Úvod Magazín Vykládání s Petrou Horváthovou

Vykládání s Petrou Horváthovou

Vykládací karty Ivany Lomové, které jsem dostal od Krásné paní k Vánocům, zaujaly Petru natolik, že mě poprosila o jejich výklad. Karty prý nelžou, a tak věřím, že v těch šestatřiceti obrázcích odkryla sama sebe takovou, jaká doopravdy je.

Anděl

Věřím v jeho existenci a někdy s ním i mluvím. Mám pocit, že mě slyší, pomáhá mi a chrání mě. Za anděly považuji i některé z lidí blízkých mému srdci. Pod slovem „anděl“ se mi vybaví i písnička od skupiny Lamb, ale i ta, kterou jsem složila klukovi, do kterého jsem byla poprvé zamilovaná.

Slunce

Mí dobří kamarádi, kteří mi dají pocítit, že je vše v pořádku, i když je všechno právě na prd. Zvednou mě na pomyslné výsluní a dají mi hřejivý pocit, že na to nejsem sama. Začala jsem své přátele třídit. Musíš mít kolem sebe lidi, kteří tě přijmou takového, jaký jsi, protože jen oni ti dávají to pravé hřejivé a nespalující slunce a ty přijdeš na to, že právě od nich to slunce chceš.

Naděje

V tuto chvíli Václav Havel: „Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Když jsem byla mladší, přispívala jsem na netu do Písmáku, kde jsem si zvolila nick Naděje.

Faleš

Vybavují se mi někteří z těch, kteří mě začali kontaktovat ve chvíli, kdy jsem se objevila na obrazovce. Také pohled v očích kolegyň, které však nejsou bez práce, naopak jí mají až nad hlavu.

Smrt

Vždy jsem se chtěla setkat s určitými lidmi, Havlem, Škvoreckým. Odešli dříve, než jsem si svůj sen stihla splnit. Svět, který mě obklopoval, se bez nich změnil a bude se měnit dál.

Útěk

Bojuji s tím, kým jsem, a hledám cestu sama k sobě. Mívám problém mít se ráda, přijmout sama za sebe zodpovědnost. (Pozn. red.: Jak typické pro znamení Střelce)

Iluze

1) Jedna pražská kavárna. 2) Když budu dělat všechno správně a čestně, bude se mi to vracet a všechno bude fajn. 3) Přijde mi, že jsem ve stadiu nevyššího podléhání iluzím.

Blázen

Má oblíbená karta. V tarotu, který si doma vykládám, má tato karta číslo nula, které obsahuje jak plusovou, tak minusovou hodnotu, absolutní číslo, můžete ji dát na začátek i na konec. Do roku 2012 jsem přála svým blízkým více bláznů kolem sebe. V mém tarotu je napsáno, že Buddha řekl: „Život se nesmí řešit, život se musí zakusit.“ Takže, pojďme více bláznit.

Dítě

V prvotním stadiu každé nové lásky si zas a zas připadám jako patnáctiletá holka. Dítě a rodina jsou pro mě do budoucna strašně důležité.

Dopis

Momentálně mi přišel dopis z finančáku kvůli daním. Ale nedávno jsem dostala krásný pohled od kamaráda z Ameriky.

Milenka

Již jí nikdy nechci být.

Tajemství

Každý herec, herečka, umělec, každý hodně citlivý člověk má své běsy. Takže běsy.

Milenec

Chlap, který mě bude milovat takovou, jaká jsem, ať už budu jakákoli.

Klevety

Baví mě na úrovni, když sedíme s holkama, pijeme víno, drbeme o lidech, které známe, kdo s kým právě chodí a co se nám nového přihodilo. Nesnáším, když jde o zlé věci. Závist je ošklivá vlastnost, ale pokud upřímně řekneš: Já ti to závidím, a myslíš to přejícně, je to fajn. Horší je nepřejícnost, kdy si lidé za tvými zády říkají věci o druhých, o tobě samém. Nikdo se nikdy neptá dotyčného, jak to je. Kdysi mi řekla má kamarádka, že se doslechla, že jsem prý strávila noc s jejím přítelem, což byl holý výmysl. Představila jsem si, jak ona, já a její přítel sedíme před davem lidí, kteří tu fámu šíří, a říkáme, že to je pomluva. A dav na nás křičí: „Není to pomluva, je to pravda, my to víme.“ Kde je pravda? Podle demokracie je to právo většiny. (Pozn. red.: Pravda je to, co víme sami o sobě, nikoli to, co se o nás vypráví kolem)

Svatba

Myslela jsem si, že se nikdy nevdám, ale teď už mám jiný názor na věc. Chtěla bych mít svatbu. Jednu jedinou za celý život.

Touha

Milování. Být tím, kým chceš být. Být tam, kde chceš být.

Spravedlnost

Slepá!

Dům

Nakreslit na jeden zátah. Uvědomění si, jak je mi má rodina blízká a jak moc je důležitá.

Peníze

Nejsem materialistka. Nekupuji si drahé hadříky. Peníze mi dávají svobodu, ale nechtěla bych se na nich stát závislou.

Úspěch

Nevím, co to znamená. Je to velmi rozporuplné slovo, které si každý může vyložit po svém. Nepřijde mi, že bych dosáhla něčeho významného. Nezachránila jsem nikomu život. Dostala jsem příležitost a využila ji, jak by to udělal zřejmě každý.

Žárlivost

Kupodivu na mě žárlí více ženy než muži, a to z důvodu, že jsem spontánní a rozumím si s muži – smím-li to říct.

Sen

(Pozn. red.: Zasnila se)

Nečekaná radost Všude!

Včera si se mnou v tramvaji, v metru, když jsem šla nakoupit, povídali lidé o různých věcech. A nemyslím si, že by to bylo proto, že ve mně poznali herečku. Doufám…

Síla

Energie od lidí kolem. Jmenuji se Petra, což znamená skálopevná. Přesto se umím přetáhnout a rychle unavit.

Vlivná známá

Potřebovala bych sehnat nějaké mecenáše na Mental Power, což je festival pro mentálně postižená děcka 

Samota

Bojím se jí.

Potíže

Vždy a všude, protože mám ráda komplikovanost.

Pýcha

Doufám, že mě mine.

Příbuzní

Nejen rodina, ale i přátelé, kteří jsou na stejné úrovni jako já. Jdeme spolu a já mám pocit, že jsem našla skupinku lidí, se kterými mohu dělat, tvořit a jít dál.

Zoufalství

Má vlastní schopnost se zablokovat kvůli blbosti a dostat se do pocitu, že jsem nemožná.

Volba

Rozhodnout se a nést následky za svá rozhodnutí.

Cesta

Cesty domů, samozřejmě. A…

Nebezpečí

Největším nebezpečím je člověk sám sobě.

Nemoc

Ne! Moc! Závist Snad se o ní nebudu bát mluvit…

Spokojenost

Neusnout na vavřínech.

Archiv, časopis Krásná 2012

Osobnosti a rozhovory
Svatý Václav, světec celého světa Jiří Suchý: Já už jsem prostě takovej