Úvod Magazín Robert Reich

Robert Reich

Robert Reich se proslavil jako nejaktivnější a nejúspěšnější ministr práce v amerických dějinách. Pod jeho vedením se ministerstvu podařilo zredukovat nezdravá a nebezpečná pracoviště a falešné překupníky se sociálním a zdravotním pojištěním.

Inicioval kampaň za vymýcení dětské práce ve světě. V letech svého působení v ministerském křesle podpořil první zvýšení minimální mzdy od roku 1989. Robert Reich se také zasloužil o několik originálních iniciativ na pomoc zvyšování kvalifikace pracovníků a přispěl k uzákonění ochrany důchodu.

V současnosti pracuje Robert Reich jako profesor na Brandeis University. Je autorem devíti knih, z nichž největší proslulosti dosáhlo Dílo národů (The Work of Nations), které bylo přeloženo do dvaadvaceti jazyků. Bestsellerem se v USA stala kniha Locked in the Cabinet. Předtím, než se stal ministrem práce, přednášel na School of Government Johna F. Kennedyho v rámci Harvardské univerzity. Ve Spojených státech má Reich mnoho příznivců. V roce 1992 účinkoval v nadšeně přijatém čtyřdílném televizním seriálu Made in America.

Jeho rozhlasové komentáře lze slyšet každou středu jeho sloupky se objevují pravidelně v The Los Angeles Times, The New York Times, The Boston Globe, britském Observeru a v mnoha jiných periodikách. Více než dvacet let žije se svou ženou Clare Daltonovou v Cambridge, stát Massachusetts, kde spolu vychovali dva syny, Adama a Sama.

Archiv, časopis Krásná, 2003

Osobnosti a rozhovory
Pátá berla svatého Vojtěcha Podle jakých atributů poznáte světce? Víte, čí byli patroni?