Úvod Magazín Evžen Kůs

Autor: Evžen Kůs

Jaro - Těžká rána zimních spáčů

Jaro je považováno za nejkrásnější roční období roku. V té době se k nám vrací světlo a teplo, probouzí se vše živé, aby předalo štafetu dalším pokolením, a naplnilo tak smysl své existence na této planetě.

Teplo – budík života (Planeta v pohybu)

Teplotní podmínky v přírodě rozhodují o osudu rostlin a živočichů. Série studených nebo naopak teplých let se může odrazit na rozšíření a početnosti populací méně přizpůsobivých druhů. Studené a deštivé roky zvyšují ztráty u mláďat, oslabují tělesnou kondici a imunitu dospělců.

Čtvero ročních období v říši zvířat - Jaro

aro je považováno za nejkrásnější roční období roku. V té době se k nám vrací světlo a teplo, probouzí se vše živé, aby předalo štafetu dalším pokolením, a naplnilo tak smysl své existence na této planetě. Krajina se oděje do pestrobarevného šatu zeleně a barev květů. Země, voda i vzduch se zaplní mláďaty všech možných tvorů.

Zvířata a lidé na cestách

K životu každé zoologické zahrady neodmyslitelně patří transporty zvířat. Takřka denně se nějaké zvíře někam stěhuje, ať už je to v rámci zahrady, nebo mimo její brány – což někdy bývá stovky a tisíce kilometrů daleko.