Úvod Magazín Život je boy

Život je boy

Jak se rodí verše? Z vnitřní potřeby. Ať už lyrické, humorné, nebo satirické, v první řadě si jimi uleví jejich autor. Vysloví, co v něm hárá, pomůže sám sobě získat nadhled nad životními problémy. Autor sbírky aforismů a veršů Pavel Buňata, známý též pod pseudonymem Ad Meer, je milovníkem slovních hříček. A je mu dáno, že touto zdánlivě dětskou hrou s veršíky se dovede trefit hloub, než byste čekali.

Jak se rodí verše? Z vnitřní potřeby. Ať už lyrické, humorné, nebo satirické, v první řadě si jimi uleví jejich autor. Vysloví, co v něm hárá, pomůže sám sobě získat nadhled nad životními problémy. Autor sbírky aforismů a veršů Pavel Buňata, známý též pod pseudonymem Ad Meer, je milovníkem slovních hříček. A je mu dáno, že touto zdánlivě dětskou hrou s veršíky se dovede trefit hloub, než byste čekali.

Bez patosu, mnohdy drze. O to víc čtenáře zasáhne nečekaná citová upřímnost, pokud jí sem tam dovolí vyplout na povrch. Popisuje své specifické prožívání vztahu s muži, ale samozřejmě i se ženami – souputnicemi na cestě. Definuje vlastní místo ve světě, to vše hubatým způsobem člověka, který se ale občas nestydí i zaplakat. V básničkách se odráží jeho vidění světa, tak trochu hořkosladké, v časovém průletu životem. Od dob jeho puberty až do vyzrálého dneška, kdy je mi ctí a velkou bžundou potkávat denně zkušeného chlapa, jenž ušel dlouhou cestu a který se snaží mít své emoce pod kontrolou, ale naštěstí pro mě, snaží se nerad a málo. Ti, kdo ho znají osobně, už vědí, že se s ním člověk nenudí ani vteřinu. Esenci z jeho hravé, cáklé a občas přecitlivělé duše obsahuje jeho sbírka Život je boy, která se právě objevila na pultech knihkupectví. Možná se v těch verších i sem tam najdete. Posuďte sami:

Parfém

Všichni Dioři
Mohou zůstat na chodbě
Nejkrásněji voním
Vždycky jenom po tobě

 

Archic, časopis Krásná 2010

Osobnosti a rozhovory
Anýz, bedrník anýz Moudrost stromů - Borovice