Olga Walló

Autor: Olga Walló

Elizabeth Taylor – strom až do nebe

Elizabeth Taylor – strom až do nebe

V Londýně se roku 1932 jedné americké dvojici narodila holčička; v sedmi letech přijela s rodiči do Států. Byla náramně hezká a sršela energií. Hollywood ji objevil, ještě jí nebylo deset, a ve dvanácti už byla hvězda.

Chodím městem: Dillí -  Horko

Chodím městem: Dillí - Horko

Když nás posledně vyklopili na přistávací dráhu v Dillí, byl červen a po ránu ve stínu 46 ˚C. Do začátku monzunu zbývalo jedenáct dní; celé město je odpočítávalo a čekalo na déšť.

Dobro činiti: Slepice s tetičkou

Dobro činiti: Slepice s tetičkou

Jemná rudá linka lemuje východní obzor, růžová záře rychle sílí, bude krásný den, vstáváme se slepicemi. Vychutnejme si ten zážitek, žádné zívání! Pro slepice je to běžné, ale…

Vivian Leigh

Vivian Leigh

Když je v Kalkatě příšerné horko, je v Dárdžilingu docela hezky, větřík pofukuje, mladá žena si prohlíží panorama hor. Himálaj je krásný a mladá žena na něj hledí často, záměrně a úporně. Čeká dítě a chce, aby bylo krásné. Do začátku první světové války zbývá jediný rok. Holčička se narodí 5. listopadu pod znamením Štíra a dostane jméno Vivian.

Kukátko – Se Sovětským svazem na věčné časy?

Kukátko – Se Sovětským svazem na věčné časy?

Střižna na Barrandově se stala definitivně mým druhým domovem. Všichni jsme zaměstnanci Státního filmu, my, „tvůrčí pracovníci“, máme nyní základní plat plus smlouvy na jednotlivé filmy. Už jsem poznala několik režisérů, kteří mi byli ochotni svěřit sestřih svého filmu.