Astronomie

Kategorie: Astronomie

Vztahy Váhy

Vztahy Váhy

Vahám vládne planeta lásky, krásy a přátelství Venuše. A tak není divu, že pro Váhy jsou mezilidské vztahy to nejdůležitější v životě. Zde si je ale třeba uvědomit, že jde o vzdušné znamení a jak je známo, element Vzduchu nenaděluje do vínku silné vášně a emoce, ale komunikaci, touhu po sdružování, týmové práci, kamarádství atd.

Panna

Panna

Léto vrcholí a je třeba realisticky se podívat na svět. To chce občas potlačit romantismus Raka a sílu Lva. A právě úkolem Panen je kriticky zhodnotit první pololetí. Merkur povyrostl a uvědomil si, že má nějakou zodpovědnost, a že pokud chce něčeho dosáhnout, musí se věnovat pořádně jedné věci, a nikoli přelétávat z jednoho cíle k druhému.

Blíženci

Blíženci

Úkol Blíženců je dát životu prvotní zkušenost mentální činnosti. Jaro vrcholí a je třeba zamyslet se nad mnoha věcmi. Proto jsou Blíženci lidé, kteří poletují od jednoho tématu ke druhému. Jejich Merkur je klučinou, který se učí a objevuje nové věci.

Beran

Beran

Jak známo, jaro je charakterizováno tím, že se rodí nový život. A právě znamení Berana bychom mohli označit za jakousi jiskru, z níž se rodí nové věci. Proto jsou Berani plní chuti objevovat stále nové a neznámé.

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Energie se uvolňuje a odevzdává, je čas na dietní a očistné kúry. Organismus má větší schopnost se všeho zbavovat. Chceme-li odstranit škodlivé látky z těla, omezíme nezdravé jídlo - tuk, cukr, sůl, uzeniny, smažená a tučná jídla.

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Energie se přijímá a ukládá, je čas na zpevnění a posílení. Organismus má větší regenerační schopnost. Co tělu dodáme, to lépe využime k načerpání nových sil - čerstvá zelenina a ovoce jako přirozený zdroj vitaminů a minerálních látek, pohyb, léčivé koupele a masáže.

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelci (23. listopadu až 21. prosince) bývají prý velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu jsou dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Práce činí pak Střelcům potěšení. To může možná potvrdit i herečka Petra Černocká.

Štír o Štíru - Šárka Vaňková

Štír o Štíru - Šárka Vaňková

Lidé narození ve znamení Štíra (23. října–21. listopadu) bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou. Jen velmi těžko se dá odhadnout, jak budou reagovat. Mají silnou vůli, a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost. Zda je tomu opravdu tak, jsme se tentokrát zeptali zpěvačky Šárky Vaňkové.