Úvod Magazín Feminismus není sprosté slovo - Klíč k rozpoznávání amazonek aneb Daleko od feministek!

Feminismus není sprosté slovo - Klíč k rozpoznávání amazonek aneb Daleko od feministek!

Na základě průzkumů, anket, statistik, vědeckých výzkumů se nám podařilo odhalit několik typických znaků, projevů, rysů, podle nichž neomylně můžete rozpoznat bojovnou feministickou amazonku.

Klíč k rozpoznávání amazonek aneb Daleko od feministek!

Vážený kliente,
právě se vám dostává do ruky cenný materiál – návod, jak postupovat, abyste nepřišli do kontaktu s nepřítelem mužů, ženskosti, přirozenosti a zhoubou lidstva a celé civilizace. Ano, musíme si na ty podivné zrůdičky přírody dávat pozor. Ženám našeptávají podivná moudra, navádějí je ke kdoví čemu, mužům ztrpčují život, házejí jim klacky pod nohy a způsobují nesnáze. Feminismus je zlá nemoc, dost možná že i nakažlivá, takže ruce pryč, zavřít oči, nohy na ramena, jakmile s takto nemocnou přijdeme do styku.

 Na základě průzkumů, anket, statistik, vědeckých výzkumů se nám podařilo odhalit několik typických znaků, projevů, rysů, podle nichž neomylně můžete rozpoznat bojovnou feministickou amazonku.

  1. Feministka opovrhuje světskou povrchní krásou. Nepoužívá líčidla jako bojové malůvky, mýdlo považuje za zbytečný přepych. O parfémech vůbec nepřemýšlí, člověk má vonět svou přirozeností.
  1. Feministka nepovažuje vlasy za korunu ženské krásy. Prohrábne prsty svůj porost na hlavě. Chemické zabarvování šedin je pro správnou amazonku přetvářkou a podvodem, na kterém se nechce podílet
  1. Feministka chce být samostatná a nezávislá. Opovažuje se tvrdit, že k zajištění svého života nepotřebuje muže a jeho peníze.
  1. Feministka řídí auto a drze se domnívá, že je výbornou řidičkou, takže jezdí rychleji, než je povolená rychlost.
  1. Feministka má svůj názor na život, svět, lidi, a dokonce i na politiku a hladomor v Etiopii. Je rozhodnuta svůj názor racionálně obhajovat v diskusi s muži.
  1. Ve společnosti feministka nesedí potichu v koutku a pokorně nenaslouchá. Dovoluje si nesouhlasit s pánem domu, mluvit nahlas až hlasitě. Své postoje propaguje řevem a hysterickým jekotem.
  1. Feministka pracuje, buduje si svou kariéru a je tak neomalená, že usiluje o vedoucí funkce. Feministka ve své omezenosti předpokládá, že může být nadřízenou mužům, ba od nich i vyžaduje respekt a úctu.
  1. Feministka nesleduje módu, chodí naprosto barevně nesladěna v nepadnoucích šatech z nemožného materiálu.
  1. Feministka nenávidí muže, jejich pomoc vnímá jako agresi vůči sobě. Muže považuje za velmi nedokonalé a asi i omylem vytvořené zmetky přírody. Opovrhuje jimi, popř. se k nich chová s velkou shovívavostí, neboť za svou nemohoucnost nemohou.
  1. Feministka nechce manželství, rodinu, děti. Jsou to pro ni okovy tížící její vlastní život.

Nelíbí se vám, milá klientko, milý kliente, toto desatero? Nesouhlasíte? Jste rozhořčeni? Bohužel toto desatero je zaklíněno v povědomí české společnosti, právě tak nějak feministka či feminista fungují, myslí, jednají. Jak jinak si vysvětlit takový panický strach jen z toho samotného slova feminismus.

Dámy, dívky, ženy, paní, cožpak vy samy nezvládáte domácnost, výchovu, nesledujete kulturní a politické dění, nemáte radost z dobře vykonaného pracovního úkolu, neumíte obhájit svoje názory, argumentovat. Řídit auto je prostě samozřejmost, kdo by rozvezl děti do školy, na angličtinu. A mít vlastní život, koníčky, záliby, kamarádky. Feminismus nás chce vést k tomu, aby člověk nezávisle na pohlaví měl podobné příležitosti a stejný nárok na štěstí. Za všechny feministky jmenujme ženu krásnou, nadanou, inteligentní, úspěšnou, matku dvou dětí – režisérku Olgu Sommerovou, hrdou feministku. Není to nádherný člověk?

Archiv, časopis Krásná 2007

Pel-mel
I bez SMS je možné vypsat vášeň, smutek a lásku (1. díl) I bez SMS je možné vypsat vášeň, smutek a lásku (2. díl)