Olga Walló

Autor: Olga Walló

Jane Russell

Jane Russell

V USA, ve státu Minnesota, v městečku Bemidji se prvního letního dne roku 1921 narodila ve spořádané, přísně věřící rodině Russellových holčička. Chtěla být herečkou, což si holčičky zhusta přávají – ale jen tato se hned na počátku své kariéry zapsala do dějin showbyznysu coby bohyně lásky.

Chodím městem: Dillí -  Jak přežít Dillí

Chodím městem: Dillí - Jak přežít Dillí

Město se prostě jen tak nedá, skrývá se, uniká nám. Na vysoké škole jsem měla kolegu, který v Dillí vyrostl, chodil do školy, jeho rodiče tam pracovali. V době, kdy nikdo nebyl nikde, jsem na něho koukala jako na zjevení.

Kukátko – Favoritfilm

Kukátko – Favoritfilm

Na ten podnik nikdy nezapomenu, byla to malá laboratoř na vyvolávání a kopírování 35mm filmu. Majitel, pan Vlas, měl dříve obchod s gramofony. Zaměstnával pět laborantů a účetního, hlavní slovo však měla jeho paní Anna Vlasová, střihačka, která pracovala ještě na němém filmu s režisérem Lamačem.

Chodím městem: Dillí

Chodím městem: Dillí

Angličané se této podivné pláně, jež se táhne od řeky Jamuny k Aravallským horám a na které snad od dob, kdy lidé chodí po dvou, vznikala a zanikala města, zmocnili roku 1803 – a usoudili, že ne. Za jejich vlády se dočkala největšího rozkvětu původně japonská jinriksha, dvoukolé vozítko pro dva (útlejší) pasažéry, tažené jedním mužem.