Úvod Magazín Červená hříva Patricie Field - Pracovitá perfekcionistka

Červená hříva Patricie Field - Pracovitá perfekcionistka

Když se řekne Patricia Field, vybaví se hned několik synonym: Sex ve městě, New York, červené vlasy a bláznivá móda.

Patricia, která se proslavila hlavně jako stylistka již zmíněného kultovního seriálu, jehož nedílnou součástí právě móda je, je však také sama módní návrhářkou a její butik, před kterým denně stojí ženy frontu, je právě v srdci New Yorku, jehož symbolem je dnes kromě sochy Svobody, Empire State building a Chryslerovy budovy i tato žena s červenou hřívou.

Pracovitá perfekcionistka

Za kostýmy v seriálu byla Patricia nominována na pět cen Emmy, z nichž si jednu sošku odnesla domů, stejně tak jako čtyři ze šesti nominovaných cen Costume Designers Guild. Mezi její další slavné filmy nabité těmi nejlepšími módními kreacemi patří také například Ďábel nosí Pradu nebo Báječný svět shopaholiků, ale také velmi oblíbená americká řada seriálu Ošklivka Betty. Patricia na plátna přivedla extrémně vysoké jehly, na první pohled naprosto nezkombinovatelné kousky, výrazné šperky a spoustu barev.

Jakkoliv se však její práce může zdát zábavná a jednoduchá, opak je pravda. Obléknout v jednom filmu 300 lidí, postav, kterých si divák většinou ani nevšimne, není zrovna nejjednodušší pro takovou perfekcionistku, jakou Patricia Field je. Trvá na tom, že alespoň kvůli hlavním hrdinům potřebuje číst scénář, mluvit s režiséry, být v neustálém kontaktu s herci a poznat, nejen jací jsou oni, ale i jaké jsou jejich filmové postavy. Právě tak si totiž vysvětluje svůj úkol co nejlépe přiblížit divákovi charakter filmové postavy pomocí oděvu, a právě proto je ve svém oboru nepopiratelně jednou z nejlepších.

Archiv, časopis Krásná 2011, Fotografie: Unsplash, Pixabay

Osobnosti a rozhovory
Nejznámější obrazy světa Vztahy Panny (1. díl)