Úvod Magazín Karel Laštovka - Dagmar Fialková, herečka

Karel Laštovka - Dagmar Fialková, herečka

Karel byl můj kolega z divadla Paravan, kde zpíval a hrál. Bylo nám jasné, že si tak jen přivydělává, ale vůbec jsem nevěděla, že maluje. Později to zjistil můj muž, herec Jiří Lír, syn akademického malíře Josefa Líra. Začal se hned zajímat o to, co Karel namaloval, a chtěl jeho díla vidět.

Karel se ho jednou zeptal, jestli mu dovolí, aby mne namaloval. Můj muž ironicky odvětil: „Co byste na ní chtěl malovat? Ona je opravdu tak fotogenická, až to bolí!“ Ale Karel se nevzdal a při divadelní zkoušce si mne nakreslil uhlem. A, světe, div se, kresba byla vystavena na jeho výstavě v Karolinu, kde ji během půl hodiny někdo okamžitě koupil. A můj muž žasl a řekl, že nový majitel musí být sadomasochista.

Karel později namaloval olejem můj nový portrét, který je výborný. I můj manžel byl spokojen. Tajně obraz koupil a daroval mi ho k Vánocům. Podobizna dodnes visí v pokoji a musím přiznat, že se každý host u obrazu zastaví a ptá se, kdo je ta pěkná paní. Jsem to já, ale ani já se tam moc nepoznávám. Obraz je plný symbolů, dokonce mi namaloval mystické třetí oko, které něco zvláštního symbolizuje.

Archiv Krásná paní

Osobnosti a rozhovory
V kuchyni s Julií Child - Rybí steak na víně s omáčkou z čerstvých rajčat a bylinek Christian Louboutin aneb Boty dělají člověka, podpatky dělají ženu