Úvod Magazín Ve znamení Vah se narodil Karel Heřmánek – český herec

Ve znamení Vah se narodil Karel Heřmánek – český herec

Karel Heřmánek má řadu ctitelek, má ovšem – pozor! – i svou krásnou paní Haničku, spiritus movens par excellence (duch po výtce hybný).

Narozen 1947. Angažmá: v Divadle na provázku v Brně, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Městských divadlech pražských, v Divadle Na Zábradlí, dnes ředitel a majitel Divadla bez zábradlí v Praze. Hrál ve filmech Fešák Hubert, Anděl s ďáblem v těle, Dobré světlo, Smrt krásných srnců, Kam, pánové, kam jdete, Bumerang aj. Manžel herečky a moderátorky Hany Heřmánkové.

Karel Heřmánek má řadu ctitelek, má ovšem – pozor! – i svou krásnou paní Haničku, spiritus movens par excellence (duch po výtce hybný).

Paní Hana říká o svém muži:

„Býval to – a tak ho každý znal – furiant, Fešák Hubert, ale já na něm od počátku obdivovala a obdivuji dodnes jeho schopnost vizionářství. Něco si vysnít, uvěřit, že je to možné a opravdu to uskutečnit. Kdyby neměl tuhle nevšední vnitřní sílu, nikdy bychom nestvořili vlastní divadlo, nadto nejkrásnější divadlo v Praze, nikdy bychom neurazili tu svízelnou cestu z vysočanského Gongu do Paláce Adria na Národní třídě.

A v čem se mi Karel nejlíp líbí na scéně? – To je těžká otázka. Určitě miluju Kontrabas, drama pro muže a basu o životě a smrti. Napsal ho Patrick Süskind a Karel ho hraje už dvanáct let... a lidé chodí. Přijďte taky.

Archiv Krásná, rok 2003

Osobnosti a rozhovory
Vztahy Váhy Kojot: „Mám rád Ameriku a Amerika má ráda mě“