Úvod Magazín Vztahy Váhy

Vztahy Váhy

Vahám vládne planeta lásky, krásy a přátelství Venuše. A tak není divu, že pro Váhy jsou mezilidské vztahy to nejdůležitější v životě. Zde si je ale třeba uvědomit, že jde o vzdušné znamení a jak je známo, element Vzduchu nenaděluje do vínku silné vášně a emoce, ale komunikaci, touhu po sdružování, týmové práci, kamarádství atd.

Proto středem vesmíru Vah není jeden určitý vztah, ale vztahy celkově. Váhy se umí zamilovávat a touží po partnerském vztahu, přesto se podvědomě děsí toho, že je partner může svazovat a omezovat v jejich touze po svobodnějším životě, i když je člověk „zadán“. Lidé narození ve znamení Vah touží po klidném harmonickém vztahu, kdy budou s partnerem podnikat nejrůznější akce a užívat si příjemností života. Touží po tom, aby je partner zahrnoval dárky, aby o sebe dbal a uměl ocenit, že oni dbají o sebe. Ve zkratce řečeno – Váhy si neumějí představit, že by okolo sebe neměly neustále nějaké lidi. Touží po lásce partnera, ale takové, která je nebude unavovat vášnivými výbuchy. Touží po tom, aby jejich vztahy probíhaly v harmonické rovině a aby se jim i partner, poté, co odezní zamilovanost, stal přítelem, který rozumí jejich potřebám.

VÁHY s Beranem

V partnerském vztahu: klape to v mnoha směrech, Berani jsou ale ve všem o něco vášnivější, a tak Váhy musí občas pěkně zabrat, aby se svými ohnivými partnery udržely krok. To platí hlavně pro sex a citovou stránku.

Na pracovišti: jde o dobré pracovní spojení, důležité je, aby se Váhy uměly nadchnout pro Beranovy nápady a naopak aby Beran „ctil“ analytický talent Vah a nechtěl, aby dělaly impulsivní rozhodování.

V přátelství: ani jedno znamení nevidí v přátelství vztah „bez druhého ani ránu“. Pro oba je důležitý pocit svobody, a proto jim tak často vychází i přátelský vztah.

VÁHY s Býkem

V partnerském vztahu: není to snadný svazek. Býk je tradicionalista, Váhy svobodomyslné. Na druhé straně oba touží po tom, být „populární ve společnosti“ a mít hezký příbytek… a někdy ti dva zjistí, že se umějí doplňovat. Prostě rozdíly se přitahují.

Na pracovišti: i zde by mnozí mohli na první pohled namítnout, že jsou tak přece tak povahově odlišní, že jim to nemůže klapat. Ale může. Býk umí vnést do pracovního vztahu praktický pohled na úkoly a Váhy naopak umí dobře „prodat“ jejich snažení.

V přátelství: umějí se spolu příjemně bavit a vymést společenské akce, přesto si oba uvědomují, že v příteli chtějí mít to, co jim ten druhý těžko dá. Mnohdy, opravdu mnohdy zůstávají u sympatické známosti.

VÁHY s Blíženci

V partnerském vztahu: v tomto případě se statistiky i tradiční astrologie shodne – Blíženci a Váhy spolu umějí vytvořit vztah, který oba uspokojuje a v kterém nacházejí i podobnou odezvu na své city i erotická očekávání.

Na pracovišti: obě znamení jsou mentálně vynalézavá, komunikativní, někdy nerozhodná, a hlavně ne moc praktická. Budou se skvěle snášet, ale měla by vzít někoho do party, kdo bude oběma nohama na zemi a bude rozhodovat.

V přátelství: i v tomto případě lze napsat jediné – vše OK. Jdou to přátelé, kterým přátelství vydrží opravdu dlouho. Někdo by v tom mohl vidět pouhé „kamarádství“, ale pro Váhy a Blížence jde o přátelství, protože ani jeden z nich se nechce nalepit na toho druhého.

VÁHY s Rakem

V partnerském vztahu: jsou odlišní, a přesto to mezi nimi občas tak zajiskří, že to spolu chtějí zkusit. Aby jim to vyšlo, musí si vyjasnit hodně věcí a spoustu dalších řešit během svého soužití. Přesto by se Váhy měly připravit na to, že Rak touží po velmi intenzivních citech, bez nich neumí žít.

