Úvod Magazín Štír o Štíru - Šárka Vaňková

Štír o Štíru - Šárka Vaňková

Lidé narození ve znamení Štíra (23. října–21. listopadu) bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou. Jen velmi těžko se dá odhadnout, jak budou reagovat. Mají silnou vůli, a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost. Zda je tomu opravdu tak, jsme se tentokrát zeptali zpěvačky Šárky Vaňkové.

Štír o Štíru

Lidé narození ve znamení Štíra (23. října – 21. listopadu) bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou. Jen velmi těžko se dá odhadnout, jak budou reagovat. Mají silnou vůli, a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost. Zda je tomu opravdu tak, jsme se tentokrát zeptali zpěvačky Šárky Vaňkové.

1. Lidé narození ve znamení Štíra nemají o něco jen mírný zájem, buď určitou věc přímo nesnášejí, nebo doslova uctívají.
Mám to úplně stejně, vidím věci buď jako bílé, nebo jako černé. Bohužel s tím občas bojuji. Tento přístup totiž nelze v životě moc dobře uplatnit, protože nic není jen čistě bílé, nebo černé. Snažím se přistupovat k věcem tak, abych je viděla i jako šedivé…

2. …bývají nekompromisní.
Nekompromisní jsem v některých případech, mnohdy se naopak se snažím hledat kompromisy. Co se týká práce nebo vztahů, tak například nesnáším lhaní

3. …často jsou tajnůstkářští.
To si nemyslím. Podle mě jsem k lidem ve svém okolí upřímná, vše říkám spíš na rovinu.

4. …rádi se nechají obdivovat.
Tak to souvisí s mým povoláním. Každému člověku je asi příjemné, když ho někdo obdivuje. A nezáleží ani na znamení, kdy se narodí.

5.…chrání si soukromé teritorium, které patří jen jim.
To mám. Potřebuji mít svůj útulný kouteček, kde pěstuji kytičky a cítím se tam dobře. To je můj svět.

6. …občas potřebují zvládnout pokušení k excesům, ať je to pití nebo nebezpečná deprese.
V tom se nevidím, třeba to přijde, až budu starší. Je ale pravda, že když se koná nějaká akce, občas si dám panáka… Ale jinak pokušením k pití ani depresemi netrpím.

7. …nešetří námahou ani prostředky, aby se lidé dobře bavili.
Já sama nejsem ve společnosti moc velký bavič. Domnívám se, že to jsou více Blíženci. Ale je pravda, že nešetřím prostředky, abych udělala lidem radost. Třeba o Vánocích se každému snažím koupit hezký dárek a nepřemýšlím nad tím, jestli pak budu mít na živobytí.

8. …jsou velmi podezřívaví, i když k tomu nemají důvod.
To sedí. Musím se vždy přesvědčit na sto procent, že je nějaká věc pravda. Bývám pak mile překvapená, když se mé podezření vyvrátí a spletu se sama v sobě.

9. …mají v sobě nepřehlédnutelnou vlídnost a často chápavý soucit s nemocnými či zoufalými.
To je pravda. Ochranitelský pud určitě mám. Soucítím s člověkem, kterého něco bolí. I když vidím na ulici samotné koťátko nebo ptáčka, který vypadl z hnízda, tak je chci zachraňovat. Občas si dokonce vytvořím lítostný pohled i na někoho, kdo je vlastně šťastný, a chci mu pomáhat. Tak jsem viděla moji tetu, která žila sama. Říkala jsem si, že musí být velice smutná, když s nikým nebydlí, ona však byla spokojená.

10. …nechybí jim obrovské zásoby vytrvalosti a odhodlání.
Odhodlání mám, hlavně zpočátku. Následně mě nezřídka opustí. Jsem schopná se pro něco ohromně nadchnout, počáteční nadšení však postupem času jaksi vyšumí. Netýká se to však vztahů a práce, v těchto oblastech jsem, myslím, vytrvalá.

Archiv, časopis Krásná 2009

Astronomie Osobnosti a rozhovory
Souhvězdí podzimní oblohy (2. díl) Zahradníkův listopad