Natalie Kšajtová-Faitlová

Autor: Natalie Kšajtová-Faitlová

Filozofie Mayů

Filozofie Mayů

Jeden z hlavních příběhů mayské mytologie pojednává o stvoření světa. Vše začíná stvořením prvního světa ze čtyř, každý svět se nazýval „Slunce“. První svět, Slunce Vody, byl zničen záplavami. Druhý svět, Slunce Země, zničilo zemětřesení. Třetím bylo Slunce Větru, to zničila vichřice. Pak nastoupil nový, současný čtvrtý svět, Slunce Ohně, trvající 5200 let.

Jana Berg - Nejlepší reference je spokojený úsměv

Jana Berg - Nejlepší reference je spokojený úsměv

Jana Berg vystudovala módní návrhářství v Trenčíně, marketing a strategický management v Žilině. Od roku 1993 se zabývá na nejvyšší profesionální úrovni módním návrhářstvím. Se svým týmem spolupracovníků navrhuje a realizuje dámské i pánské zakázkové modely a obléká podnikatele, politiky a mnohé další významné osobnosti. Byla hlavní návrhářkou České Miss a na světové soutěži Miss Earth 2010 byl její model vyhlášen mezi pěticí nejlepších na světě.

Hubnutí s makrobiotikou

Hubnutí s makrobiotikou

Co to je – makrobiotika? Podle Wikipedie poprvé tento pojem použil roku 1876 německý lékař Christoph Wilhelm Hufeland, který napsal knihu Makrobiotika neboli Umění jak prodloužit lidský život. Jinak je to „východní filozofické učení, založené na udržování rovnováhy mezi póly jin a jang. Zkoumá jídlo, ale i psychickou stránku člověka z hlediska pěti proměn energie. Standardní talíř: 50 procent celozrnné obiloviny (převážně vařená zrna), 30 procent zeleniny (tepelně upravená, syrová i kvašená), 15 procent luštěnin a mořských řas, 5 procent polévky“.

Petra Balvínová - Nebát se zasmát sama sobě!

Petra Balvínová - Nebát se zasmát sama sobě!

Vysoká štíhlá dlouhovlasá blondýnka v originálních, naprosto neopakovatelných džínách. Určitě by obstála jako modelka, jenže ona si vybrala profesi na opačném pólu náročného světa módy: pod oslnivými světly reflektorů se neprochází sama, předvádí tam na krásných dívkách výplody své výtvarné invence, náročné modely a šperky vzešlé z jejího ateliéru TIQE, a na přehlídkovém molu se krátce objeví jen na konci prezentace svých módních návrhů jako tvůrkyně vší té krásy, aby sklidila obdiv a potlesk publika.