Úvod Magazín Vztahy Berana (1. díl)

Vztahy Berana (1. díl)

Pro Berany je typické, že potřebují vztahy, v nichž jsou city a vášně. Nic tyto lidi nedovede otrávit více než vlažné pocity a zajeté koleje ve vztatích. Jakmile začnou jedno či druhé cítít, opouštějí daný vztah. Udržet si Berany nemusí být vždy snadné, zejména v partnerském vztahu. Přesto vztah s Beranem má naopak spoustu "snadných" aspektů - umějí rychle odpouštět, snadno se smiřují, užijete si s nimi legraci, a jakmile jim na vás záleží, pak vás budou chránit tak ohnivě, jak ohnivě intenzivní jsou jejich vášně.

Beran s Beranem

V partnerském vztahu: nejde o časté spojení. Statistiky ukazují, že dva Berani spolu mohou prožít vášnivý románek, ale v drtivé většině si jdou po krátké době svou cestou. Pokud se přece jenom spojí, jejich vztah je založen na nezávislosti a je naplněný vášněmi.
Na pracovišti: Ne že by se dva Berani nesnášeli, naopak mohou spolu najít společný smysl pro humor a velmi dynamický pracovní rytmus. Nedělají tragédii z omylu. Berani jsou ale cílevědomí a touží být nejlepší. A proto jeden z nich musí být méně ambiciózní Beran, aby to mezi nimi klapalo.
V přátelství: Berani mohou spolu vytvořit báječné kamarádství či přátelství. To bude naplněno chvílemi legrace, dobrodružným cestováním a večírky a naprostou tolerancí, co se týče volnosti. Přátelé Berani se nedusí potřebou dělat všechno společně. Oni totiž vědí, že je na druhého spolehnutí a že čas ani dálka nemohou zničit to, co má tak pevné základy.

Beran s Býkem

V partnerském vztahu: opět nelze říci, že se ti dva do sebe často zamilovávají. Sami Berani a Býci často přiznávají, že „dva rohatí“ to nemají spolu snadné. Pokud se dostanou do konfliktu, jde o složitou situaci. Jestliže jim to ale spolu klape díky postavení dalších planet, jde o vztah naplněný aktivními koníčky a chvílemi.
Na pracovišti: Na jedné straně Berani a Býci spolu umějí vytvořit tým, který neporazí žádná překážka. Na straně druhé oba mají často odlišné názory a systém práce. A to je problém, žádný z nich nechce ustoupit ze svého stanoviska.
V přátelství: Rádi spolu sportují, protože jsou oba soutěživí a plní energie. Baví je společně cestovat a umějí vytvořit spoustu legrace. Mají totiž stejný smysl pro humor a jeden druhého nezraní, když si ze sebe utahují.

Beran s Blíženci

V partnerském vztahu: Oba jsou společenští, nedusí jeden druhého vztahem „jeden bez druhého ani ránu“, leckdy si tolerují i flirtování. Kdo ale zařídí domácí povinnosti a praktické denní záležitosti? To může být problém.
Na pracovišti: Také v tomto případě jde o úspěšný tandem. Jako kolegové se dobře snášejí, Berani jsou hnacím motorem, Blíženci udělají reklamu jejich práci. Občas může být pro Blížence překvapující upřímnost Beranů, ale i to se rychle srovná.
V přátelství: Mají na mnohé společné názory, nevadí jim nezávislost v kamarádství a rádi spolu chodí do společnosti. Přesto Berani těžko přijímají fakt, že Blíženci často mění nálady a leckdy mohou změnit směr jen kvůli překážkám.

Beran s Rakem

V partnerském vztahu: Jejich duše vyznávají odlišné ideály, a přesto se mohou vzájemně přitahovat a vytvořit domov, o který Rak pečuje a do nějž se Beran rád vrací. Proto je častěji vidět spojení muž Beran a žena Rak. Přesto rozdílná citlivost v jejich povahách může občas zapříčinit zemětřesení.
Na pracovišti: Jde o dvě kardinální znamení, takže to vůbec není jednoduché – oba chtějí mít pravdu a oba chtějí pracovat po svém. Přesto právě tato soutěživost je může přivést k velkým úspěchům.
V přátelství: Pokud se stanou skvělými kamarády, zapříčiní to postavení dalších planet. Raci a Berani vyznávají zcela odlišný názor na vztahy, ale i tak se mohou skamarádit, přičemž to je ale Rak, kdo se musí více přizpůsobit.

Beran se Lvem

V partnerském vztahu: jde o vztah plný fyzických vášní, ale i vášnivých diskusí, usmiřování, hádek. Mnohdy jim to klape, a to zejména když si najdou společné koníčky. Pokud je nemají a tráví chvíle odděleně, hrozí, že obrátí vášně k jiným.
Na pracovišti: Občas by se sice mohlo zdát, že jim chybí praktičnost, ale to leckdy překonají. Jako kolegové i jako partneři umějí vytvořit silný pracovní tým, který touží po úspěchu a uznání a který se umí vypořádat s každou problematickou situací.
V přátelství: Lvi a Berani se rádi přátelí, mají podobný „ohnivý“ přístup ke všemu, co podnikají, a umějí se báječně doplňovat. Jeden druhého umí podržet i vyhecovat k reakci v době „životní krize“.

Beran s Pannou

V partnerském vztahu: Panna je pro Berana příliš kritická a pragmatická. Berani mají pocit, že dusí jejich nadšení i vášně. Proto ti dva vytvoří prima pár jedině tehdy, když budou mít v harmonickém postavení jiné planety.
Na pracovišti: Nejde o úplně neúspěšné spojení, přesto si oba musí vyjasnit, co jeden od druhého očekávají. Pokud si ujasní role, Panna se postará o zodpovědný přístup k práci, Beran obstará vše, co je potřeba k úspěšnému chodu firmy či oddělení.
V přátelství: Baví je spolu sportovat a podnikat aktivity, které vylepšují jejich fyzičku. Toto přátelství může fungovat za předpokladu, že jde o zodpovědného Berana, na kterého je spolehnutí. A naopak, jestliže jde o zrozence Panny, který není puntičkářem.

Archiv, časopis Krásná, 2008

 

Pel-mel
Zahradníkův duben - Svátek Gobelínářka Marie Teinitzerová vytkala Karlův most i Pražský hrad (1. díl)