Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu – Býk

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu – Býk

Jako býk se označují samci skotu domácího i divokých turů. Označení se však používá i pro samce jiných druhů mohutných zvířat – např. antilop, slonů, nebo dokonce velkých kytovců. Vykastrovanému býku se říká vůl, samici kráva, mláděti tele. Skot je nejužitečnější domácí zvíře, bez něhož bychom si jen těžko představili náš stůl. Maso, mléko a výrobky z něj - máslo, smetana, tvaroh, sýr - to všechno nám dává tvor, který by si zasloužil naši úctu. Místo toho se kráva stala symbolem hlouposti a hrubou nadávkou, stejně jako vůl.

Lidé narozeni v Býku....

mají vysoký zátylek a krátký krk, takže se zdají zavalití, jejich chůze je pomalá a odměřená. Bývají klidní, trpěliví a nenároční, drží se houževnatě věcí, na které jsou zvyklí. Ačkoliv jsou dlouho odměření a klidní, dokážou se velmi rozčílit. Výbuchy hněvu jsou pak neobyčejně prudké a je téměř nemožné je zastavit. Rozrušíte-li takové lidi, neodporujte jim a snažte se jim vyhnout a neprovokovat je k případným činům.

Při charakteristice znamení vycházeli lidé z toho, že domácí býci a potažmo i všichni samci divoce žijících turovitých savců jsou mohutní, při pomalé chůzi působí majestátním dojmem. Býci asijského divokého tura – gaura – připomínají vizáží kulturisty. Přes svou velikost bývají domácí býci poměrně ovladatelní. Ovšem někdy trpělivost zvířete přeteče a pak vzplanutí býčí agresivity může skončit poraněním i smrtí člověka. Ostatně pojem rozzuřený jako býk hovoří sám za sebe. Na prudké povaze býků pronásledujících provokujícího soka je koneckonců založena pro nás poněkud surová zábava některých románských národů – korida.

Energie znamení Býka je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Býka je země, zde znamená stabilitu, která je spojena s citem pro krásu planety Venuše. Je to znamení rozvážné a praktické, se vztahem k bohatství a kráse umění. Období Měsíce v Býku je charakteristické hledáním klidu a potěšení. Probouzí se smyslnost a touha po luxusu. Klíčové slovo je "stabilita", klíčová myšlenka "mám, hromadím".

Býk ovlivňuje krk, mandle, čich, chuť, týl a ramena. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Býku připomíná, že co je nyní naplánováno a začne se realozovat, bude mít dlouhé trvání.
Úplněk v Býku vyvolává touhu nechat se hýčkat a užívat si života všemi smysly.

Fáze Měsíce v Býku

Novoluní: květen
Dorůstající Měsíc: květen až listopad
Úplněk: listopad
Couvající Měsíc: listopad až květen

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Ikonické módní doplňky - Cartier: Trinity prsten Vztahy Býka (1. díl)