Archiv Krásné paní

Autor: Archiv Krásné paní

Verlaine a Rimbaud: vášnivé hvězdy francouzské poezie

Verlaine a Rimbaud: vášnivé hvězdy francouzské poezie

Když se Paul Verlaine (30. 3. 1844 – 8. 1. 1896) a Arthur Rimbaud (20. 10. 1854 – 10. 11. 1891) poprvé setkali, byl Verlaine čerstvě ženatý s bohatou ženou, jako autor byl již do jisté míry známý, v bohémských kruzích Paříže však především jako homosexuál bez zábran a násilnický piják.

Zříceniny - Velhartice

Zříceniny - Velhartice

Víte, kde je najdete? Např.: Zříceninu gotického paláce zvaného Rajský dům najdete na Šumavě v Plzeňském kraji. Původní hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století jako sídlo pánů z Velhartic.

Vztahy Váhy

Vztahy Váhy

Vahám vládne planeta lásky, krásy a přátelství Venuše. A tak není divu, že pro Váhy jsou mezilidské vztahy to nejdůležitější v životě. Zde si je ale třeba uvědomit, že jde o vzdušné znamení a jak je známo, element Vzduchu nenaděluje do vínku silné vášně a emoce, ale komunikaci, touhu po sdružování, týmové práci, kamarádství atd.

Desatero Váhy

Desatero Váhy

Do znamení Vah se Slunce přehoupne 24. září a setrvá tam do 23. října. Tomuto vzdušnému znamení vládne bohyně lásky Venuše.

Svátek sv. Matouše (21. září)

Svátek sv. Matouše (21. září)

Apoštol Matouš pocházel z Kafarnaumu a živil se jako celník či výběrčí daní. Tedy alespoň do okamžiku, než před ním stanul Ježíš a vyzval jej, aby ho následoval. Matouš uposlechl a stal se jedním z jeho učedníků.

Kdo je to?

Kdo je to?

Patříte k těm lidem, kteří mají rádi hádanky? Tak pojďte hádat s Krásnou paní. Přejeme hodně správných odpovědí.