Pel-mel

Kategorie: Pel-mel

Andělská setkání

Andělská setkání

Čím jsem starší, tím více se utvrzuji v tom, že ze všech lidských citů je soucit tím nejzákladnějším a nejdůležitějším. Od něj se odvíjí dobrota srdce a ten, kdo má dobré srdce, je taky dobrým a slušným člověkem!

Obávaní poslové pravěku - Štíři (2. díl)

Obávaní poslové pravěku - Štíři (2. díl)

Je zajímavé, že jedovatost různých druhů štírů souvisí s tím, v jakém prostředí žijí. Druhy obývající termitiště, ztrouchnivělé kmeny nebo hrabanku loví malé bezobratlé živočichy a na ty jim stačí poměrně silná klepeta. Jedový aparát i bodec mívají zakrnělé, protože je nepotřebují.

Obávaní poslové pravěku - Štíři (1. díl)

Obávaní poslové pravěku - Štíři (1. díl)

Štíři dokázali přežít nesčetné evoluční zvraty a katastrofy a v takřka nezměněné podobě se dožili dnešních dnů. Pokusy dokázaly, že to jsou velmi pozoruhodní živočichové, dokážou například bez úhony snést poměrně vysoké dávky radioaktivního ozáření.

Zříceniny - Velhartice

Zříceniny - Velhartice

Víte, kde je najdete? Např.: Zříceninu gotického paláce zvaného Rajský dům najdete na Šumavě v Plzeňském kraji. Původní hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století jako sídlo pánů z Velhartic.

Mohla zvířata předvídat tsunami?

Mohla zvířata předvídat tsunami?

Vždy, když některou část světa postihne ničivá katastrofa - zemětřesení, sopečné erupce, záplavy nebo rozsáhlé požáry -, objeví se zprávy o zvláštním chování zvířat, které pohromě předcházelo. Psi, koně i jiní tvorové bývají neklidní, nervózně pobíhají sem a tam, případně se snaží dostat na volné prostranství nebo vyvýšená místa. Výjimkou nebyla ani nedávná obrovská katastrofa, která postihla jižní a jihovýchodní Asii.

Desatero Váhy

Desatero Váhy

Do znamení Vah se Slunce přehoupne 24. září a setrvá tam do 23. října. Tomuto vzdušnému znamení vládne bohyně lásky Venuše.