Úvod Magazín Vztahy Lva (2. díl)

Vztahy Lva (2. díl)

Mezilidské vztahy bez vášní jsou pro Lva něco nepředstavitelného. Lev chce cítit emoce v každém vztahu. Ať už jde o partnerské, přátelské, rodinné či pracovní soužití, Lvi do něj vnášejí ohnivou jiskru. Ať už se Lev nad něčím rozplývá nebo dohaduje, vždy je z toho cítit jeho ohnivá nátura a z celého srdce touží, aby stejně emotivní zájem projevovali ti druzí.

Vztahy Lva

Mezilidské vztahy bez vášní jsou pro Lva něco nepředstavitelného. Lev chce cítit emoce v každém vztahu. Ať už jde o partnerské, přátelské, rodinné či pracovní soužití, Lvi do něj vnášejí ohnivou jiskru. Ať už se Lev nad něčím rozplývá nebo dohaduje, vždy je z toho cítit jeho ohnivá nátura a z celého srdce touží, aby stejně emotivní zájem projevovali ti druzí. Typický Lev chce mít ve vztahu hlavní slovo, na druhé straně netouží po „hadru na holi“, který se mu vždy hned poddá. Ne, typický Lev chce mít rovnocenného partnera, ve skrytu duše ale bude toužit, aby nakonec přece jenom tomu druhému došlo, že „lví“ názor je ten správný. Na druhé straně ale Lvi nedělají žádnou tragédii z toho, když se dva na něčem neshodnou, a poskytují prostor k nezávislosti. Lvi jsou sluneční znamení, a tak není divu, že touží po vztazích, kde je ihned ve všem jasno (žádné intriky za zády) a kde vládne slunečná nálada (žádné dennodenní deprimující skučení).

LEV s Váhami

V partnerském vztahu: Toto spojení bývá časté, protože oba k sobě ihned pociťují sympatie, které se brzy rozvinou ve vztah. Obě znamení mají podobný názor na partnerství, to a navíc společná záliba ve společenských dýcháncích z nich dělá pár, který to spolu umí „táhnout“ pěkně dlouho.

Na pracovišti: Možná jim maličko chybí smysl pro řád, takže občas pracují v chaosu, ale to je to jediné, co může způsobit menší starůstku. Jinak spolu vycházejí dobře a dobírají se skvělých pracovních výsledků. Dokonce se shodnou i ve vztahu podřízený/nadřízený.

V přátelství: Jde o časté přátelství, někteří by to sice mohli považovat spíše za kamarádství, ale oni často mluví o přátelství, protože ani jeden netouží po vztahu „ani na chvilku bez tebe“. Oba si umějí poskytovat volnost, a přitom být přáteli.

LEV se Štírem

V partnerském vztahu: Velice často se fyzicky přitahují, je opravdu snadné vidět milence Lev–Štír. Mnohem složitější je ale vidět dlouholetý pár Lev–Štír. Lvi a Štíři totiž mají velice rozdílné očekávání od vztahu, a po vášnivých nocích jim to často dochází.

Na pracovišti: Tady to může leckdy pěkně zaskřípat. Obě znamení jsou fixní a velice silná, proto jen málokdy chtějí ustoupit ze svého stanoviska. Chce to, aby jeden z nich nebyl „typický“ Štír či Lev, aby se shodli.

V přátelství: Není to rarita, aby se ti dva snesli, ale není to ani příliš časté, aby spolu vytvořili přátelský vztah. Vědí, že jsou velice odlišní. Ačkoliv se nestanou pravými přáteli, lze říci jedno – navzájem si velice důvěřují, protože vědí, že ani jeden nemá rád podrazy.

LEV se Střelcem

V partnerském vztahu: Dvě ohnivá znamení, z nichž jeden je Střelec, spolu umějí vytvořit skvělý pár. Střelec je flexibilní znamení a to znamená, že mu nedělá potíže leckdy se přizpůsobit. A to Lvi vítají. Střelce naopak těší, že nemají doma mručouna, ale partnera, který ocení jejich optimismus a veselou povahu.

Na pracovišti: Výborné tendence vládnou i zde. Jen si občas musejí vzít do party někoho, kdo jim ukáže, že při práci je dobré mít i určitý zavedený řád a že impulzivní rozhodování je dobré někdy vystřídat promyšleným.

V přátelství: Často se stávají báječnými přáteli, kteří spolu podnikají spoustu věcí. Pokud se neshodnou a pohádají, umějí se rychle usmířit a na vše rychle zapomenout.

LEV s Kozorohem

V partnerském vztahu: Jde o velmi rozdílná znamení, která se musí hodně snažit, aby se spolu skvěle sžila. Může se to podařit a v takovém případě to pak spolu vydrží hodně dlouho. Občas sice nastane zemětřesení, ale ani jeden neutíká před problémy, takže se nakonec vše srovná.

Na pracovišti: Kozorozi mají rádi řád a respekt, Lvi dělají mnohé impulzivně a mají svou hlavu. I když to na první pohled vypadá velmi komplikovaně, realita ukazuje, že se mohou snést. Jen trošku déle trvá, než jim to dojde.

V přátelství: Nejde o časté přátelství. Nejvíce si o sobě myslí, že ten druhý „je dobrý známý“. Pokud se stanou přáteli, musí si poskytovat svobodu rozhodování a být připraveni, že ne vždy se ve všem shodnou.

LEV s Vodnářem

V partnerském vztahu: Ve zvěrokruhu leží proti sobě, v životě se ale ani moc nepřetahují. Umějí společně vybudovat hezký vztah, Lvi sice občas mohou zatoužit po více vášních, ale i z toho najdou cestu ven.

Na pracovišti: Lvi a Vodnáři spolu umějí skvěle pracovat, na mnohém se shodnout, a pokud na něco nemají shodný názor, bez sebemenšího problému si poskytnou prostor pro svobodnou „realizaci“ svých názorů. Jde o kolegy, kteří umějí vytvořit pohodu na pracovišti.

V přátelství: I v přátelství se dá napsat: ano, klape jim to. Oba mají podobné očekávání od přátelství: nezávislost, ale naopak zájem o záležitosti toho druhého.

LEV s Rybami

V partnerském vztahu: Lvi a Ryby se sice často mohou minout, ale pokud se setkají a zajiskří to mezi nimi, mohou spolu vytvořit hezký vztah. Hezký, ale nikoli bez komplikací. Lvi totiž touží po svobodnějším „volnějším“ vztahu, Ryby naopak touží podnikat mnohé společně. To je to, co si musí spolu vyjasnit.

Na pracovišti: Jedná se o poměrně bezproblémový vztah, Ryby se umějí přizpůsobit nadšeným Lvům a Lvi naopak oceňují, že je kolegové Ryby nechtějí „převychovávat“. Spokojenost vládne na obou stranách.

V přátelství: Ryby a Lvi si jsou často sympatičtí jako „známí“. Přátelství je samozřejmě možné mezi oběma znameními, v něm Lvi musejí dávat pozor, aby si Ryby nepřipadaly přehlížené, a naopak Ryby nesmí vytvářet atmosféru „jeden bez druhého ani ránu“.

Archiv, časopis Krásná 2008

Astronomie Pel-mel
Feminismus není sprosté slovo Výchova chlapců v Čechách, aneb Kde jsou naši rytíři? Jak naplánovat dítě?