Úvod Magazín Krásná paní s vizí

Autor: Krásná paní s vizí

Návrat k řemeslu

Nakrátko a pro dobrou věc jsem se nedávno vrátila ke svému milovanému řemeslu. V rámci projektu Včasná diagnóza a prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku jsme v Nadaci točili televizní spot, který právě v těchto dnech můžete vídat na obrazovkách České televize. A neskromně musím přiznat, že se nám povedl.

Pátá berla svatého Vojtěcha

Po několik let měl Václav Havel v den svých narozenin stejný program. On a jeho žena Dagmar předávali Cenu Nadace VIZE 97. Tato cena má podobu diplomu a parafráze berly svatého Vojtěcha.

Miloslav Petrusek – Nadace Vize 97

Nadace Vize 97 byla založena v roce 1997 a od té doby působí v oblasti sociální, zdravotní, vzdělávací a kulturní. Vedle toho se po celou dobu aktivně zabývá projekty spojenými s dodržováním lidských práv a podporuje je.

Telefonáty o sedmé

Často nám do nadace chodí dopisy, které nás rozesmutní, nebo volají lidé, kteří zoufale potřebují naši pomoc. Většina toho, co děláme a čemu se každý den věnujeme, jsou vážné věci, jež nedávají mnoho příležitostí k zábavě. Je zde ale pár věcí, které nám, alespoň na chvíli, dovolují brát vše s nadhledem (naštěstí).

Vzpomínka z roku 2011: Václav Havel – 75

Václav Havel (* 5. října 1936) je český dramatik, esejista a politik. Byl devátým a posledním prezidentem Československa (1989–1992) a prvním prezidentem České republiky (1993–2003). Je nositelem státních vyznamenání řady zemí světa, mnoha cen za uměleckou tvorbu i občanské postoje a desítek čestných doktorátů. Byl také několikrát navržen na Nobelovu cenu míru.