. prosince) bývají prý velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu jsou dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Práce činí pak Střelcům potěšení. To může možná potvrdit i herečka Petra Černocká.

Štír o Štíru - Šárka Vaňková

Štír o Štíru - Šárka Vaňková

Lidé narození ve znamení Štíra (23. října–21. listopadu) bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou. Jen velmi těžko se dá odhadnout, jak budou reagovat. Mají silnou vůli, a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost. Zda je tomu opravdu tak, jsme se tentokrát zeptali zpěvačky Šárky Vaňkové.

Souhvězdí podzimní oblohy (2. díl)

Souhvězdí podzimní oblohy (2. díl)

S příchodem podletí a začátkem podzimu se bohatství letních souhvězdí večer stále více sklání k západu a noční obloha nad jihem jakoby chřadne. Připomíná podzimní usínání přírody. Zatímco se však krátí dny, noci se prodlužují. Podzimní souhvězdí si můžeme prohlédnout za temných hvězdnatých nocí kolem říjnových půlnocí. Jakmile nebe pokryje slabý mlhavý závoj nebo ji ozáří Měsíc, spatříme jen ojedinělé jasnější hvězdy. Počkáme-li si však do časných ranních hodin, vystoupí už nad východní obzor bohatá přehlídka zimních hvězd.

Váhy o Vahách - Monika Absolonová

Váhy o Vahách - Monika Absolonová

Ve znamení Vah (24. září až 23. října) se prý většinou rodí milí a sympatičtí lidé, kteří podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Tito lidé jsou převážně intelektuálně zaměření, s hlubokým citovým životem. Radují se z každého příjemně prožitého dne. Mají hluboký vztah k umění a dobré předpoklady pro vlastní uměleckou tvorbu. Proto dosahují úspěchů v umělecké oblasti. O tom může své říci i zpěvačka Monika Absolonová, která se ve znamení Vah narodila.

Souhvězdí podzimní oblohy (1. díl)

Souhvězdí podzimní oblohy (1. díl)

S příchodem podletí a začátkem podzimu se bohatství letních souhvězdí večer stále více sklání k západu a noční obloha nad jihem jakoby chřadne. Připomíná podzimní usínání přírody. Zatímco se však krátí dny, noci se prodlužují. Podzimní souhvězdí si můžeme prohlédnout za temných hvězdnatých nocí kolem říjnových půlnocí.

O nebi, hvězdách a Měsíci

O nebi, hvězdách a Měsíci

Ve starých knihách slovanských, germánských a románských národů nacházíme zmínky o vlivu Měsíce na šlověka a přírodu. Nad mnohými se dnes pousmějeme, jiné nás překvapí, přesto zkušenosti předávané po staletí z generace na generaci osvědčují jejich platnost.