Úvod Magazín Vztahy Blíženců (1. díl)

Vztahy Blíženců (1. díl)

U Blíženců převažuje jednoznačná touha po vztahu, v němž je na prvním místě vzájemná tolerance a svoboda jednání. Blíženci touží po svazku, kde ten druhý ví, že pro Blížence je důležité chodit na společenské akce. Neradi se dohadují na téma „už zase někam jdeš“. Ještě lepší ale pro ně je, když je partner rovněž společenský typ a vyjde si rád s nimi.

Blíženci rádi flirtují a rozhodně nepovažují za hřích, když se mezi dvěma zažehne erotická přitažlivost. Přesto jen málo Blíženců považuje sex za něco, bez čeho se nedá absolutně žít. Mohou o sexu často mluvit, působit sexy, prožít románky, ale tam uvnitř cítí, že vášně nejsou pro ně tak důležité jako chvíle strávené s hordou skvělých lidí, kdy si člověk uvědomí, že není stvořený pro samotu.

Blíženci s Beranem

V partnerském vztahu: Dobře jim to spolu klape, oba rádi vymetají různé akce a jeden druhého neuvazují k židli. Berani se ale vyznačují velmi vášnivými emocemi, což může Blížence občas unavovat a Berana naopak přivádět k myšlence, že partner bere jeho city na lehkou váhu.

Na pracovišti: Ani zde neexistuje žádný velký problém – Beran umí nadchnout Blížence pro práci a Blíženci udělají „svému týmu“ dobrou reklamu. Z pracovního vztahu se může stát prima kamarádství.

V přátelství: Jde o častý kamarádský vztah, v němž má Beran obvykle vůdčí roli, protože Blíženci jsou na jeho vkus příliš nerozhodní, což oběma vyhovuje. O trochu méně Beranovi vyhovuje „dvojakost“ Blíženců a Blížencům „nikterak diplomatická“ upřímnost Beranů, ale na to si obě strany zvyknou.

Blíženci s Býkem

V partnerském vztahu: Do těchto několika řádků se opravdu nevejde charakteristika tohoto páru. Oba jsou tak rozdílní, že se klidně může stát, že se navzájem budou v lecčem doplňovat. I tak ale musí počítat, že to bude vztah o příjemném i komplikovaném poznáváním tužeb toho druhého.

Na pracovišti: Zde bude ono „doplňování“ mnohem snadnější. Býk je praktický, což se méně praktickým Blížencům hodí. Blíženci jsou progresivní typy, což na druhé straně ocení Býk. Pokud spolu podnikají, často si umějí velmi dobře rozdělit role a povinnosti.

V přátelství: Mohou mít rozdílné koníčky a záliby, často se ale potkávají ve společnosti. Přátelství se málokdy mezi nimi rozvine, kamarádství ale velmi často.

Blíženci s Blíženci

V partnerském vztahu: Zde samozřejmě velmi často panuje shoda, oba však cítí, že potřebují někoho, s kým budou mít šanci poznat jiný „svět“ než ten blíženecký, který umí být i velmi náladový. Přesto u dvou Blíženců existuje velká šance, že spolu vytvoří skvělý vztah bez agresivních hádek a stresujícího omezování.

Na pracovišti: Umějí spolu táhnout za jeden provaz a sehnat telefonní číslo na čerta. Otázkou ale je, kdo bude realizovat praktické úkoly a překonávat zádrhele. Jeden z nich musí být praktický anebo musí přibrat někoho prakticky akčního do party.

V přátelství: Blíženci se mezi sebou hodně kamarádí. Často se mezi nimi rozvine i přátelství. Blíženci však považují slovo „přátelství“ za příliš silné, a tak se občas mohou bát přiznat si to. Časem jim ale dojde, že jsou opravdu přáteli.

Blíženci s Rakem

V partnerském vztahu: Na první pohled se zdá, že jsou až příliš rozdílní. To jsou, oba ale mohou mít Venuši v sousedním znamení, a tak si nejsou lhostejní. Musí však nějaký čas spolu žít, aby poznali, zda se jejich rozdílné povahy dají skloubit či je to nemožné.

Na pracovišti: Není to špatný „tandem“, tato dvě znamení vyznávají diplomacii při jednání a harmonii při práci. Občas něco zaskřípe, ale nakonec to vždy skončí smírem. Obě znamení jsou náladová, takže si je třeba dávat pozor, že v případě „nálady blbec“ je lépe nediskutovat o zásadních věcech.

V přátelství: Mohou být dobrými známými, mohou být i skvělými kamarády. Pro Raka je ale přátelství velmi důležité, a to může Blížence děsit. Takže velmi často zůstávají v příjemných vodách „snadnějšího“ kamarádství.

Blíženci se Lvem

V partnerském vztahu: Reprezentativní Blíženci a sebevědomí Lvi jdou dobře dohromady, jako pár jsou obdivovaní i podnikaví. Oba vyznávají podobné hodnoty a názory, proto si často uvědomují, že je pro oba dobré zůstat spolu, i když prvotní vášně po čase uvadnou. I tak si mohou vzájemně mnohé dát.

Na pracovišti: Není snadné vidět velké konflikty mezi těmi dvěma. Blíženci i Lvi spolu umějí dobře komunikovat a umějí si vyjít vstříc. Nějaký ten rozdílný názor je nerozhází, a tak se často stávají úspěšným pracovním týmem.

V přátelství: Ani zde se neukazují velké překážky, takže jde o vcelku častý jev, že se ti dva stávají dobrými přáteli. Jedno nebezpečí ale může hrozit. Lvi jsou často tak obdivovaní, že se Blíženci mohou trošku bát, aby nezůstali ve stínu toho druhého, a to zejména v případě žen může věci zkomplikovat.

Blíženci s Pannou

V partnerském vztahu: V tomto případě musí postavení dalších planet zapříčinit, aby se ti dva dali dohromady a aby se jeden z druhého hned po několika dnech nezbláznil. Horoskop má ale spoustu částí, takže je absolutně nesprávné považovat vztah mezi těmi dvěma za nemožný.

Na pracovišti: Jde o třenici mezi vzdušnými Blíženci, kteří jsou často na štíru s přesností a zodpovědností, a zemskou Pannou, která naopak preciznost a dodržování řádu vyžaduje.

V přátelství: Nejde o časté přátelství či kamarádství. Tato dvě znamení si mohou spolu příjemně popovídat a pobavit se, zajít na kafe a navzájem si pomoci, vzájemně ale cítí velkou rozdílnost.

Archiv, časopis Krásná 2008

Astronomie
Pražská Strakovka neboli Akademie hraběte Straky čili Úřad vlády České republiky Svatý Medard, biskup počasí