Eva Müllerová

Autor: Eva Müllerová

Veselý labužník Jan Neruda

Veselý labužník Jan Neruda

Básník Jan Neruda nebil jen jak lvové o mříže a nelál proslulým hrdobcům, jimž „…hrouda nohy víže!“. Ctihodný klasik byl totiž v mládí veselý hospodský kumpán, jenž rád slupl chutné sousto i dobře popil.

V kuchyni Vlasty Buriana - Zeleninový krém s čočkou

V kuchyni Vlasty Buriana - Zeleninový krém s čočkou

Známý herec se ocitl doslova v labužnickém ráji, když se mu podařilo získat do svých služeb Jaromíra Trejbala, tehdy jednoho z nejlepších českých kuchařů. Nebylo to věru lehké, ředitel známého pražského lahůdkářství Lippert, kde mistr vařečky působil, o něj bojoval jako lev. Pracovní vztah krále komiků i krále jeho kuchyně pak trval osm let.

Jan Davídek má rád rafinovanost kulinářských detailů

Jan Davídek má rád rafinovanost kulinářských detailů

Vidíte-li toto pravé křídlo při bleskovém brejku na hokejovou branku, nechce se věřit, že jde o nástupce vodnářských kulinářských velikánů, jako byli sir Francis Bacon či naše slavná Magdalena Dobromila Rettigová. A když sundá hokejový dres, štíhlá postava ho pasuje spíš na přehlídková mola než k plotně. A přece Vodnář Jan Davídek patří k rodu velkých kuchařů.

Recepty - Jaroslav Sapík

Recepty - Jaroslav Sapík

Že je Jaroslav Sapík, majitel a šéfkuchař vyhlášeného rodinného penzionu U Koně v Klokočné, Lev, prostě nezapře. Velkorysost, výbušnost, sebevědomí i sebejistota, to vše mu není cizí. Občas to budí dojem, že ne on se narodil ve Lvu, nýbrž že Lev se sluní ve znamení Sapíka. Tento kulinářský mág je totiž přímo prototypem vlastností jiskřivého erbu zvěrokruhu.