Úvod Magazín Vztahy Býka (1. díl)

Vztahy Býka (1. díl)

Pro Býky je typické, že vztahy berou prakticky jako všechno v životě. Typický Býk (tedy pokud není ovlivněn jinými aspekty a planetami) nehledá ve vztahu žádné karmické spojení, žádné spirituální sepětí, ale realistické soužití dvou lidí, kteří by měli být spolu v dobrém i ve zlém, vyznávat tradiční hodnoty a založit spolu rodinu, již je třeba zajistit materiálně i citově.

BÝK s Beranem

V partnerském vztahu: Ostatní planety musí zapříčinit, aby to ti dva spolu dotáhli do úspěšného partnerského svazku, protože co naplat, Slunce v Býku a Slunce v Beranu se umějí pěkně handrkovat a navzájem vidět věci z úplně jiné perspektivy.

Na pracovišti: Jako kolegové se mohou poměrně dobře doplňovat, ale oba jsou příliš cílevědomí, a tudíž v případě povýšení jednoho z nich může nastat pěkné dusno.

V přátelství: Přátelství mezi Berany a Býky se vyznačuje dynamičností – ani jeden z nich není líný, takže si spolu užijí spoustu akcí, oba se doplňují v legráckách a každý z nich umí toho druhého podržet v případě problémů.

BÝK s Býkem

V partnerském vztahu: Dva Býci spolu umějí dobře vycházet, vyznávají tradiční hodnoty svazku, chtějí mít rodinu, neutíkají ze vztahu, když se nedaří, oba vyznávají nade vše věrnost a důvěru… Až na tu paličatost to je prima pár.

Na pracovišti: Dejte dohromady dva Býky a uvidíte, jak jim všechna práce půjde od ruky, a ještě jim zbude čas na legraci. Býci jako kolegové mají stejnou výdrž a zodpovědnost k úkolům, takže práce nestojí.

V přátelství: I zde je všechno OK. Přátelství Býků stojí na pevných základech, jde o dlouholetý vztah a prakticky nic (jedině že by jej jeden z Býků dobrovolně opustil) jej nemůže zničit. Býci spolu rádi cestují a sportují. 

BÝK s Blížencem

V partnerském vztahu: Oba mají zcela odlišné názory a pohledy na vztah, ale mají si i co dát. Jejich svazek může být skvělý i pěkně komplikovaný. Co se týče prvotních sympatií, statistiky ukazují, že ti dva si mohou snadno padnout do oka.

Na pracovišti: Umějí se vcelku dobře doplňovat. Býk je systematický pracant, Blíženec je vynalézavý diplomat. Zejména pokud pracují na společném projektu, bývají úspěšní a spokojení se vzájemnou spolupráci

V přátelství: Půjde spíše o kamarádství než o přátelství. Býci a Blíženci se umějí spolu skvěle bavit, rádi spolu podnikají nejrůznější akce a navštěvují společnost, ale Býk bývá pro Blížence příliš „syrově“ upřímný a Blíženec pro Býka občas nespolehlivý.

BÝK s Rakem

V partnerském vztahu: Raci a Býci touží po hezkém domově a potomcích, Rak obdivuje na Býkovi, jak je praktický, Býk na Rakovi, jak harmonickou atmosféru umí vytvořit. V případě těch dvou jde často o spokojený, dlouhodobý vztah.

Na pracovišti: Býci a Raci kolegové, ale i podřízení a nadřízení spolu vycházejí dobře. V případě kolegů to začíná respektem, ale jejich kolegiální vztah může přerůst v prima kamarádství.

V přátelství: Na jedné straně u sebe nacházejí porozumění a důvěru, takže jejich přátelství je pevné, ale určitý rozdíl je od sebe trochu odděluje – Býk bývá mnohem sportovnější, kdežto Rak preferuje kulturu.

BÝK se Lvem

V partnerském vztahu: Fyzicky se oba velmi přitahují, mají výdrž a jsou eroticky aktivní, nemusí slyšet lichotky typu: „Broučínku, jsi můj jediný.“ Málokdy ale spolu vytvářejí pevné partnerství, oba jsou tvrdohlaví a bouřliváci, a navíc na mnohé věci vyznávají zcela jiné názory.

Na pracovišti: Mezi těmito kolegy to může pěkně jiskřit, jde o dvě fixní znamení – každý chce dělat věci po svém a neustoupit. Na druhou stranu oba dokážou pěkně dřít a nevyhýbat se žádným pracím.

V přátelství: Nebývají přáteli, ale spíše známými, kteří se spolu pobaví, chodí do fitness centra či na tenis, ale příliš se navzájem nesvěřují.

BÝK s Pannou

V partnerském vztahu: Ti dva spolu často zakotví v manželství, oba si mají co dát jak po stránce citové (touží po věrném vztahu, kde se oba partneři respektují), tak po stránce fyzické (navzájem se přitahují, oba jsou aktivní osobnosti). Ani jeden neutíká před problémy.

Na pracovišti: Panna je puntičkářka, což Býk rozhodně není, přesto jako dva kolegové spolu vycházejí skvěle, Panna však nesmí Býka kritizovat.

V přátelství: Mezi těmito dvěma znameními se vytváří přátelské pouto velmi často. Oba na sobě umí ocenit to, co by jiní možná přehlédli. Jsou velmi aktivní a jeden na druhého se může spolehnout. Jde o skvělé přátele.

Archiv, časopis Krásná, 2008

Pel-mel
Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu – Býk Vztahy Býka (2. díl)