Katarína Vaculíková

Autor: Katarína Vaculíková

Rodáci

Rodáci

Sám sebe označoval za dítě, dobrodruha, světoběžníka a filmaře. Pomocný dělník, komunista, odbojář, britský špion, kontrarozvědčík, pedagog, křesťan, jogín, Moravan, Němec, a především filmový režisér. Dlouhý krásný život plný zvratů, tak to má být…

Žert

Žert

Co bylo osudového na žvástu „Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí. Ať žije Trockij.“

Džusový  román

Džusový román

Skoro by se mělo napsat, že to náhoda mi podstrčila snímek, který mi vyrazil dech. Na náhody nevěřím, a tak jsem si jista, že jeden neprávem opomíjený debut mi přihrálo samo nebe, když jsem – zklamána z nanicovaté sbírky filmových počinů let 80. – hledala kousek, který by nebyl provařený televizním reprizováním a měl pro Krásnou trvalý odkaz.

Sedím na konári a je mi dobre

Sedím na konári a je mi dobre

„Tento film je ako všetky spomienky na detstvo, nezvyčajný až neuveriteľný…,“ slyšíme hlas vypravěče, který jako by komentoval projekci amatérských černobílých záběrů, přecházejících do sépie, a jak se malé okénko zvětšuje na celé plátno, obraz získává barvu.

Obchod na korze

Obchod na korze

Co by byla televize bez filmu? Zprávy, sport, žvanění, soutěže, muzika a reklama. Žádné velké povyražení! Teprve film dělá televizi televizí. Osudové střety, zvraty, napětí… Příběh.