Úvod Magazín Blíženec o Blíženci - Leona Machálková

Blíženec o Blíženci - Leona Machálková

Blíženci jsou vzdušným znamením, v němž Slunce pobývá od 22. května do 21. června. Neoddělitelným rysem jeho zrozenců je rozdvojená povaha, jejich mysl si přímo libuje v protikladech. Vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát.

Jejich vládcem je planeta Merkur. Ta prý své svěřence obdarovává řečnickým umem a spisovatelskými vlohami, což ve spojení s jejich neobyčejnou aktivitou vytváří předpoklady k tomu, aby byli úspěšní ve své profesi. Jednou z žen, která se narodila v tomto znamení, je i zpěvačka Leona Machálková.

1. Lidé narození v Blížencích by chtěli všechno poznat a zkusit, neodradí je ani negativní výsledky.
Ano, s tímto se zcela ztotožňuji. Odmalička jsem se vždy dokázala nadchnout novými věcmi, které mě okouzlily. Souviselo to pochopitelně s inspirací určitou osobou, jež nějakou dovednost s lehkostí zvládala. Často jsem neváhala experimentovat i s vědomím, že si nejsem jistá, zda „na to mám“. Faktem také je, že ani počáteční neúspěch mě nedokázal odradit od toho zkusit to znovu. Stejně tak mě fascinují novinky vědy a techniky, zkrátka jsem taková „vděčná obdivovatelka“ zázraků…

2. …často mění svůj vkus a zvyky.
Těžko říct, co si představujeme pod pojmem často… Co se týče vkusu, dříve jsem byla daleko bezradnější, a tudíž jsem se zmítala někdy ode zdi ke zdi. Zkrátka jsem se hledala a musela jsem projít procesem kultivace děvčete z Moravy, které přišlo do Prahy, časem začalo také více cestovat a získalo větší přehled.

3. …bývají přesvědčeni o správnosti svých názorů.
No, tady to fakt sedí. Uvědomuji si, jak to musí být pro mnohé náročné a stojí je to kus tolerance.

4. …velmi špatně snášejí samotu, i když si ji nezřídka jen namlouvají.
Zase to sedí. Bohužel připouštím s odstupem, že mám v povaze si věci ještě zhoršovat, deptat se a trápení ještě násobit. I já jsem měla období, kdy jsem se cítila strašně opuštěná, nemilovaná, tudíž nešťastná. Večer jsem si doma pochopitelně pouštěla tu nejsmutnější hudbu, aby mi slzy ještě více hrčely z očních důlků. Dokonce jsem jednu dobu pořád nosila po kapsách růženín, který tlumí u Blíženců pocity nicoty. Inu, je ve mně kus Kafky, ale jak říkám, vím o tom a ono je někdy dobře, že si člověk vzpomene na to, že má v hlavě mozek, uklidní se tím, že si nahlas uvědomí přednosti svého bytí, a ono najednou není tak zle.

5. …bývají velmi tolerantní a tuto vlastnost vyžadují i od druhých.
Jestli jsem tolerantní, to ať posoudí jiní, ale je fakt, že tolerantní lidé mi velmi imponují. Mám doma partnera, také Blížence, a ten má tolerance na rozdávání. Kéž bych s ním držela krok.

6. …rádi si přibarvují svoje zážitky.
Myslím si, že nejsem typický pohádkář, ale ráda někdy barvitěji vylíčím určité zážitky… Ne abych se chraňbůh chvástala, ale protože je víc legrace a já mám ráda, když se lidé smějí.

7. …často dělají více věcí najednou, ale zřídkakdy je dotáhnou do konce.
To je také pravda, ráda dělám více věcí najednou, v profesním i privátním životě. Dokonce můžu směle říct, že mi to tak vyhovuje. Jedním si odpočinu od druhého a únava není to podstatné, co by mě od tohoto způsobu života odrazovalo.

8. …mají rádi změnu.
U mě skutečně sedí rčení „změna je život“. Dává mi to takový pocit lehkosti bytí, určitou svobodu, energii a radost. Vždyť poznávat nové věci je tak zábavné…

9. V lásce jejich rozum nezřídka vítězí nad citovou stránkou.
Tak tady narážím… Když zrekapituluji svůj život, s kým jsem kdy byla a žila, tak o nějakém racionálním kalkulu nemůže být vůbec řeč. Nedokážu si ani na minutu představit, že bych se nutila do života s někým, koho nemiluji, jen abych v soužití s ním shledávala nějaké výhody. Láska je ta nejdůležitější věc na světě.

10. …rádi flirtují.
Jo, bejvávalo… Připouštím, že jsem si v životě určitě mnohokrát zakoketovala, ale z toho jsem již vyrostla. Ono je to koneckonců roztomilé jen do určitého věku, potom už je to pro ženu faux pas.

Archiv, časopis Krásná 2009

Osobnosti a rozhovory
Zahradníkův máj - Požehnaný déšť Žena za objektivem: Annie Liebovitz