Úvod Magazín Krásná a Unicef

Autor: Krásná a Unicef

Společně pomáháme fondu UNICEF

V prosinci 2021 jsme si připomenuli výročí 75 let od vzniku Dětského fondu OSN - UNICEF. Za tuto dobu se podařilo změnit životy milionů dětí k lepšímu. I díky vám, našim čtenářům.

Nepál: Co turista neuvidí - Unicef (Orlando Bloom)

Nepál, nádherná země ve středním Himálaji, je častým cílem ctitelů nezkažené přírody a vysokohorské turistiky a exotiky asijských zemí. Jakmile však Nepál navštívíte, dříve nebo později vás zarazí obrovský rozpor mezi krásou přírody a chudobou většiny obyvatel a všudypřítomná dřina, kterou musejí vynakládat, aby se jakžtakž uživili.

Mia Farrowová - Unicef

Mia Farrowová navštívila jednu z nejzapomenutějších zemí na světě jako vyslankyně dobré vůle UNICEF. Smyslem její cesty do Středoafrické republiky bylo upozornit na probíhající ozbrojený konflikt, který vyhnal více než 250 tisíc lidí ze svých domovů a dále zhoršil již tak katastrofální situaci pro ty nejchudší a nejzranitelnější – děti.

Celebrity ve službách Unicef - Vanessa Redgrave

Vanessa Redgrave patří bezesporu k jedné z největších hereček své generace. Narodila se do londýnské herecké rodiny a ani v jejím případě nepadlo jablko daleko od stromu. Svou hereckou dráhu započala na divadelních prknech v roce 1961 a brzy si získala přízeň diváků i divadelních kritiků