Úvod Magazín Vztahy Berana (2. díl)

Vztahy Berana (2. díl)

Pro Berany je typické, že potřebují vztahy, v nichž jsou city a vášně. Nic tyto lidi nedovede otrávit více než vlažné pocity a zajeté koleje ve vztatích. Jakmile začnou jedno či druhé cítít, opouštějí daný vztah. Udržet si Berany nemusí být vždy snadné, zejména v partnerském vztahu. Přesto vztah s Beranem má naopak spoustu "snadných" aspektů - umějí rychle odpouštět, snadno se smiřují, užijete si s nimi legraci, a jakmile jim na vás záleží, pak vás budou chránit tak ohnivě, jak ohnivě intenzivní jsou jejich vášně.

Beran s Váhami

V partnerském vztahu: Oba se skvěle doplňují a umějí si vytvořit hezký vztah. Váhy skvěle reprezentují Berana a Beran umí řešit problémy, které Váhy děsí. Velice se přitahují a hodí se k sobě, i když Váhy občas může maličko unavovat přílišná vášnivost Beranů.
Na pracovišti: Jde sice o dvě kardinální znamení, která chtějí mít „vůdčí“ roli, ale diplomatický talent Vah způsobí, že se ti dva nakonec sehrají a pak jim jde práce pěkně od ruky. Skvěle se jim spolu podniká i organizují společenské akce.
V přátelství: I zde jim to dobře klape. Berany sice občas dohání k šílenství nerozhodnost Vah, ale nakonec ji přivítají. Váhy totiž přenechávají iniciativu Beranům, což jim náramně vyhovuje.

Beran se Štírem

V partnerském vztahu: Sexuálně mohou prožít chvíle extáze, často se opravdu přitahují. Brzy ale poznají, že je těžké spolu žít. Beran je pro Štíra příliš velký záletník, Štír je pro Berana příliš majetnický. Pokud postavení jiných planet není silně příznivé, po vášnivých nocích následuje rozchod.
Na pracovišti: Jde o dva velmi silné charaktery, které mají šanci na to, aby spolu dosáhly vrcholu úspěchu. Předtím se ale musí naučit, že oba nesnášejí, když je druzí do něčeho nutí. Pokud si navzájem poskytují svobodu jednání, jde o silný tým.
V přátelství: Oběma nevadí nezávazně se spolu bavit, potkávat se na společenských akcích, mohou si být sympatičtí, podvědomě však cítí, že každý má jiný názor na přátelství.

Beran se Střelcem

V partnerském vztahu: Nejeden pár Beran–Střelec spolu prožije báječný vztah. Ani jeden nedělá tragédii z problémů, umějí spolu překonat překážky i prožít spoustu zábavy, aktivních chvil i skvělý sex. Jde o úspěšný vztah, i když se umějí i ohnivě pohádat.
Na pracovišti: Ani zde nehrozí žádné vážné problémy. Střelci tolerují Beranům jejich touhu mít vůdčí slovo, protože naopak oceňují, že konečně našli někoho stejně dynamického a zapáleného pro práci, kdo zároveň nezkazí žádnou legraci.
V přátelství: Jde o prima přátele. Umějí si k sobě najít rychle cestu, protože obě strany moc dobře vědí, že jsou naladěny na podobnou notu. Umějí spolu šaškovat i vážně se zamyslet nad problémy, mají rádi humor a aktivní přístup k životu, umějí si vjet do vlasů, ale i rychle si odpustit.

Beran s Kozorohem

V partnerském vztahu: Dva paličáci, z nichž si oba myslí, že mají svatou pravdu. To mohou, ale každý ze svého hlediska, a pak nastává problém, kdo ustoupí. Nejde o časté spojení, ale na druhou stranu je nefér zevšeobecňovat. Další planety mohou „zapříčinit“ dobré souznění.
Na pracovišti: Jde o velmi cílevědomá kardinální znamení. Mohou se respektovat a mohou spolu i pracovat, přesto mezi zemským Kozorohem a ohnivým Beranem lze vidět i pěkně velké konflikty.
V přátelství: Kozoroh je pro Berana příliš rozvážný, Beran je pro Kozoroha příliš lehkomyslný. Ti dva se spolu moc nepřátelí, ale naopak nejsou proti tomu, aby byli dobrými známými.

Beran s Vodnářem

V partnerském vztahu: Vodnáři a Berani se k sobě dost často přitahují, jejich vztah je založen na vzájemné dohodě „nebudeme se v ničem omezovat“. A to jim vyhovuje. Umějí spolu vymetat společenské akce i cestovat, ale také umějí být nezávislí.
Na pracovišti: Jsou skvělými kolegy, partnery v podnikání a nemají problém ani v případech, že jeden je nadřízený a druhý podřízený. Funguje jim to spolu dobře.
V přátelství: Ani zde není třeba psát romány. Berani a Vodnáři se umějí stát přáteli, a jelikož Vodnáři se neradi hádají, jde o poměrně klidné, i když aktivitami nabité kamarádství.

Beran s Rybami

V partnerském vztahu: Tradiční astrologie je nerada spojuje, ale nejde o vzácné spojení. Oba mohou mít totiž Venuši v sousedním znamení, a tak se mohou navzájem velmi přitahovat a vytvořit romantický vztah. Statistiky dokonce ukazují, že se jen vzácně rozcházejí. Berani jen musí dávat pozor na citlivost Ryb a Ryby na to, aby Berany nedusily „pod pokličkou“.
Na pracovišti: Tolerují se a navzájem se doplňují, Ryby se umějí Beranům přizpůsobit, Berani umějí pomoci Rybám s řešením zádrhelů. Jako kolegové i partneři v projektech si mají hodně co dát.
V přátelství: Mezi Berany a Rybami může nastat silné přátelské pouto, je tu ale jeden zádrhel. Ryby mají leckdy potíž naplno říct, co je štve. Beran naopak ani v nejmenším. Tato nerovnováha může zapříčinit nedorozumění, která si pak musí otevřeně a klidně vysvětlit.

Archiv, časopis Krásná, 2008

Pel-mel
Gobelínářka Marie Teinitzerová vytkala Karlův most i Pražský hrad (1. díl) Gobelínářka Marie Teinitzerová vytkala Karlův most i Pražský hrad (2. díl)