Úvod Magazín Valentýnské menu

Valentýnské menu

Připravená snídaně potěší v jakýkoliv den, pokud ji ale chcete trochu ozvláštnit, udělejte ji srdíčkovou. Pokud nemáte dostatečně velkou formu srdce na cukroví, do které byste na pánvičce vajíčko vylili, osmažte jej jako obvykle a teprve na talíři z něj vyřežte srdíčko. Ve tvaru srdce můžete udělat také toasty nebo si dát tu práci a udělat je i z oblohy, nejlépe to jde ze salátové okurky a tvrdých rajčat bez dužiny.

Valentýnské menu 

Srdíčková snídaně

Připravená snídaně potěší v jakýkoliv den, pokud ji ale chcete trochu ozvláštnit, udělejte ji srdíčkovou. Pokud nemáte dostatečně velkou formu srdce na cukroví, do které byste na pánvičce vajíčko vylili, osmažte jej jako obvykle a teprve na talíři z něj vyřežte srdíčko. Ve tvaru srdce můžete udělat také toasty nebo si dát tu práci a udělat je i z oblohy, nejlépe to jde ze salátové okurky a tvrdých rajčat bez dužiny. Také můžete vzít plátky toastového chleba a z jejich středu vyřezat tvar srdce, položit je na pánev, vejce vylít do otvoru ve chlebu a osmažit z obou stran.

Tiramisu z lásky

Nejprve uvařte velmi silnou kávu, přidejte do ní dvě lžíce mandlového likéru a pár kapiček rumu kvůli aroma. Až káva vychladne, namočte do ní na pár vteřin dětské piškoty a položte je těsně vedle sebe na dno misky ve tvaru srdce (první vrstva piškotů může být i dvojitá). Mezitím utřete dva žloutky se čtyřmi lžícemi cukru a přidejte 250 g sýru Mascarpone. Do hladké směsi přidejte opět trochu mandlového likéru a 250 ml smetany na šlehání a poté jí potřete piškoty v servírovací misce. Přidejte druhou vrstvu piškotů a na ně opět ještě jednu vrstvu směsi. Posypte štědře kakaem a dejte alespoň na dvě hodiny vychladit.

Slaná srdíčka

K příjemnému posezení u skleničky vína se budou hodit slaná srdíčka. Na pánvičce osmažte velmi drobně nakrájenou velkou cibuli, dvě menší mrkve a anglickou slaninu. Přidejte lžíci cukru a nechte zkaramelizovat. Vyválejte plát listového těsta a na jednu jeho polovinu dávejte malé kuličky vychladlé směsi. Druhou polovinu těsta poté ohněte a kuličky přikryjte. Vyřežte tvary srdíček kolem naplněného těsta a konce stlačte k sobě, aby se kapsičky neotevřely. Před pečením je potřete rozšlehaným vajíčkem, aby se pečivo lesklo, a posypte je sezamovým semínkem.

Archiv, časopis Krásná 2007

Pel-mel
Mia Farrowová - Unicef William Shakespeare - Sonet 129