Úvod Magazín Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Couvající Měsíc je jako výdech - jako odliv

Energie se uvolňuje a odevzdává, je čas na dietní a očistné kúry. Organismus má větší schopnost se všeho zbavovat. Chceme-li odstranit škodlivé látky z těla, omezíme nezdravé jídlo - tuk, cukr, sůl, uzeniny, smažená a tučná jídla.

Člověk

Energie se uvolňuje a odevzdává, je čas na dietní a očistné kúry. Organismus má větší schopnost se všeho zbavovat. Chceme-li odstranit škodlivé látky z těla, omezíme nezdravé jídlo - tuk, cukr, sůl, uzeniny, smažená a tučná jídla. Pijeme čistící čaje zejména z kopřiv, květu měsíčku a sedmikrásky, listu pampelišky, natě řebříčku a tužebníku. Důležitý je přiměřený pohyb a dostatečný spánek.

Příroda

Obsah vody v zemi podléhá stejným přílivovým a odlivovým cykům jako velké masy vodních ploch na Zemi. Couvající Měsíc je jako odliv. Míza a šťávy klesají dolů, což ovlivňuje podzemní části rostlin, růst kořenů. Na zahradě sázíme vše, co rodí pod zemí. Také prořezáváme stromy, protože "nevykrvácejí". Hnojíme, země přijímá dobře vodu i hnojivo. Někdy přijme a zadrží tolik vody, že dojde k sesuvům půdy.

Poslední čtvrt

Měsíc a Slunce svírají pravý úhel, probíhá měsíční příliv v době slunečního odlivu, síly se odečítají, příliv a odliv jsou minimální. Měsíc má tvar plného písmene "C".

Novoluní

 - je jako úplný výdech a zadržení s prázdnými plícemi.

Když Měsíc dokončí svůj oběh kolem Země a vrátí se z našeho pohledu před Slunce, nastává novoluní. Měsíc dokončí svůj oběh kolem Země a vrátí se z našeho pohledu před Slunce, nastává novoluníl. Měsíc se nachází mezi Zemí a Sluncem, nevidíme ho, protože Slunce osvětluje jeho odvrácenou stranu. Obě planety stojí ve stejném znamení zvěrokruhu a společně působí svou přitažlivou silou na Zemi. Při novoluní vliv Měsíce pociťujeme silněji. Novoluní symbolizuje nové začátky, čas na změnu. Půst je účinnější než jindy. Po řezu se nemocné nebo špatně rostoucí rostliny zregenerují.

Archiv, Krásná paní 2013

Astronomie
Hana Vaisocherová - Chtěla jsem být detektivem! Krása spasí svět - Jiří Holna