Úvod Magazín Ikonické módní doplňky - Cartier: Trinity prsten

Ikonické módní doplňky - Cartier: Trinity prsten

Jednou za čas se v módním světě zrodí něco, co se stane okamžitým hitem sezony. Tento hit vzácně přežije i mnoho desítek let a stane se klasikou nepodléhající času. V minulém čísle jsme se soustředili na nejslavnější kabelky světa, nyní se podíváme na zoubek módním doplňkům a šperkům, které se na výsluní světa módy a stylu hřejí už nějakou dobu.

Cartier: Trinity prsten

Šperkařská společnost Cartier, jež byla založena roku 1847, patří k nejlepším a nejznámějším ve svém oboru a je vyhlášená svou kvalitou a precizně provedenou prací. Dnes je jméno Cartier spojeno nejen s luxusem, ale také s klasickým nadčasovým vzhledem. Kolekce Cartier Trinity zcela jistě přečkala zkoušku časem a dodnes patří k nejoblíbenější a jedné z nejprodávanějších. Prsten Trinity, který se skládá ze tří propojených kroužků různé barvy kovu, byl poprvé navržen roku 1924 a nejen díky svým majitelkám, jako byla princezna Diana, Grace Kelly, Elizabeth Taylor i Audrey Hepburn nebo Marilyn Monroe.

 

Všechny kovy jsou 18karátové zlato a prsten byl navržen jako snubní nebo jako dárek k výročí, neboť každá z uvedených barev kovu reprezentuje jeden ze tří hlavních aspektů spokojeného a šťastného vztahu: bílé zlato symbolizuje přátelství, žluté zlato symbolizuje loajalitu a věrnost manželského svazku a růžové zlato představuje pravou lásku. Dnes Cartier nabízí nejen původní klasický šperk, ale také luxusnější variantu, kde jeden z kroužků (nebo dokonce všechny tři) je posázen diamanty. Do kolekce také patří náramky, náušnice i náhrdelníky.

Archiv, časopis Krásná 2012

Pel-mel
Vzpomínky na Karla Laštovku - Libuše Márová, Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu – Býk