Jan Stern

Autor: Jan Stern

Nacistické létající talíře

Nacistické létající talíře

Obžalovaní nacističtí zločinci v Norimberku nechápali s největší pravděpodobností vůbec nic. Nechápali, z čeho jsou obžalováni, nechápali, kdo si je to troufá soudit. A navíc mnozí z nich do poslední chvíle nechápali, že opravdu prohráli. Prý má vůdce novou zázračnou zbraň „Wunderwaffe“, která jediným úderem obrátí nemilosrdný chod dějinných událostí.

Záhadný Nikola Tesla (2. díl)

Záhadný Nikola Tesla (2. díl)

Tesla tvrdil, že ve vesmíru proudí nekonečná energie. Prozradil novinářům, že sestrojil přístroj k jejímu využití. Kdo skoupil práva na jeho revoluční patenty a skrývá je před světem?

Záhadný Nikola Tesla (1. díl)

Záhadný Nikola Tesla (1. díl)

Živlem znamení Střelce je oheň. Muž jménem Nikola Tesla, jeden z největších géniů lidských dějin, se s principem ohně vypořádával celý život. Od smrti svého sedmiletého bratra měl halucinace, při nichž se mu zdálo, že kolem něj srší jiskry a vyšlehávají plameny. Svými geniálními vynálezy pak oheň spoutal a ovládl jako žádný jiný smrtelník před ním.

Teorie spiknutí (2. díl)

Teorie spiknutí (2. díl)

Vlna teorií spiknutí neochabla ani po druhé světové válce. Hlavní úlohy však většinou převzaly tajné služby, především pak jistěže CIA a KGB.

Teorie spiknutí (1. díl)

Teorie spiknutí (1. díl)

Teorie spiknutí – velmi zprofanovaný literární žánr, který patří k novověku a moderní civilizaci stejně neodmyslitelně jako vědecká laboratoř či dieslový motor. Právě novověk přinesl nejvíce teorií všemožných spiknutí, byť takové teorie vznikají odjakživa.