Úvod Magazín Vztahy Panny (1. díl)

Vztahy Panny (1. díl)

Klíčové slovo pro vztahy lidí narozených ve znamení Panny je zodpovědnost. Někdy ostatní mylně chápou to, že Panny zdůrazňují pocit zodpovědnosti, jako citový chlad. Venuše se v Panně nachází v tzv. pádu. Když je planeta v pádu, znamená to, že ztrácí schopnost plně rozvinout svou energii.

Proto se tak často stává, že zrozenci ve znamení Panny mohou být někdy až zmatení, jak vyjádřit své city a lásku. Pokud mají i Venuši v Panně, můžou si myslet, že svět dělá z partnerské lásky až přílišnou vědu. Zatím to zní opravdu neromanticky, všichni ale nemůžeme být romantici. Partneři lidí narozených v Panně se však mohou spolehnout, že budou bráni jako parťák do pohody i nepohody, že jim partner bude věrný a že se jim dostane pomoci za každé situace.

PANNA s Beranem

V partnerském vztahu: často leccos zaskřípe. Romantický vášnivý Beran potřebuje stejnou odezvu na své emoce, Panny naopak berou vztah klidněji. Jinými slovy nemůže jít o typického Berana a typickou Pannu, aby ti dva cítili vzájemnou přitažlivost a spokojenost se vztahem.

Na pracovišti: rozhodně to může být úspěšnější spojení než v partnerském svazku, přesto i zde platí: Panna by neměla být tak kritická k Beranovi a Beran by neměl brát na lehkou váhu zodpovědný přístup k úkolům.

V přátelství: mohou se stát kamarády a společně se podporovat v soutěživosti, sportování, realizaci nápadů. Přesto oba cítí, že jsou jiní, a musí se naučit tolerovat své odlišnosti.

PANNA s Býkem

V partnerském vztahu: partnerství Býků a Panen je založeno na důvěře, věrnosti, vyznávání tradičních hodnot, touze po stabilní rodině. A tak není divu, že manželství těch dvou patří mezi velmi spokojené a dlouhodobě trvající.

Na pracovišti: jejich pracovní filozofie se sice mohou lišit (Panna dělá vše přesněji, Býkovi nevadí občas odložit nějaký úkol), ale tyto odlišnosti nejsou žádnou překážkou pro to, aby se jim spolu dobře pracovalo a aby vytvořili úspěšný tým.

V přátelství: pojí je silné pouto přátelství, které jen tak něco nepřetrhne. To by mohl zapříčinit jedině podraz, což je nepravděpodobné, protože ani jeden z nich by se k podrazu nesnížil. A tak jde o velmi kvalitní a aktivní přátelství.

PANNA s Blížencem

V partnerském vztahu: jde o dva zcela rozdílné světy, takže Slunce v Blížencích a Slunce v Panně se velmi zřídkakdy přitahují. Horoskop má ale spoustu částí, a tak není nemožné, že se ti dva do sebe zamilují a vytvoří spolu svazek. Přesto to bude složitější soužití.

Na pracovišti: i zde se jedná o dva zcela protichůdné systémy práce. Blíženec je nespoutaný, občas na něco zapomene a je upovídaný. Panna vyžaduje zcela jiný pracovní přístup. Mají-li být spolu úspěšní, musí se naučit ocenit vlastnosti toho druhého.

V přátelství: stávají se často známými, protože vědí, že si mohou být užiteční. Přátelské pouto se ale mezi nimi vytvoří díky jiným planetám v jejich horoskopech, protože jejich Slunce (duše) cítí, že oba očekávají zcela rozdílné věci od přátelství.

PANNA s Rakem

V partnerském vztahu: Rak je romantik, Panna romantiku nemusí. Rak je citlivý, Panna je kritická. Populární astrologie není proti tomuto spojení. Přesto oba mohou cítit, že jim ve vztahu něco chybí a že si navzájem v některých věcech nerozumí.

Na pracovišti: jde o dobré kolegy a leckdy i vztah nadřízený/podřízený klape bez problémů. Panna se jen musí naučit číst v Rakových náladách.

V přátelství: přátelství těch dvou se rozvíjí krok za krokem, ale o to pevnější bývá. Obě znamení cítí, že je pro ně přátelství důležité, a podle toho jednají. Ani jeden by toho druhého nezranil ignorováním pocitů, nálad a potřeb, které přítel právě prožívá.

PANNA se Lvem

V partnerském vztahu: ohnivý, vášnivý Lev a zemská zodpovědná Panna. Jde vám to snadno dohromady? Ani moc ne, přesto se mohou vzájemně přitahovat (jejich Venuše mohou být v sousedním znamení). Budou si však muset zvykat, že se jejich životní postoje mohou leckdy pořádně lišit.

Na pracovišti: navzájem se respektují, mohou spolu skvěle pracovat a vycházet, velmi často se mohou inspirovat pro dosažení úspěchů. Někdy to ale může mezi nimi pěkně zaskřípat, pokud se paličatě zaseknou, že budou dělat věci po svém.

V přátelství: velmi často se stává, že to je Lev, kdo musí být iniciativnější, aby se ze známých či kamarádů Panna–Lev stali přátelé. Panna se totiž občas obává, zda Lev netouží po přátelství dle svého gusta.

PANNA s Pannou

V partnerském vztahu: dvě stejná znamení se často shodnou v životních filozofiích, ale stejně tak často se může stát, že jim bude chybět odlišný pohled na svět. V případě dvou Panen to ale nehrozí. Dvě Panny si umí zařídit aktivní, příjemný, harmonický život ve dvou.

Na pracovišti: oba mají talent dokonale odhadnout pozitivní vlastnosti toho druhého, a tak není divu, že se nejenom shodnou a pracují v dobrém souznění, ale navíc že svou pílí dosáhnout obřích úspěchů.

V přátelství: pokud pojí dvě Panny přátelství, jen tak něco je nerozdělí – snad jen jediná věc. Jeden z nich by musel spáchat kriminální čin, aby ten druhý o něm začal pochybovat.

Archiv, časopis Krásná 2009

Pel-mel
Červená hříva Patricie Field - Pracovitá perfekcionistka Pozdrav z Prahy - Můžu? Fakt ne!