Úvod Magazín Eva Hauserová

Autor: Eva Hauserová

Jak se dopracovat k dobré kondici - cestování

Mám kamarádku, která v životě nevytáhla paty z rodného moravského městečka – no, snad byla jednou v Praze – a ta s oblibou opakuje své životní heslo, že totiž všude dobře, doma nejlíp. To může klidně být i pravda, jenomže aby to člověk mohl kvalifikovaně tvrdit, nesmí sedět celý život za pecí. Jak by to potom mohl vědět?

Jak se dopracovat k dobré kondici - narozeniny

V listopadu na mě čekají narozeniny, a v tomhle roce dokonce padesáté! Ženy z mého okolí narozeniny nijak zvlášť neslaví a svůj věk nezdůrazňují, jako by šlo o kormutlivou, skličující záležitost. Takhle jsme se nechaly zmanipulovat a vystresovat všeobecně panujícím kultem mládí!

Ekologické stopě na stopě (2. díl)

Rodinu Hřibových znají příznivci ekologického způsobu života z několik let starého dokumentu Heleny Třeštíkové z doby, kdy Lenka s Mírou a dvěma malými synky žili na samotě v Řepčicích u Litoměřic. Jejich dům byl tehdy otevřený alternativcům a snílkům všeho druhu.

Ekologické stopě na stopě (1. díl)

Kdo by nechtěl žít tak, aby co nejméně ubližoval životnímu prostředí, nepřispíval ke všeobecné ekologické zkáze a zhoubě naší planety a – lyricky řečeno – „našlapoval lehce po zemi“?