Úvod Magazín Vztahy Býka (2. díl)

Vztahy Býka (2. díl)

Býci dokážou vytvořit pevné vztahy, v lásce i přátelství umějí být věrní a starostliví, upřímní, umějí pomáhat. Jsou to lidé, o něž se můžete opřít a kteří vám poskytnou nefalšované potěšení z vaší přítomnosti.

BÝK s Váhami

V partnerském vztahu: Populární astrologie by namítla, že ti dva spolu neumějí vůbec žít. Faktem je, že Slunce ve Vahách a Slunce v Býku jsou úplně jiného rázu. Ostatní planety ale mohou zapříčinit, že se ti dva začnou doplňovat. Statistiky totiž ukazují, že nejde o málo časté spojení, přesto je potřeba připomenout, že ti dva musejí být připraveni snažit se porozumět jeden druhému.

Na pracovišti: Jejich kolegiální vztahy bývají dobré, jsou sice odlišní na první pohled, ale na ten druhý zjistíte, že Býk umí být rozhodnější, Váhy diplomatičtější, takže spolu umějí vytvořit dobrý pracovní tým.

V přátelství: Rádi spolu konverzují, chodí na společenské akce a umějí si vyměnit spoustu užitečných rad, přesto to nebývá časté přátelství. Jejich životní styly jsou příliš odlišné.

BÝK se Štírem

V partnerském vztahu: Býci a Štíři se nejenom přitahují, ale často spolu vytvářejí pevný a úspěšný vztah, který Štír obohatí silným citem (a tak se Býk naučí být vnímavější k druhým) a Býk svou pečovatelskou praktičností (a tak Štír najde oporu pro praktické problémy). Oba jsou svým způsobem vášniví, a přesto vědí, že vášně nejsou tím hlavním, co pár spojuje.

Na pracovišti: I když spolu vycházejí dobře, v případě, že chtějí udělat něco po svém, nastává „boj“. Oba si myslí, že mají pravdu a právo pracovat dle svých nápadů. Potom je někdo musí rozsoudit. Přesto nejde o „špatný“ kolegiální vztah, mnohem častěji totiž umí tahat za jeden provaz.

V přátelství: Navzájem se velmi shodnou a krůček po krůčku umějí vytvořit pevné a dlouhodobé přátelství. Jde o vztah, který jen tak něco nepošramotí, protože ti dva si důvěřují. Někdy se i stává, že Býk řekne svému příteli Štírovi více než svému partnerovi.

BÝK se Střelcem

V partnerském vztahu: Oheň a Země se podle tradiční astrologie moc nepřitahují, zde je ale třeba říci, že oba mají smysl pro humor, oba chtějí mít aktivní koníčky, ani jeden nemusí slyšet cukrové řeči a oba chtějí „mít se kam vrátit“. Existují mezi nimi rozdíly, ale jak se často ukazuje, mohou najít společnou řeč i cestu ke vztahu, v kterém setrvají. 

Na pracovišti: Zde svítí „neutrál“. Kolegové Býci i Střelci si nevadí, občas sice může nastat rozbroj kvůli rozdílným názorům, ale výhodou těchto kolegů je, že si umějí vše upřímně a bez podrazů vyříkat z očí do očí.

V přátelství: Jejich přátelství funguje na bázi „žádné sliby typu na život a na smrt“. Střelci se umějí zastat svých přátel a porvat se o ně za každé situace, nikdo po nich ale nesmí předem chtít „příliš vážné“ sliby. Pokud Býk toto přijme, najde skvělého přítele.

BÝK s Kozorohem

V partnerském vztahu: Tradiční populární astrologie z těchto dvou dělá prima pár a v tom má pravdu. Kozorozi a Býci se spolu shodnou v mnoha životních věcech a umějí si dát i hodně citu. Ten v nich spíše sílí časem. Nejde o vášnivé poblouznění, ale postupně se vyvíjející vztah, který může být po čase mnohem hezčí, než byl na začátku.

Na pracovišti: Dokonalá souhra i poměrně podobné názory na mnohá pracovní témata. Jako kolegové se shodnou, a dokonce se mohou mít i rádi.

V přátelství: I zde panují tendence k vytvoření skvělého vztahu. Jejich přátelství má silné pouto, takové, které ostatní nevidí, ale Kozoroh a Býk o něm moc dobře vědí.

BÝK s Vodnářem

V partnerském vztahu: Svobodomyslný Vodnář a tradiční hodnoty vyznávající Býk, to spolu moc nejde dohromady. A to znamená jediné – ostatní planety v jejich horoskopech musí zapříčinit, aby se navzájem přitahovali a klapalo jim to.

Na pracovišti: Býci mají úplně jiný pracovní náhled, ale Vodnáři jsou zase diplomaté, kteří rádi poskytují ostatním volnost, aby mohli pracovat po svém. Takže nakonec jde o neutrální, spíše dobrý vztah.

V přátelství: Nejde o časté přátelství, spíše se ti dva občas rádi sejdou a něco spolu podniknou, oba rádi sportují a mají rádi společenské akce. Býk se totiž může obávat, že upovídaný Vodnář se může nechtěně prořeknout a tak vyjevit to, co mu Býk řekl v soukromí.

BÝK s Rybami

V partnerském vztahu: Na jedné straně se přitahují a leckdy dojde i na manželství. Ryby jsou ale romantiky, což se Býk musí naučit. Stejně tak se musí naučit být méně „brutálně“ přímočarý. Ryby se naopak musí přizpůsobit Býkově touze po aktivních koníčcích.

Na pracovišti: Býci umějí Ryby naučit, jak se mají postavit problémům, aniž by dělaly vše složitěji, než se musí. Ryby naopak mohou Býkům ukázat, že laskavost a pevný postoj se navzájem vůbec nemusí vylučovat.

V přátelství: V přátelském vztahu si mohou dát hodně hezkého, přesto u nich převažují spíše kamarádské vztahy než ty přátelské. Býci totiž leckdy neumějí pochopit, že Ryby potřebují téměř až „spirituální“ porozumění, a proto často zůstává u „povrchnějšího“ vztahu.

Archiv, časopis Krásná, 2008

Pel-mel
Vztahy Býka (1. díl) Smrt není zlá - Péče o duši a umění doprovázet