Úvod Magazín Červená hříva Patricie Field - Soukromí

Červená hříva Patricie Field - Soukromí

Když se řekne Patricia Field, vybaví se hned několik synonym: Sex ve městě, New York, červené vlasy a bláznivá móda.

Patricia, která se proslavila hlavně jako stylistka již zmíněného kultovního seriálu, jehož nedílnou součástí právě móda je, je však také sama módní návrhářkou a její butik, před kterým denně stojí ženy frontu, je právě v srdci New Yorku, jehož symbolem je dnes kromě sochy Svobody, Empire State building a Chryslerovy budovy i tato žena s červenou hřívou.

Soukromí

Patricia se nikdy netajila svou homosexualitou - v roce 1990 potkala o 26 let mladší Rebeccu Weinberg, která se stala nejen její pravou rukou, ale také jednou z jejích osudových partnerek. Rebecca si dokonce změnila své příjmení na Weinberg-Field. Láska sice nakonec nevydržela, ale dodnes spolu rády spolupracují, i když hlavním Patriciiným pomocníkem je v dnešních dnech David Darlymple, dvorní návrhář její značky House of Field.

Pár otázek pro Patricii Field:

Nejoblíbenější boty?

Válenky a žabky jsou nejpohodlnější, jsou cenově dostupné a je v nich nejjednodušší běhat celý den sem a tam. Když si chci žabky obout v zimě, mám spoustu japonských ponožek s rozparkem mezi palcem a ostatními prsty. Móda pro mě osobně je o funkčnosti.

Nejoblíbenější jídlo?

V japonské restauraci Sakagura na 43. ulici na Manhattanu dělají hovězí na rozpáleném lávovém kameni, úžasnou vaječnou pomazánku s krevetami a k tomu několik druhů saké. Japonci berou vlastní růst a zlepšování velmi vážně a toho si moc vážím.

Nejlepší plán na sobotní večer?

Nejsem proti tomu, vyrazit si do města na nějaký večírek nebo do klubu, ale svůj manhattanský byt jsem zařizovala tak, aby se stal místem pro setkávání všech mých přátel. Velký otevřený prostor, dobrá hudba, příjemné osvětlení, výtečné nápoje.

Nejlepší dárek do nového bytu?

Umělec Richard Alvarez mi na dlouhou skleněnou desku namaloval barevnou zahradu plnou žen a květin, mám ji v kuchyni, je obrovská a je zaslouženě nejvýraznějším prvkem místnosti.

Nejlepší rada, jak dosáhnout úspěchu?

Neptejte se, „co bych měla dělat“. Ptejte se, „v čem jsem dobrá“. Pro mě je móda příjemná a jednoduchá, ale zároveň byla jen jednou z možností, jak dosáhnout stanoveného cíle – být nezávislá.

Nejoblíbenější věc?

Mám zlatý prstýnek s klasickým řeckým vzorem, moje maminka byla Řekyně. Vypadá dobře na ruce, hodí se k mé pleti a moc pro mě znamená. Ať už máte na sobě cokoliv, pokud je tam cit, pak to k vám opravdu patří. A v tom je styl.

Obdivovaná historická postava?

Kleopatra. Stále je legendou i osobností, 2000 let po své smrti.

Nejlepší odpočinek?

Ležet na zádech a nechat se houpat na vlnách oceánu u pobřeží Miami Beach. Je tam klid, teplo a dá se tam plavat. Celou mě to vždy ukolébá do takové zvláštní únavy, pocitu, v němž není strach. Strach není racionální, musíme ho od sebe odstrkovat, házet ho každý den do pomyslné popelnice. Je jako cukr, dokážete se naučit žít bez něj.

Nejlepší písnička?

Empire State of Mind od Jay-Z a Alicie Keys je jako osvícená reklama na tohle město. Jsem v New Yorku narozená i vychovaná a tahle písnička říká všechno.

Archiv, časopis Krásná 2011, Fotografie: Unsplash

Osobnosti a rozhovory
Olga Sommerová: Nemám sny. Mně se nic nezdá (2. díl) Pozdní, velmi pozdní borůvky