Jan Stern

Autor: Jan Stern

Africká královna

Africká královna

Pavla Nežerková je ekoložka a bioložka. Chtěla být zvěrolékařkou, ale nakonec vystudovala ekologii a botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po škole hledala cestu, jak se dostat k práci v tropech; ukázalo se, že na České zemědělské univerzitě existuje Institut ropického a subtropického zemědělství. (Článek z archivu Krásné paní – ročník 2003) 

Nacistické létající talíře

Nacistické létající talíře

Obžalovaní nacističtí zločinci v Norimberku nechápali s největší pravděpodobností vůbec nic. Nechápali, z čeho jsou obžalováni, nechápali, kdo si je to troufá soudit. A navíc mnozí z nich do poslední chvíle nechápali, že opravdu prohráli. Prý má vůdce novou zázračnou zbraň „Wunderwaffe“, která jediným úderem obrátí nemilosrdný chod dějinných událostí.

Záhadný Nikola Tesla (2. díl)

Záhadný Nikola Tesla (2. díl)

Tesla tvrdil, že ve vesmíru proudí nekonečná energie. Prozradil novinářům, že sestrojil přístroj k jejímu využití. Kdo skoupil práva na jeho revoluční patenty a skrývá je před světem?

Záhadný Nikola Tesla (1. díl)

Záhadný Nikola Tesla (1. díl)

Živlem znamení Střelce je oheň. Muž jménem Nikola Tesla, jeden z největších géniů lidských dějin, se s principem ohně vypořádával celý život. Od smrti svého sedmiletého bratra měl halucinace, při nichž se mu zdálo, že kolem něj srší jiskry a vyšlehávají plameny. Svými geniálními vynálezy pak oheň spoutal a ovládl jako žádný jiný smrtelník před ním.

Teorie spiknutí (2. díl)

Teorie spiknutí (2. díl)

Vlna teorií spiknutí neochabla ani po druhé světové válce. Hlavní úlohy však většinou převzaly tajné služby, především pak jistěže CIA a KGB.