Archiv Krásné paní

Autor: Archiv Krásné paní

Růže je královnou našich zahrad

Růže je královnou našich zahrad

Tato květina byla často spojovaná s Pannou Marií. Růženec užívaný k modlení se někdy navlékal ze sušených šípků. Růže byly známy již v antice, v egyptských hrobkách byly nalezeny růžové věnce ve velmi zachovalém stavu.

Zahrada mých snů - Čínská zahrada

Zahrada mých snů - Čínská zahrada

Po romantických zahradách z minulého čísla si dnes odskočíme i do zahrad čínských proto, že průvodcem tohoto čísla i symbolem čínských zahrad jsou pivoňky, a také proto, že rozvojem cestování v 19. století působily v Evropě nejrůznější vlivy, tedy i čínské a japonské. Na rozdíl do japonských zahrad, které u nás známe poměrně dobře už proto, že se jejich obliba opět vrátila, o zahradách čínských se obecně neví.

Poznáte stavební sloh?

Poznáte stavební sloh?

Architektura je v nejobecnějším pojetí synonymem pro stavitelství a zabývá se tak jak globálním pohledem na urbanismus či krajinu přes klasické stavitelství budov až po design jednotlivých detailů. V užším významu slova pak označuje stavbu, která je nositelem nějakého uměleckého pojetí či názoru.

Astrologie - Rak

Astrologie - Rak

Raci nejsou nespolečenští. Určitý čas chtějí být ve společnosti a určitý čas být sami. To je také nápadný protiklad jejich povahy. Často bývají až příliš imaginativní a mívají sklon uchylovat se do fantazie, někdy se i pokoušejí utvářet svůj život tak, aby odpovídal jejich romantickým ideálům.