Úvod Magazín Bohumil Veselý

Autor: Bohumil Veselý

Nejlepší přítelkyně ženy – pračka

Kdyby se hledala domácí práce, která ženám přinesla za tisíciletí lidské společnosti největší dřinu, pak by určitě zvítězilo praní. Dřina je slabý výraz pro to, co musely ženské ruce a jejich záda vydržet. Proto by pračky, a hlavně jejich automatické verze měly mít v dějinách pokroku jedno z nejčelnějších míst.

Jak si užít postel

V době, kdy se singl domácnosti skloňují ve všech pádech, mívá řada samostatných žen občas problém vyrovnat se s tím, že jim do jejich tak intimního prostoru, jako je postel, někdo vstoupil – a neodejde a neodejde! U starších dvojic zase často vzniká nežádoucí trojúhelník. Tím třetím není milenec, ale chrápání. Zdaleka však nejde jen o živé partnery: užít si postel totiž znamená pamatovat na spoustu věcí!

Když má nábytek styl

V záplavě nadšení z minimalismu a techno stylu si může člověk, který se nechce vzdát starých thonetek nebo psacího amerického stolu po babičce, připadat jako někdo z minulého století. jenže – proč ne? řada firem starý nábytek opravuje, vyrábí repliky nebo se nechává inspirovat dobou předchozí. i když někdy dřevo klidně nahradí plasty.

Pravda a lež zrcadel

Zrcadlo má svým způsobem v našich zeměpisných šířkách špatnou pověst. Většina lidí si v souvislosti s ním vzpomene jen na dvě věci: na zlou macechu, která otrávila Sněhurku, a pak na vtip o šeredě, která se ráno na nás dívá v koupelně ze zrcadla. Přitom zrcadlo v bytě může být úžasná věc.