Na pracovišti: společně umějí vytvořit velmi harmonickou atmosféru, protože ani jeden netouží po dusnu a hádkách. V pracovním rytmu i při plnění úkolů se poměrně dobře shodnou, takže verdikt zní: ano, na pracovišti se shodnou.

V přátelství: Rak očekává od přátelství o trochu něco jiného než Váhy. Proto spolu udržují velmi příjemný kamarádský vztah, který se méně často přehoupne do přátelského.

VÁHY s Lvem

V partnerském vztahu: velice se obdivují, na mnohém se shodnou a od vztahu žádají také poměrně „stejné věci“. Trochu to může zaskřípat v intenzitě vášní. Lvi jsou super vášniví, Váhy mnohem klidnější… ale jak lze vidět z reality, umějí se sžít s touto odlišností.

Na pracovišti: jde o poměrně úspěšná kolegiální vztah – ať už jsou spolu na „stejné úrovni“ nebo jeden je nadřízený tomu druhému, umějí najít společnou řeč a vytvořit tým, který to „někam dotáhne“.

V přátelství: vytvářejí spolu velmi často přátelský svazek, zde hrozí prakticky jen jediné nebezpečí konfliktu, oba touží být protagonisty ve společnosti, přičemž je to Lev, kdo ji umí více strhnout na svou stranu, a tak musí jít o „nesoutěživý“ typ Vah, aby se cítily spokojeně v přátelství se Lvem.

VÁHY s Pannou

V partnerském vztahu: tradičním astrologům by vsávaly vlasy na hlavě, kdybych teď napsala, že jde o harmonický vztah. A přece znám pár (on Panna a ona Váhy), kterému to klape už řádku let. Panna i Váhy musejí překonat určité rozdíly a vidět to pozitivní na tom druhém.

Na pracovišti: oba mají talent „na něco“, a když to spojí, mohou spolu skvěle pracovat. Zde je ale třeba na místě, aby Panna krotila svou touhu „po dokonalém výsledku“ a naopak aby Váhy dodržovaly naplánovaný pracovní rozvrh.

V přátelství: tato znamení si představují přátelský vztah poměrně „odlišně“, proto musí zapůsobit jiné planety, aby si rozuměla jako přátelé, v opačném případě zůstávají u známých, kteří o sobě vědí a nevadí si,

VÁHY s Váhami

V partnerském vztahu: kupodivu nejde o časté spojení, i když by se mohly velice shodnout. Důvodem je fakt, že mnohé Váhy touží po partnerovi, který je iniciativnější nebo alespoň rozhodnější.

Na pracovišti: jako kolegové jsou upovídání, tak trochu do větru, oblíbení a rádi se spolu scházejí i po práci. Dobře se snesou, i když ve vztahu nadřízení–podřízení. Zejména je-li osoba narozená ve znamení Vah ve vedoucím postavení, Váhy totiž umějí vést Blížence, aniž by si toho Blíženci všimli.

V přátelství: Váhy si často vybírají Blížence za přátele. Společně si užívají i dobře rozumí. Mají podobné „nároky“ na toho druhého, nepotřebují se „vodit za ručičku“.

VÁHY s Štírem

V partnerském vztahu: intenzivní city Štíra a jemná povaha Vah k sobě moc nepasují, ale oba mohou mít Venuši ve vedlejším znamení, a tím pádem toužit po tom druhém. Ve zkratce řečeno – může to fungovat, ale jen pokud „zasáhnou“ jiné planety jako například Venuše. Elegantní Váhy přitahují mistra na krásu – Štíra, ale pokud postavení planet není ve vzájemné harmonii, tento „vztah“ rychle pomine jako pouhý erotický románek.

Na pracovišti: zde je situace lepší, ale i tak si musí oba uvědomit, že odlišné pohledy na úkol mohou způsobit nějakou tu třenici. Obě znamení ale naštěstí vědí, že konflikty je nikam nedovedou, a tak se snaží najít společnou řeč. Často se jim to podaří.

