Olga Walló

Autor: Olga Walló

Anita Ekberg

Anita Ekberg

Řím je věčné město a v něm je jedna kašna, říká se jí Fontana di Trevi a je plná mincí – kdo tam hodí minci, ten se zase do Říma vrátí, nám se však věčně v mysli vrací něco docela jiného: Fontana di Trevi, to je přece Sladký život Federica Felliniho, a ta absolutní a marná kráska ve fontáně, to je Anita Ekberg!

Josef Abrhám

Josef Abrhám

Zeptali jsme se a herečka Libuše Šafránková nám odpověděla: „Ano, můj manžel je Střelec! Horoskopy sice neuznává, ale myslím, že docela rád oslaví narozeniny s Krásnou paní.

Příběh jednoho svazku: Federico Fellini & Giulietta Masina

Příběh jednoho svazku: Federico Fellini & Giulietta Masina

Dlouho bývalo ve zvyku končit příběhy happy endem. Na konci správné pohádky je svatba – a dál už nic. Ale skutečné příběhy svatbou nekončí, nekončí ani pohřbem. Byla jednou jedna úžasná dvojice, byla tu s námi, žila a pracovala a vydávala o tom svědectví. Sledovali jsme ji dílo od díla – a přece nám ještě tak úplně nedošlo, co ti dva vlastně byli zač.

Půvaby perského trhu

Půvaby perského trhu

Jaký vztah máte ke smlouvání? Mám kamaráda, je to samorost. Odjakživa rád cestuje, ale nikdy nesmlouvá, ze zásady. Hádali jsme se proto. „Ona tě chce obrat, jasně, to vidí i slepý,“ říkala jsem na soutoku Amazonky s Riem Negrem, když jsem s hrůzou přihlížela, kolik po něm chce boubelatá domorodka za dvě manga. „Ale já jí to můžu dát,“ říkal on, „styděl bych se, že mám víc než ona…“ Naučila jsem se mlčet.