Úvod Magazín Váhy (3. díl)

Váhy (3. díl)

Koníčky a sporty, které si Váhy vybírají, jsou rovněž typické: malování, navštěvování výstav, módní přehlídky, tanec, balet, krasobruslení, někdy šerm, bývá to i sběratelství starých elegantních aut – veteránů.

Žena Váhy

Podobně jako muž-Váhy mívá velké zalíbení v kráse, stylu, eleganci a dokonalosti, vedle toho však disponuje také střízlivým a jako ocel chladným intelektem. Nikdy není tichou obdivovatelkou duchovních potencí svého manžela. Má (nebo by mohla mít) řadu akademických titulů a to, co jí někdo dvě hodiny trpělivě vysvětluje, většinou pochopila už během prvních deseti minut. ŽenámVahám hodně záleží na jejich zevnějšku, pečlivě o něj dbají, dokáží strávit celý den v salonu krásy, pod oslnivým zjevem však často zůstává nenápadně skryta mimořádná síla jejich intelektu. Bývají totiž obvykle velmi taktní a diplomatické, a může proto trvat léta, než si jejich okolí tuto skutečnost plně uvědomí.

Často osvědčují svůj talent a své schopnosti v politice nebo v sociální oblasti, dokáží výborně pracovat s lidmi a přimět je ke společnému zvládnutí i těch nejnáročnějších úkolů, umějí dobře pracovat s formami, strukturami a koncepcemi. Na druhé straně však, podobně jako muži, i ženyVáhy mají sklon potlačovat své emoce. Navzdory tomu, že se od nich jako od žen očekává větší citovost, je jim přesto bližší řešit problémy rozumem než citovými reakcemi. Kamenem úrazu se tak pro mnohého muže v partnerském vztahu se ženou-Váhami může stát, že v bytosti, která vypadá jako pohádková víla, se skrývá břitká a logická inteligence.

Hermetické korespondence

Mágové, alchymisté a čarodějové všech dob a všech kulturních oblastí dobře věděli, že charakteristika každého časového období (astrologického znamení) nemá svůj výraz pouze v přírodním dění nebo v lidských povahách, sklonech a náturách, nýbrž skrytým, symbolickým způsobem souvisí se vším, co ve světě, který je obklopoval, existuje. A těchto znalostí také dokázali s úspěchem ve své praxi využívat. Jaké analogické vztahy se tedy týkají znamení Vah?

Barvy, které souvisí s Váhami, jsou všechny harmonické a vyvážené, zejména modrá nebo modrošedá. Vůně patřící k Váhám jsou sladké, parfémové a lahodné, k formám a tvarům Vah pak patří všechny symetrické, dekorativní, elegantní, zaoblené a málo kontrastní.

Rostliny, stromy a keře odpovídající charakteristice Vah jsou všechny, které se počítají mezi okrasné, často se silnou vůní a množstvím květů – jasmín, magnólie, mandlovník, azalky, kamélie, lilie, růže ale také fialky. Z ovocných stromů patří k principu Vah například třešně, meruňky, broskve nebo mirabelky, z koření a léčivých bylin se k tomuto znamení počítají levandule, skořice, hřebíček nebo lékořice.

Také zvířata spojená s principem Vah jsou zejména taková, která se chovají spíše pro okrasu než pro užitek, elegantní a křehce působící: páv, plameňák, rajka, drezurovaní koně, třeba lipicáni, okrasné rybičky, z divoce žijících zvířat pak to mohou být například vlaštovka, červenka, slavík, gazela nebo srna.

Látky a materiály příslušející k Vahám jsou rovněž typické zejména svou ozdobností a dekorativností – hedvábí, porcelán, růžový křemen, kouřový topas, jadeit, měď, je to však kupodivu také arzén nebo kyanidy.

A právě tak i ke krajinám typickým pro Váhy patří především okrasné zahrady, parky, vinice, krajiny bohaté na kulturní památky, nejsou to jednotvárné roviny, ale také žádné dramatické horské štíty – s Vahami se pojí především mírně zvlněné kulturní kraje, působící harmonickým a příjemným dojmem.

A jaká povolání by si měli zvolit lidé signovaní znamením Vah? Většinou bývají přitahováni k práci, která vyžaduje duševní pružnost, schopnost strategického myšlení a plánování, nestranné usuzování, jsou pro ně vhodná povolání, ve kterých je zapotřebí spolupracovat s lidmi a která vyžadují fér hru, diplomatickou obratnost a vzájemnost, nebo na druhé straně povolání, která mají souvislost s uměleckými sférami, s estetikou a s obecně přijímanými kritérii pro krásu. Často se tak mezi Vahami vyskytují například právníci, advokáti, bývají tu obvyklé konzultantské a poradenské profese, třeba i pracovníci manželských poraden, členové mírových a kulturních misí, diplomaté, odborníci na public relations ale také interiéroví nebo jevištní architekti, aranžéři, režiséři, módní návrháři, modelky, pěstitelé květin, kadeřníci, čalouníci, někdy i literární kritici.

Koníčky a sporty, které si Váhy vybírají, jsou rovněž typické: malování, navštěvování výstav, módní přehlídky, tanec, balet, krasobruslení, někdy šerm, bývá to i sběratelství starých elegantních aut – veteránů.

Podle stylu bydlení se dají rovněž dobře rozpoznat Váhy – jejich dům nebo byt se vyznačuje krásou, elegancí, estetickými kritérii, někdy bývá až manýristický, třeba ve stylu secese nebo art deco.

Den v týdnu, který patří znamení Vah, je opět stejně jako v případě Býka den zasvěcený Venuši, nordické Freyji – pátek (anglicky Friday).

A konečně v rovině lidského těla a jeho chorob patří k principu Vah ledviny, nadledviny, močový měchýř, slinivka břišní, žlázy s vnitřní sekrecí, onemocnění těchto orgánů nebo také veškeré poruchy rovnováhy.

Astronomie
Krása jako štít Z kalendáře historického národa českého - Říjen