V přátelství: Přátelství mezi Štíry a Váhami bývá zvláštní, nejde o klasický druh přátelství, ale spíše o vztah, kdy si oba uvědomují, že ten druhý jim může hodně pomoci na životní cestě.

VÁHY s Střelcem

V partnerském vztahu: Váhy a Střelci by se podle tradiční astrologie měli v mnohém shodnout. To ano, ale přece jenom Střelci bývají dobrodružnější, méně náročnější na komfort a více impulsivnější. A to je pravý opak mnohých Vah. Proto si ti dva musí uvědomit, zda je to rozdělí či ne.

Na pracovišti: jako kolegové to mají snadné – ani jeden není pedant, ani jeden z nich netouží po očividné dominanci tomu druhému. Naopak mají rádi, když se při práci mohou i zasmát a společně se povznést nad „blbými“ momenty.

V přátelství: povahově by se shodli, ale co dělat, když se Střelci chtějí vydat třeba na motorce a pod stan napříč republikou, když Váhy touží po pohodlí hotelu a auta? Musí si dopřávat svobodu jednání a scházet se u akcí, které vyhovují oběma.

VÁHY s Kozorohem

V partnerském vztahu: jde o poměrně dramaticky rozdílné povahy. Pokud to mezi nimi zajiskří, musí jít o jiné části horoskopu, které je spojují. Slunce v Kozorohu a Slunce ve Vahách se velmi často míjejí.

Na pracovišti: bohužel i zde to může poměrně výbušně zajiskřit – obě znamení jsou kardinální (chtějí rozhodovat) a obě znamení vidí věci velmi odlišně (bude to fuška najít společnou cestu), ale pokud si oba protagonisté uvědomí cenné stránky toho druhého, mohou spolu nakonec vyjít.

V přátelství: Kozoroh touží po příteli, kterému může bezmezně důvěřovat, aby se mu mohl svěřit se svými hlubokými pocity. Váhy jsou velmi upovídané a kdo ví, někdy může vyklouznout z úst to, co nemělo. Už tady nastává hlavní konflikt, a tak obě znamení se stávají známými. Nic víc.

VÁHY s Vodnářem

V partnerském vztahu: no dobrá, jsou tu nějaké odlišnosti – Váhy si myslí, že Vodnář by se mohl oblékat elegantněji (hlavně v případě, že je Vodnář muž), a Vodnář si myslí, že Váhy by měly být sportovnější (hlavně pokud jsou Váhy ženy), ale to už jsou opravdu maličkosti. Jinak jde o dobré spojení.

Na pracovišti: k tomu není co dodat – jde o vynikající spojení! Samozřejmě že oba občas obrátí oči v sloup, ale to je hned přejde. Ti dva si velmi dobře rozumí na pracovišti.

V přátelství: přečtěte si část „na pracovišti“ a vyměňte slovo pracoviště za přátelství. Je to velmi podobné – oba se shodnou a neshod je jako šafránu.

VÁHY s Rybami

V partnerském vztahu: Romantické Ryby a romantické Váhy jsou naladěny na poměrně pohodovou notu. Přesto tu jeden rozdíl je: Ryby touží po hlubokém spojení s partnerem, který jim až telepaticky rozumí. Váhy s tím mají občas potíž, takže v tomto ohledu se musí umět sžít, jinak se jejich cesty rozejdou.

Na pracovišti: zde je všechno na nejlepší cestě, aby společně vytvořili skvělou pracovní atmosféru (oba se štítí hádek) a aby dosáhli velkých úspěchů (oba jsou pěkně vynalézaví), leckdy se pracovní spojení přesune do soukromí.

V přátelství: stává se velmi často, že Váhy a Ryby se spolu spřátelí díky společné práci. Nejde o intenzivní přátelství, ale o příjemný vztah dvou znamení, která milují harmonii a touží si užívat příjemných chvil s kamarádem.

Archiv, časopis Krásná 2007

Astronomie
V kuchyni s Julií Child - Pečené papriky s chilli a rajčátky na křupavém toastu Ve znamení Vah se narodil Karel Heřmánek – český herec