Úvod Magazín Desatero Berana

Desatero Berana

Nastává jaro a jeho prvním znamením je Beran. A protože jsem taky Beran, tak mě napadlo seřadit své plusy a minusy, abych na ně nezapomněla. Udělala jsem jakési desatero pro Berany, spíše „Beranice“, myslím si, že to není na škodu. Je dobré si občas připomenout, co ten Beran ve mně vlastně je.

 

Nejprve negativní vlastnosti tohoto znamení: 

  1. Přemýšlejte dřív, než promluvíte.
  1. Netrkejte hlavou proti zdi.
  1. Nejste na světě jediná, která chce být ve všem první, a také nejste na světě jediná, kdo „umí“.
  1. Když vám někdo řekne, že jste krásná, chytrá a charakterní, neříkejte, „já vím“, počkejte, až vám to řekne někdo jiný.
  1. Nebuďte netrpělivá. Je to jedna z blbých vlastností Beranů. Bohužel až na stará kolena jsem tuto vlastnost jakž takž zvládla.
  1. Máte v horoskopu létání v oblacích, ale pozor na pády. U Beranů jsou tvrdé a časté. Nebojte se oklepat a vzlétnout znovu. Umíte to!
  1. Nebuďte tak hrrr, počítejte nejméně do deseti, než něco řeknete nebo uděláte.
  1. Jedno důležité upozornění nebo taky moje celoživotní zkušenost: máte dispozice k sebestřednosti - být pupkem světa - taky k ješitnosti a paličatosti. Na tyto vlastnosti si dávejte obzvlášť dobrý pozor, mohly by se rozrůst do obrovských rozměrů.
  1. Když se rozčílíte, jdou z vás strašné věci, o kterých za pět minut nevíte. Ale ten, komu jste vynadala, to ví zatraceně dlouho, a vy se pak divíte, že se k vám chová chladně, protože vy už o tom opravdu nevíte. Tady se pro mne snoubí dvě vlastnosti: jedna pozitivní a jedna negativní. Negativní v tom, jak nevybíravě vystartujete, pozitivní v tom, jak v sobě neumíte nosit zlobu a říkáte všechno na rovinu.
  1. Dřív mluvíte, než myslíte. Tento bod vlastně souvisí s tím předchozím. Sama dobře vím, jak je to pro Berany těžké, teprve s věkem a dlouhým tréninkem jsem tu příšernou vlastnost jakž takž zvládla.

Já vím, že po smršti, kterou jsem na vás navalila, to nemůžete vydýchat. Ale věřte mi, je to moje celoživotní zkušenost Berana.

Nezoufejte, váš horoskop hovoří i o kladných vlastnostech, a těch věru není málo. Jste silná, jste statečná, jste odvážná. Bojujete vždycky za práva těch slabších. Nikdy neuděláte žádný podraz a to opravdu není málo. Jste naprosto otevřená, ale díky tomu taky zranitelná. Já například ve svém vysokém věku si snad nejvíc považuji toho, že jsem nikdy nikoho nepodrazila, že jsem nikdy nikomu schválně a vědomě neublížila. A to je dobrá žeň, nemyslíte? A navíc je to jedna z hlavních vlastností Beranů. Umíte se postarat sama o sebe ve všem všudy. Nejste bezmocná panenka v rukou jiných. Chcete být vždycky ve všem první, samozřejmě vlastní zásluhou.

Po pádech, které nebývají pro Berana lehké, znovu vstanete a znovu naberete sílu do života. Jste jako čínský Drak. Létáte vysoko v oblacích a občas spadnete a namelete si. Ale zase se zvednete a vylétnete znovu do oblak. Ne náhodou máme my Berani, alespoň někteří, v čínském horoskopu Draka. Myslím si stejně, že znamení Berana je opravdu jedno z nejkrásnějších, ale je třeba občas také brzdit.

Přeji vám vše nejlepší, milí „spoluberani“, vaše

Kamila Moučková

Archic, časopis Krásná 2007

Pel-mel
Mahulena Bočanová: Slovo romantik vymysleli podle mě (2 díl) Pomerančovník