Jan Stern

Autor: Jan Stern

Řeč našeho těla (2. díl)

Řeč našeho těla (2. díl)

Zatímco řeč se musíme učit, porozumění mimice, gestům a jiným neverbálním signálům je ze šedesáti až sedmdesáti procent vrozené. Neverbálních signálů existuje okolo šedesáti tisíc.

Řeč našeho těla (1. díl)

Řeč našeho těla (1. díl)

Člověk nemluví jen svými ústy. Používá gesta, mimiku, postoje, to, čemu se říká neverbální signály. Psychologové dokázali, že právě tyto signály jsou mnohem důvěryhodnější a přesvědčivější než řeč.

Jan Šibík – jsem citlivka (2. díl)

Jan Šibík – jsem citlivka (2. díl)

V roce 2004 obsadil v soutěži World Press Photo třetí místo v kategorii Sportovní příběhy. V soutěži Czech Press Photo získal v různých kategoriích 41 ocenění, z toho dvakrát hlavní cenu. Třikrát byl oceněn v soutěži Fuji Press Photographer. Dvakrát získal hlavní cenu na mezinárodní soutěži fotografických kalendářů Golden Prisma Award.

Jan Šibík – jsem citlivka (1. díl)

Jan Šibík – jsem citlivka (1. díl)

Je jedním z nejznámějších českých reportážních fotografů. Od roku 1985 podnikl přes dvě stě cest do všech koutů světa. Fotografoval konec komunismu v Evropě, pád berlínské zdi, sametovou revoluci v Československu i krvavý zánik Ceauceskova režimu v Rumunsku. Byl svědkem masakrů v Sieře Leone a Libérii, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii. Zažil následky zemětřesení v Arménii, Turecku, Pákistánu i na Haiti. Zachytil exodus iráckých Kurdů do Íránu.

Simona Chytrová - prototyp Raka

Simona Chytrová - prototyp Raka

Česká herečka, kostýmní výtvarnice, bývalá gymnastka a manželka filmového režiséra Víta Olmera. V mládí byla velkým gymnastickým talentem, ale nakonec se začala věnovat hlavně tanci a herectví. Po krátkém působení v Národním divadle nastoupila do divadla Semafor, kde ve skupině Jiřího Suchého strávila osm let.