Lucie Formáčková

Autor: Lucie Formáčková

Co mají jíst Střelci?

Co mají jíst Střelci?

Toto zvířetníkové znamení se vztahuje na bedra, stehna, kyčle a spodní část trupu. Střelec by se měl zdaleka vyhnout kouření, nervovým šokům, štvaní. Jeho tělo potřebuje potravu obsahující křemík.

Pohyb je lék

Pohyb je lék

Život je pohyb. Naše těla jsou stvořena k pohybu. Chceme-li být trvale fit, musíme najít odpovídající rovnováhu mezi odpočinkem a činností. Pokud odpočíváme nad míru a nevyvíjíme dostatečnou fyzickou činnost, těžko budeme zcela zdraví.

Co mají jíst Štíři?

Co mají jíst Štíři?

Štír je jedno z nejzajímavějších a nejoriginálnějších znamení zvířetníku. Je to astrologický rébus. Je milý i tvrdý, sladký i nelítostný.

Život nekončí přechodem

Život nekončí přechodem

Přechod je doba doznívání pohlavní zralosti. Končí poslední menstruací, které se říká menopauza. Tvorba estrogenu a progesteronu je stále slabší. V této fázi, mezi čtyřicátým pátým a padesátým pátým rokem života, je krvácení nepravidelné, slabší nebo kratší.

Čističky zvané ledviny

Čističky zvané ledviny

Naše tělo je v podstatě továrna s nepřetržitým provozem. Pořád se v něm něco děje. Tak třeba přijímaná potrava prochází látkovou výměnou. Odpadové produkty, které při tom vznikají, musejí být opět vylučovány. Bez ledvin by tělo bylo v krátké době otráveno.